Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problemy ze wskaźnikiem paliwa i temperatury


hospod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problemy wygladaja nastepujaco:

1). wskazniki paliwa i temperatury przy zimnym i cieplym silniku po wlączeniu zaplonu ustawiaja sie na godz 10ta (tzn wsk. temp wskazuje temp70 C a paliwa ze jest 1/4 w baku). dlaczego ?

2). wskaznik paliwa zle wskazuje ilosc paliwa w baku a mianowicie kontrolka rezerwy zaczyna sie palic gdy wskaznik pokazuje ze jest jeszcze okolo 1/2 baku paliwa, kontrolka rezerwy dziala na 100% poprawnie bo od momentu zapalenia przejechalem kilkadziesiat km i w baku wyschlo natomiast wskaznik byl w polozeniu na godz 11. dlaczego ?

3). czy wiatrak w chłodnicy powinien załaczac sie w momencie startu silnika ? i potem pracowac caly czas?

Bardzo prosze o odp...[br]Dopisany: 21 Luty 2007, 11:52_________________________________________________Naprawione.

Wskazowki w liczniku od temperatury i paliwa mozna zdjac i poprawnie zalozyc spowrotem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedziec w jaki sposób naprawiłeś te nieprawidłowe wskazania temperatury na zegarach, gdyz mam ten sam problem ?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąłeś wskazówki??

Ja próbowałem to zrobić ale balem sie żeby osi nie urwać na której ona się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy właśnie skończyłem naprawę w moim B5 u elektronika . identyczne zachowanie obu czujników i co się okazało ?Poszedł procesor w zegarach . Odradzam smodzielne próby , zwłaszcza ze zdejmowaniem wskazówek ( choć jest to wykonywalne )no chyba że dysponujecie odpowiednim sprzętem i programami z możliwością zerowania wskażników włącznie . Jeśli potrzebne namiary na naprawę służę ..... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziala mi na trasie wskaznik temp w ukladzie chlodzenia ,jak wlacze zaplon przy goracym silniku to wsazowka pokazuje na 80 st jak odpale to spada na 60 st niewiem co jest grane ale stawiam na termostat Ktos mi doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci skacze temperatura to pewnie czujnik temperatury a jak nie może się nagrzać do 90 stopni to termostat. Jak możesz to podłącz VAG-a jeżeli to czujnik to powinien błąd pokazać.Sprawdź też temperaturę na VAG-u jak będzie taka niska jak na zegarach pokazuje to termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...