Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 3.2fsi quattro sedan by Jago


Patrykjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne objawy. Coś nie tak z motorownią. Paliwo jakieś pewne spróbuj 98 zatankować np Verve.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie jakiegoś uniwersalnego "boxa" to dobra droga do ewentualnych kłopotów mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komoornik napisał:

Stosowanie jakiegoś uniwersalnego "boxa" to dobra droga do ewentualnych kłopotów mechanicznych.

Tylko to nie jest chip czy coś ale wpinany przed wtyczka od potencjometru gazu:) więc tylko tyle że zmienia jego reakcje bez ingerencji w mechanikę.

 

Teraz będę miał długi weekend więc sprawdzę vcds zapłon itd. Podejrzewam słabe poduszki silnika ponieważ na wolnych obrotach przenosi na karoserie wibracje oraz gdy dodam gwałtownie gaz na postoju zatelepie buda jak w filmach fast & furious:) ale błędu poduszki nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pedalbox to nie chip czy box. To zupełnie co innego. Zmienia otwarcie przepustnicy by wire czyli elektronicznie tak samo jak masz w ADS w trybie dynamic. Tutaj w aucie jakieś inne problemy widzę sa...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest to uniwersalne pudełko które wysyła dziwne sygnały do ECU. Nie porównujmy tego do ADS.

Ale każdy niech sobie "krzywdzi" auto na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj więcej na temat tego urzadzenia a później się wypowiadaj.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem.

Jedyne co jest w stanie zrobić to urządzenie to "oszukać" ECU że pedał gazu jest wciskany mocniej. Bez jakiejkolwiek analizy innych parametrów, co przy dłuższym użytkowaniu może tylko pogorszyć stan techniczny silnika (a na pewno nie polepszyć).

Brak jakichkolwiek korzyści w postaci wzrostu mocy. Zainstalowanie tego urządzenia na pewno jest odczuwalne, ale nie ma żadnych wymiernych rezultatów w osiąganych parametrach auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że większe otwarcie przepustnicy jak dzieje się to w trybie Dynamic na ADS nie ma wpływu na przyspieszenie? :) Im więcej koni i momentu tym to urządzenie daje lepsze przyspieszenia i jest to poparte testami i filmikami. Poszperaj :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takiego filmiku.

Chętnie bym zobaczył. To samo auto, jakieś 3 przejazdy z czasem mierzonym RaceLogic bez, a następnie z tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukiKRK napisał:

Uważasz że większe otwarcie przepustnicy jak dzieje się to w trybie Dynamic na ADS nie ma wpływu na przyspieszenie? :) Im więcej koni i momentu tym to urządzenie daje lepsze przyspieszenia i jest to poparte testami i filmikami. Poszperaj :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

też swego czasu się tym interesowałem, nie ma ani pół wykresu z hamowni "przed" i "po" - myślę że to świadczy o tym że działa to jak magnetyzer ewentualnie płyta CD na lusterku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też swego czasu się tym interesowałem, nie ma ani pół wykresu z hamowni "przed" i "po" - myślę że to świadczy o tym że działa to jak magnetyzer ewentualnie płyta CD na lusterku...


Buhahhaha... plyta cd na lusterku, dobre :D A tak serio to jak włączamy Dynamic na ADS to też nie czujecie różnicy? No bez jaj... Filmików na YT jest od groma zarówno producenta jak i użytkowników tylko w DE albo USA bo tam to popularniejsze. W Polsce najczęściej dokłada się to w komplecie do drogich programowalnych boxow typu DTE lub RaceChip za 2-4tysie.

Proszę linki:











Itd itp...



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LukiKRK napisał:

 


Buhahhaha... plyta cd na lusterku, dobre :D A tak serio to jak włączamy Dynamic na ADS to też nie czujecie różnicy? No bez jaj... Filmików na YT jest od groma zarówno producenta jak i użytkowników tylko w DE albo USA bo tam to popularniejsze. W Polsce najczęściej dokłada się to w komplecie do drogich programowalnych boxow typu DTE lub RaceChip za 2-4tysie.

Proszę linki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Itd itp...



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

daj chociaż jeden wykres. Ja w ADS nie widzę żadnej różnicy, chyba różnicę czuć tylko w automacie.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADS daje mi zmianę w układzie kierowniczym i w skrzyni.

A ten polski filmik to jakaś komedia. 9.3s vs 11s? Normalnie cud. Mógł mierzyć na palcach jeszcze nie stoperem z telefonu, wyszłoby na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komoornik napisał:

ADS daje mi zmianę w układzie kierowniczym i w skrzyni.

A ten polski filmik to jakaś komedia. 9.3s vs 11s? Normalnie cud. Mógł mierzyć na palcach jeszcze nie stoperem z telefonu, wyszłoby na to samo.

myślę że otworzyłam mu się przepustnica z pedalboxem co najmniej na 120% :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. 

Koni nie przybędzie ale tak jak na trybie dynamic zmieni reakcje pedału przyspieszenia i tyle:) 

 

Może ktoś mi poradzić jak za pomocą vcds sprawdzić może rozrząd albo zapłon jakie wartości powinien mieć bo chciałbym wyeliminować te szarpanie w tym zakresie obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jakieś dwa tygodnie temu kasowane błędy i nic nie wyskakiwalo ale teraz najpierw zgasł mi na wolnych obrotach dwa razy odczytałem błąd i wygląda to tak

_20170526_105015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za każdym razem po odpaleniu pojazd sam zgaśnie raz może dwa a potem już pracuje lekko kulejac i można jechać jeśli konieczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to coś związane z zaworem na korektorze.

na viki masz 3 możliwe przyczyny

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18502/P2070/008304

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewody są ok te podciśnieniowe i jak zassam ta Gruszke to klapy działają. Wyciągnąłem zawór co na foto i jak w miejsce 1 dmuchalem albo ssalem to przez miejsce 2 zaciągnął i wyrzucal powietrze. 

Potem zamontowalem i pojazd nie zgasł po uruchomieniu i pracował ok

 

Czyżby ten zawór albo przewody wtyczki? 

_20170526_122229.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...