Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z przyśpieszaniem


michaty

Rekomendowane odpowiedzi

No to mogę zacząc. Autko chodzi dobrze nawet, bardzo dobrze, odpala rano na dotyk, nie przebiera na wolnych obrotach, problem pojawia sie dopiero jak rusze i zaczynam przspieszac gwałtownie to przy 3000 obrotów zaczyna przerywac tak jak by odcinał dopływ paliwa. Gdy ruszam normalnie czyli nie cisne gwałtownie gaz to audi jedzie normalnie. Wydaje mie sie ze to moze byc turbina ale wolałbym ze by to nie była ona bo to juz sa koszta naprawy.

Pomozcie prosze.

[ Dodano: 21-02-2007, 09:43 ]

Mialem przy nim robiona gowlowice i przed naprawa autko nie przerywalo ani nic, ale po wymianie glowicy zaczelo sie dopiero to dziac. Nie mam pojecia co to moze byc.

Moze wystarczy wymienic filtr powietrza

poz drawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że przed wymianą głowicy tego nie było a po wymianie dzieją się dziwne rzeczy i liczysz, że to będzie filtr do wymiany ?? :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiegiem okoliczności to wina turbiny to koniecznie diagnostyka VAGiem Warto by mieć rachunek paragon na to co robił mechanik na ewentualną reklamację - to na wypadek wykręcania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na komputerze VAG i nic nie wykryło nie ma zadnego błędu. ze strony komputera wyglad ze wszystko ok. Na poczatku myslałem ze to jest usterka sondy ale po wymianie nic sie nie zmieniło. Mam nadziej ze ktos cos wie na ten temat. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób jeszcze logi. Pozwoli nam to prześledzić co się dzieje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest ten logi bo nie jestem mechanikiem, mozesz cos wiecej na ten temat napisac ? silnik chodzi dobrze nie przebiera ani nic jak wczesniej napisałem, nawet jak w miejscu podgazuje ją to nie ma zadnych przery :cry::cry::cry::quattro: wań ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOG jest to plik, który tworzy np. program VAG-COM. W logu zapisane są parametry silnika i odczyty z czujników itp. Po prostu trzeba wybrać odpowiednie kanały do odczytu (max. 3) np. 001, 002 i 025. Aby poprawnie LOGować musimy jechać spokojnie na czwartym biegu (ok. 1500obr/min) i dajemy start (program zaczyna logować) i but w podłogę do maksymalnych obrotów. Potem wrzucasz spokojnie logi na forum i my sprawdzamy co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, podczas gwałtownego przyśpieszania silnik przerywał. po podłączeniu VAG w czasie jazdy okazało się że jeden z cylindrów 'gubi' zapłon, wymieniłem cewkę na nową i silnik śmiga jak nowy, a też były przypuszczenia że to turbina, przepływomierz albo sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za może cenne informacje dzisja jade do mechanika i gadam mu co sie naczytałem i mam nadziej ze damy rade podłaczyć sie przez VAG wczasie jazdy bo raczej nie ma innego sopsobu?? Tylko nie wiem czy on ma laptopa. piszcie dalej moze sie cos wyłapie pomocnego.

dziekuj wam wszystkim :a4fan: :redface: :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam problem z obrotami, to znaczy jak dam gazu i puszcze to za kazdym razem obroty nie równo chodza przez chwile i zaraz jest dobrze. Co to moze byc ,moze ktos wie?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 21-02-2007, 21:47 ]

przecież Ty masz zupełnie inny silnik, o Twoich problemach trochę użytkownicy ADRów już napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGowanie to nie tylko odczyt czy kasacja błędów ale przede wszystkim odczyt pewnych wartości w tym przypadku silnika i odpowiednia ich interpratacja. Dziwne że mechanik nie zaproponował ci tych pomiarów odrazu albo jego wiedza o diagnostyce komputerowej jest marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i umówiłem sie z nim na sobote zeby sie podłączyc i w czasie jazdy sparawdzic jak sie zachowuje auto. Mam nadzieje ze to pomoże, bo juz nie mam sił na usterke. Wczoraj jak jechałem i np dawałem równomiernie i w miare spokojnie gaz to spokojnie doszedłem do 4500obr/min i nie przerywał i było to na 3biegu. :a4fan: Bedę walczył do końca az :biggrin: pozbede sie tej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla benzyniaka to nie wiele 4500 obr. A zanim jeszcze mechanika wyczekasz to sprawdz szczelność (na połączeniach i dziury) wszystkich przewodów idąć od wylotu z turbiny aż do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z tymi cewkami. Jezli jakas cewka gubi zapłon i jezdze sobie tak na przez tydzień to po tygodniu jak jade na kontrole VAGIEM ale takim ze nie jade tylko w miejscu jest podłaczony do kopmutera to powinno pokazywac jakikolwiek błąd lub albo powinno takie cos byc zapisane ze np cewka dział nie poprawnie lub usterka wystepuje sporadycznie, czy takie cos mozna wykryc tylko w czasie jazdy?? postaram sie sprawdzic tylko musze dowiedziec sie gdzie jest takie połaczenie miedzy turbina a kolektorem.

pozdrawiam :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim roczniku nie ma diagnozy układu wysokiego napięcia. Nie zapisze błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich przepraszam ze tak długo nie pisałem ale dopiero byłem u mechanika i okazało sie ze cewki na pracuja dobrze. jedyne co to pojawiał sie błąd: "00544 - Przekroczone do maksymalnej cisnienia doładowania" nie wiem czy to jest jakas ważna wskazówka? Moze ktos to zinterpretowac? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie doładowania zmniejsza mechanizm w turbinie, który przepuszcza część spalin obok wirnika. Jest on poruszany siłownikiem pneumatycznym, a ten z kolei jest włączany przez elektrozawór sterowany przez komputer. Teoretycznie mogło się coś tam zapiec. Ale chciałbym się podłączyć z pytaniem: na podstawie jakich parametrów ECU mierzy ciśnienie doładowania, bo przecież nie ma czujnika ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...