Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie zrobić przegląd techniczny po swapie z 2.5 na 1.9 ?


czteryrazy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie najlepiej na Podlasiu zrobić przegląd po swapie z 2.5 na 1.9 ? tak żeby nie robili nie wiadomo jakichś problemów i żądali miliona papierków ? Bo w mojej małej miejscowości to nie słyszeli o takim czymś, na jednej stacji powiedzieli że nic nie trzeba jak to silnik z takiego samego auta ale nie są okręgową stacją wiec nie mogą , na drugiej wygadują jakieś dziwne rzeczy że się nie da tak nie można. Sądzę że są po prostu nie doszkoleni w tym temacie a nie chce mi się z nimi kłócić bo potem mi nawet normalnego auta nie podbiją ze złości

Edytowane przez czteryrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega Blaw wyrowna ci różnicę w OC :)

Edytowane przez koloboro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu robilem taki przeglad wlasnie z 2.5 na 1.9 na OSKP i nic nie chcieli żadnych papierow gdzie to bylo robione przez kogo, totalnie nic. Wystawili swistek o zmianie silnika pozniej do UK i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje to niecale 300zl i zrobią ci w kazdej SKP. Nie ma problemu zadnego, robilem 2 razy

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kosztuje to niecale 300zl i zrobią ci w kazdej SKP. Nie ma problemu zadnego, robilem 2 razy


Nie robią tego w każdej SKP tylko na OSKP czyli okręgówce i ma się to tak:

-faktura z warsztatu na zmiane silnika

- przeglad okresowy + dodatkowy czyli 98+82 za zmiany konstrukcyjne

idzie sie do Wydzialu komunikacji i zmieniaja

tak sie ma to legalnie a jesli ktos robi inaczej postepuje zle

diagnosta samochodowym jestem na okręgówce i tyle panowie w temacie jak coś chętnie udzielę pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że w mojej okolicy w ogóle nie chcieli się tego podjąć, wiem że mogę zrobić przegląd nie mówiąc o zmianie ale chcę być fer i mieć wszystko tip top tym bardziej że OC będzie tańsze. Co do faktury to jest problem bo robiłem to sam w garażu, wcześniej pytałem kolegi który to robił tylko w innym mieście to mówił że nie było problemu podjechał na stacje powiedział co pozmieniał, diagnosta sprawdził w katalogu czy taki silnik występował w takim aucie i pospisywał dane z katalogu i wystawił kwit. Dzwoniłem do jednej stacji w Białymstoku to Pan powiedział że potrzebna jest opinia rzeczoznawcy wtedy morze zrobić przegląd ale z drugiej strony słyszałem że opinią jest potrzebna jeśli zamontowany został silnik którego w danym modelu nie było więc sam już nie wiem gdzie z tym uderzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wydzial komunikacji moze zarzadac opinie rzeczoznawcy poprostu maja do tego prawo !
Jak przyniesiesz im sam kwit ze stacji ze przeglad ze zmianami dokonales moga go nie uznac, wiec trzeba zrobic tak:

- isc do wydzialu komunikacji i poprostu zapytac co potrzebne by Ci zmienili dane w dowodzie odnosnie silnika, i bedziesz widzial czy sam przeglad ze zmianami chca czy tez opinie rzeczoznawcy jesli tak to opinia od rzeczoznawcy i dopiero na przeglad jesli nie robisz przeglad na okregowce ze zmianami kontrukcyjnymi i wpisza Ci zmiany pojemności i kW.

Takze co wydzial inne maja podejscie u nas robimy przeglad ze zmianami konstrukcyjnymi i nie robia problemow

ale faktura z warsztatu na zmiane jest konieczna !

Edytowane przez discopolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wydzial komunikacji moze zarzadac opinie rzeczoznawcy poprostu maja do tego prawo !

Jak przyniesiesz im sam kwit ze stacji ze przeglad ze zmianami dokonales moga go nie uznac, wiec trzeba zrobic tak:

- isc do wydzialu komunikacji i poprostu zapytac co potrzebne by Ci zmienili dane w dowodzie odnosnie silnika, i bedziesz widzial czy sam przeglad ze zmianami chca czy tez opinie rzeczoznawcy jesli tak to opinia od rzeczoznawcy i dopiero na przeglad jesli nie robisz przeglad na okregowce ze zmianami kontrukcyjnymi i wpisza Ci zmiany pojemności i kW.

Takze co wydzial inne maja podejscie u nas robimy przeglad ze zmianami konstrukcyjnymi i nie robia problemow

ale faktura z warsztatu na zmiane jest konieczna !

U nas w wydziale komunikacji powiedzieli że potrzebują kwitu z przeglądu dowodu rejestracyjnego i kartę pojazdu i polisę OC i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziesz na okręgówke i mówisz ze chcesz badanie okresowe + dodatkowe (zmiany konstrukcyjny bo silnik zmieniles) a jak gosc zacznie mowic ze nie ma takich czy nie umie czy cos innego to mu powiedz ze panie co ty tu robisz jak takich zwyklych rzeczy nie umiesz zrobic i jezda na inna az wkoncu Ci ktos zrobi a jak nikt zapraszam do mnie na wycieczke dostaniesz wszystko pieknie opisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziesz na okręgówke i mówisz ze chcesz badanie okresowe + dodatkowe (zmiany konstrukcyjny bo silnik zmieniles) a jak gosc zacznie mowic ze nie ma takich czy nie umie czy cos innego to mu powiedz ze panie co ty tu robisz jak takich zwyklych rzeczy nie umiesz zrobic i jezda na inna az wkoncu Ci ktos zrobi a jak nikt zapraszam do mnie na wycieczke dostaniesz wszystko pieknie opisane :)

Tylko FV muszę mieć ?

A jak jest teraz z tym że spóźnię się np z przeglądem ? czy jest jakaś kara czy to dopiero ma wejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakture musisz miec z warsztatu na zmiane silnika i pokazac na stacji w wydzialem komunikacji tez dajesz fakture za zmiane obowiazek !

Nie ma zadnych kar za spoznienie sie na przeglad. Zmiany rozne wchodza o takiej nikt nie mowi narazie pod koniec roku szkolenie bedzie wiadomo co z nowym cepikiem i zmianami ale pewnie nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakture musisz miec z warsztatu na zmiane silnika i pokazac na stacji w wydzialem komunikacji tez dajesz fakture za zmiane obowiazek !

Nie ma zadnych kar za spoznienie sie na przeglad. Zmiany rozne wchodza o takiej nikt nie mowi narazie pod koniec roku szkolenie bedzie wiadomo co z nowym cepikiem i zmianami ale pewnie nie wejdzie

ok przypuśćmy że mam fv ale na 200zł to co przejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 50 zl mozesz miec nikogo nie intereuje za ile Ci ktos to zrobil wazne by byla !

Ok wszystko jasne :D

na 50 zl mozesz miec nikogo nie intereuje za ile Ci ktos to zrobil wazne by byla !

Ok wszystko jasne :D

Zapytam jeszcze przy okazji o szybę czołową bo mam pęknięcie po stronie pasażera przy samym słupku nie wpływająca na widoczność ale jest i ma sporą długość, czy w takim razie mogę mieć problem z przeglądem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...