Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ukręcony gwint w misce olejowej-rozwiązanie


midqard

Rekomendowane odpowiedzi

a gdy ktoś... ma za dużo siły. Podczas wymiany oleju ukreciło mi sie gwint w misce olejowej wiec postanowiłem zadziałać.

Kupiłem zaworek (producent hansa-flex,) taki jak na rys. poniżej. Zaworek ma gwint (ten który się wkręca w miske olejowa) M16 a oryginalna sruba spustowa ma M14 wiec musiałem przegwintować.

zaworek.jpg

znajomy wytoczył mi na warsztacie taką oto mufę (mufe w swojej ofercie ma takze producent zaworka):

mufa.jpg - widok z boku

mufa%20od%20czo%C5%82a.jpg - widok od czoła

Tak działa ów zaworek (po wkręceniu mufy!!!) pol.jpg

Żeby wszystko "pasowało" jak należy do w/w części doszedł jeszcze klej wurtha (szczeliwo do gwintów) moze byc takze płynny metal.

A oto komplet potrzebnych części (oprocz weżyka spustowego - tym bede sie martwił przy nastepnej wymianie oleju ) kpl.jpg

Życzę Wam oraz sobie wiecej wyczucia przy dokręcaniu śrubek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo w rozwiercony i nagwintowany otwor M16 dobrac taka sama srube i bez zadnych muf, zaworkow i klei zakonczyc robote w 15 min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo w rozwiercony i nagwintowany otwor M16 dobrac taka sama srube i bez zadnych muf, zaworkow i klei zakonczyc robote w 15 min :)

a wystarczyło...

sposobów jest mnóstwo... :cool:

obiło mi sie kiedys o uszy, że można wkręcić (chyba) cos takiego przypominjacego sprezynke (nie aluminiowa ale stalowa; jakby sam gwint) to jakos sie tam blokuje i mamy "nowy" gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było od razu kran jak w kuychni założyć :polew: Ja albo bym przegwintował i dał większą śrube aldo rozwiercił otwór i dopasował coś w rodzaju nakrętki i wspawał. Oczywiście wszystko na zdemontowanej misce :naughty: Jak gwintowałeś bez demontażu miski to pewne że część opiłków jest w misce i czeka na swoją kolej. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie żeby to wystawało od spodu bo jak o coś zaczepię to stracę nie tylko gwint ale i miskę. :polew:

koledze chyba chodzilo o ten kran jak w kuchni :cool1: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midqard - efekt koncowy wyszedl spoko :good: ale tak i tak bym sie nie bawil w zadne mufy czy zaworki tylko poprostu poszukal srube wiekszej srednicy i do niej nagwintowal miske :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midqard - efekt koncowy wyszedl spoko :good: ale tak i tak bym sie nie bawil w zadne mufy czy zaworki tylko poprostu poszukal srube wiekszej srednicy i do niej nagwintowal miske :)

nareszcie pozytywna opinia (prawie pozytywna bo zawsze te "ale" ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia pozytywna bo zrobione I klasa :good: ladnie i porzadnie :) "ale" juz nie bede powtarzal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam oraz sobie wiecej wyczucia przy dokręcaniu śrubek
zawsze zastanawiam się czy wystarczająco mocno dokręciłem śrubę, czasem coś się urwie :shocked: jak mawiała moja pani od historii nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i robota zejebista. Chłopak sobie odkręca elegancko zaślepkę wkręca tą mufkę z wężykiem i mu elegancko spływa nie zalewając podłogi i bez optykania się. Rzadko dość potrzebne ale wygoda też się liczy, trochę pracy a efekt fajny...

:good:

A swoją drogą chyba przy grzejniku mam taki zaworek hmm :co: Jakby średnica się zgadzała... :mysli: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy urwałeś gwint czy łeb śruby ?

Z tego co wiem to gwint można zerwać poprzez krzywe wkręcenie śruby ...

Jeżeli urwałeś łeb śruby ... to wiertarka i wykrętak w łapę i jazda.

Dobierać wykrętak do średnicy śruby, do średnicy wykrętaka dobierać rozmiar wiertła ...

Nawiercasz srubę w misce olejowej i na lewym gwincie wykręcasz wykrętakiem bez zbędnego pieprzenia się z gwintownikami ...

itp. itd.

Potem tylko nowy oryginalny korek ... oraz klucz dynamometryczny ... i problem znika sam :rolleyes:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...