Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a6 c5 po swapie z 2.5 na 1.9 pytanie o zbiornik paliwa


czteryrazy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie zbiornika i pompki paliwa która znajduje sie w 2.5 tdi v6 w audi a6 c5 rok 2004, czy ta pompka jest tylko przelewowa czy jest identyczna jak w 1.9 avf 130km ? auto jest po swapie jeździ z bakiem nic nie robiłem nawet tam nie zaglądałem a słyszałem że w 2.5 jak nie ma sterowania pompka to sie zapowietrza przy połowicznym napełnieniu bo brak paliwa w jakimś koszu a w 1.9 jest pompka która podaje paliwo do silnika. Akcja jest taka że jak w 1.9 przekręca sie kluczyk to przez 2 sekundy słychać pompkę w baku a potem dopiero sie odpala jak sie auto uruchomi. Po swapie z 2.5 po przekręceniu kluczyka tak samo słychać ta pompkę przez 2 sekundy czyżby była podobna jak w 1.9 ? Miałem już poniżej połowy paliwa i mi nie zgasł ani nie był słabszy. Po prostu jestem ciekaw czy mam zostawić to tak jak jest i nie wnikać czy zmienić pompkę ewentualnie zbiornik od 1.9 (szczerze powiem że mi sie nie chce ;p ) ale nie chciał bym stanąć w drodze gdy będę miał jeszcze np 15 litrów ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest pompka spiętrzająca , tak samo powinna być w 1.9tdi i 2.5tdi raczej...mogę to sprawdzić później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest pompka spiętrzająca , tak samo powinna być w 1.9tdi i 2.5tdi raczej...mogę to sprawdzić później

Czyli nie będę musiał nic robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robic bedzie działać. Przy swapie na vp zasila sie przelew po zaplonie a PD steruje pompką identycznie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robic bedzie działać. Przy swapie na vp zasila sie przelew po zaplonie a PD steruje pompką identycznie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

a czy np po zmianie samej pompki od 1.9 auto nie będzie żwawsze ? Bo trochę nie mogę skumać tego działania, z tego co wyczytałem to pompka w 1.9 pd podaje paliwo do silnika cały czas po uruchomieniu a pompka w baku od 2.5 ją tylko tam przelewa sobie, dobrze gadam czy głupoty opowiadam ? ;p

Edytowane przez czteryrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwawsze nie będzie. Ciśnienie paliwa dla pompek zapewnia pompa która jest zespolona z vacuum na tyle wałka rozrządu. To, że w zbiorniku w 1.9 PD jest pompka wynika raczej z dużej temperatury paliwa przy pompowtryskach. :) Pierwsze AJM'y i ATJ'y czyli poprzednicy AWX AVF nie miały pompki w zbiorniku, miały natomiast chłodnice paliwa w prawym nadkolu. Kolejne (ja takiego mam) miały pompke oraz chłodnice paliwa. Później była już tylko pompka.

Z doświadczenia Ci powiem że Twój sterownik będzie zasilał tą pompkę którą masz w zbiorniku tak jak powinien i nic więcej nie musisz kombinować. Będzie jeździł bez tego dziwnego zbiorniczka dodatkowego i bez pompki podającej ciśnienie.

Tak wygląda kosz w twoim zbiorniku

073201d4efaa32f7.png

Mniej wiecej tak wygląda w 1.9tdi PD. To akurat golf 4

af7ed146a459c474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwawsze nie będzie. Ciśnienie paliwa dla pompek zapewnia pompa która jest zespolona z vacuum na tyle wałka rozrządu. To, że w zbiorniku w 1.9 PD jest pompka wynika raczej z dużej temperatury paliwa przy pompowtryskach. :) Pierwsze AJM'y i ATJ'y czyli poprzednicy AWX AVF nie miały pompki w zbiorniku, miały natomiast chłodnice paliwa w prawym nadkolu. Kolejne (ja takiego mam) miały pompke oraz chłodnice paliwa. Później była już tylko pompka.

Z doświadczenia Ci powiem że Twój sterownik będzie zasilał tą pompkę którą masz w zbiorniku tak jak powinien i nic więcej nie musisz kombinować. Będzie jeździł bez tego dziwnego zbiorniczka dodatkowego i bez pompki podającej ciśnienie.

Tak wygląda kosz w twoim zbiorniku

073201d4efaa32f7.png

Mniej wiecej tak wygląda w 1.9tdi PD. To akurat golf 4

af7ed146a459c474.jpg

Spoko dzięki kolego, temp paliwa też powinna być ok ? A jak bym swapował na 1.9 ale VP np AVG/AFN wtedy musiał bym tą pompkę jakoś zasilić ? bo rośnie mi apetyt na 1.9 w a6 ale quattro na zwykłej pompie i koks na ok 150-160KM z małymi zmianami osprzętu żeby to się jakoś odpychało ewentualnie na 1.8T ale to już grubsza rzeźba chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp paliwa będzie wyższa, ale nie ma to większego wpływu na cokolwiek :) w vagu można ją sprawdzić jak by coś. Mój ojciec jeździ od roku c5 02r po swapie 2.5 AYM > 1.9 AFN. Sterownik analogowy 98r wszystko udało się ogarnąć, największa jazda była z klimą bo klimatronic po canie chodzi... Ale wszystko ogarnięte. Gdybyś takiego swapa planował to załatw sobie sterownik silnika i wiązke z AFN na canie (nie AVG) z c5 lub passata b5. To dużo ułatwia sprawe.

Pompke paliwa zasiliłem na stałe po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie po schematach wszystko podpięte tak samo czy to AVF czy 2.5TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...