Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia bagaznika


miklaas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w mojej b6 nie ma wogole oświetlenia bagaznika.żarówki sprawdzone,bezpieczniki tez.po wpieciu się miernikiem w oprawki pokazuje ponad 12v. Pewnie nie ma natężenia.nie mam czym tego sprawdzić a ten miernik zaraz by się spalil... Na fisie pokazuje otwarcie klapy.. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy miernik za 10zł zmierzy Ci prąd jaki masz w oprawce. Sprawdź dobrze masę (na mierniku ciągłość obwodu, masa do oprawki i masa jakaś inna)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij cała oprawke i posprawdzaj wszystkie przewody . Za fis odpowiada ci stycznik w zamku klapy i on daje sygnał czy jest otwarta czy zamknięta klapa . Jeśli miałbyś światło ustawione jako neutralne po środku to po otwarciu klapy musi się zaświecić . Rozbierz cała lampkę włącznie z przełącznikiem ,przeczysc papierem ściernym blaszki wew przełącznika w ktore wchodzą plus i minus od zarowek,podwaz w nim delikatnie płytkę drukowana i zacisnij blaszki te co czysciles malymi kombinerkami tak aby szczelina była bardzo mała i Miedziana i chyba cynkowana blaszka wchodziły na wcisk . później poskładaj i spróbuj . W A4 strasznie styki sniedzieja z czasem . Papierek ścierny działa cuda (oczywiście mlej gradacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś opisac jak mneijwiecej rozebrac ta lampkę? zabierma sie od długiego czasu za to i nie mam pojecia jak to rozebrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś opisac jak mneijwiecej rozebrac ta lampkę? zabierma sie od długiego czasu za to i nie mam pojecia jak to rozebrać..

Podwazasz plastik wokol lampki i wyciagasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś opisac jak mneijwiecej rozebrac ta lampkę? zabierma sie od długiego czasu za to i nie mam pojecia jak to rozebrać..

Tak jak kolega dakine0007 pisze . A głębiej jak porozpinać to ciężko opisać bez zdjęć :( Ale efektem jest wyjęcie wszystkich blaszek ze środka wraz z przełącznikiem i płytką drukowaną. Uważaj na zaczepy plastikowe tych blaszek żeby ich nie połamać . Może jak dziś będę miał czas to rozbiorę i zrobię fotki pokolei co i jak. :)

Edytowane przez Tiger_Mielec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah no to widze ze to grubsza sprawa.. ale i tak mnie to czeka bo mam gdzieś przepiecie i chyba wychodzi to od zamka bagaznika ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem podobny problem i okazało się przyczyna kabel zgniły przy module komfortu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam podobny problem. Przestało mi nagle działać oświetlenie wnętrza bagażnika. Wymieniłem żarówkę i dalej nic. Zmierzyłem napięcie na wtyczce lampki - jest. Na stykach od żarówki jest. Wkładam żarówkę - nie świeci a napięcie spada do 0.2 V . Co pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

podepnę się pod temat, bo chodzi właśnie o brak oświetlenia w bagażniku. Na pierwszy rzut oka jest wszystko ok, przycisk otwiera kapę, na FIS'ie pokazuje otwarcie klapy, a światła nie ma.

Żarówki sprawdzone, 12V jest ale nie ma masy, która powinna być jak jest otwarta klapa, co to może być, gdzie szukać początku wiązki oświetlenia bagażnika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...