Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poblem z elektrycznymi szybami przednimi


misq2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z autem. od jakiegoś czasu przestała działać szyba elektryczna w drzwiach kierowcy oraz nie otwiera się szyba pasażera z drzwi pasażera jednak z drzwi kierowcy działa ok. Sprawdziłem kable i polutowałem/wymieniłem przerwane kable w drzwiach kierowcy jednak nic się nie zmieniło. W vagu w blokach pomiarowych jest reakcja na wszystkie przełączniki szyb jednak tylko szyba pasażera otwiera się z przełącznika w drzwiach kierowcy. Po podmianie silniczka w drzwiach kierowcy na używkę przestała całkowicie przestała działać również szyba pasażera(nie wiem czy jakoś trzeba to programować w vagu). Jedyny błąd jaki wyskoczył na vagu to 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 80-00 - Single-Wire Operation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyjmuj jeszcze raz wtyczki z modułów, dobrze by było psiknąć kontaktem i po włożeniu porządnie podociskaj, co do drzwi pasażera to sprawdź jeszcze sam przycisk, może walnięte styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przewody CAN, jeden z nich jest przerwany skoro masz błąd single wire operation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak że nie ma już pinu w kostce w słupku i ciężko będzie Ci to zobaczyć bez wyjęcia kostki ze słupka od tyłu ze względu na położenie. W żadne wymiany przycisków i silniczków się nie baw gdyż powód sam podałeś poprzez błąd :) Sprawdź dokładnie pomarańczowe przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przejście przewodów między wtyczkami przy silniczku szyby kierowcy a przewodami już za kostką we wnętrzu auta i wszystkie kable mają przejście według miernika. W drzwiach pasażera tylko jeden przewód miał pękniętą izolacje ale nic więcej. Szyba pasażera dalej otwiera się tylko w przełącznika w drzwiach kierowcy a szyba kierowcy nie reaguje na przycisk ani na otwieranie z pilota. Gdzie dalej idą przewody can z drzwi kierowcy? Od razu do modułu komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...