Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Może i można zakodować tego nie wiem.

Tak są 3 rodzaje liczników 1-wszy z małym kwadratowym wyświetlaczem po środku w modelach bez navi, 2-gi z pełnym wyświetlaczem taki jak na zdjęciu nr2 tyle tylko że to jest licznik od A6

I wirtual kokpit, w 2-uch pierwszych fabrycznie nie ma wskaznika temp oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są 3 rodzaje liczników 1-wszy z małym kwadratowym wyświetlaczem po środku w modelach bez navi,

Z tego co wiem to ten rodzaj licznika nie wystepuje w sprzedazy w ASO PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jest dostępny np w UK

Kolega Blaine ma taki w swoim TFSI

Edytowane przez casavio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są 3 rodzaje liczników 1-wszy z małym kwadratowym wyświetlaczem po środku w modelach bez navi,

Z tego co wiem to ten rodzaj licznika nie wystepuje w sprzedazy w ASO PL :)

Chyba można jeżeli nie weźmie się Navi. Ale chyba nikt nie kupi samochodu za ponad 200 tys bez nawigacji.. Dlatego ten pierwszy będzie bardzo rzadko spotykany.

I szczerze mówiąc nie czuje się jakoś strasznie pokrzywdzony nie mając wyświetlenia wskazania temperatury oleju. Podejrzewam, że użytkownicy z VC też nie będą mieli tego wskazania często włączonego :)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Czy silnik TFSI w B9 ma wtrysk pośredni i bezpośredni?

Czy konstrukcja pierścieni olejowych jest inna niż w B8 TFSI polift?

Pewnie zbyt mało jeszcze przejechałeś, żeby stwierdzić czy całkowicie wyeliminowali problemy olejowe?

Dużo frajdy z jazdy życzę!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B9 siedzi EA888 GIIIb. Temat pierścieni i syfu w dolocie rozwiązano wraz z wprowadzeniem GIII jakieś trzy lata temu.

Oczywiście było o tym x razy pisane tu na forum.

Kolega zapomniał napisać jaki ma kod silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFSI

1,4 150km CVNA

2,0 190km CVKB,DBPA

2.0 249km CYRC

2.0 252km CYRB,CYMC

TDI

2.0 122km DEUC

2.0 136km DEUB

2.0 150km CZHA,DEUA

2.0 190km DESA,DETA,DFVA

Edytowane przez casavio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka, kolor uważam za jeden z lepszych w audi ;) moje gusta, za licznik duży + klasycznie a i tak wygląda super. Środek robi wrażenie, jedyny minus to cena takiego autka prawie 290tyś dodatki w audi naprawdę są przesadnie drogie.. Zawias też jest sline BE/BV ?

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba można jeżeli nie weźmie się Navi. Ale chyba nikt nie kupi samochodu za ponad 200 tys bez nawigacji.. Dlatego ten pierwszy będzie bardzo rzadko spotykany.

Tak tytułem wstępu :D Ja mam ten kwadratowy a mam Navi, także chyba kwestia rynku.

A tak oficjalnie, to gratuluję auta i witam w gronie posiadaczy B9 :)

Z tego co czytam mamy podobną drogę jeśli chodzi o auta, bo Laga 3, wspominasz BMW serii F, sam takowe posiadam, także mamy podobne porównanie ;D

Zazdroszczę silnika, bo mój służy poprostu to zgrabnej jazdy, nic co mógłbym porównać z Betą, w każdym razie nie jestem zaskoczony, świadomy wybór ;) Co do ceny, to faktycznie, nabiłeś sporo plnów ;) Moja konfiguracja jest zdublowana ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmita kiedy jakieś mody ?? :D

hehehe.. Ja raczej odpuszczę na razie. Wszystko co chciałem żeby miał to dobrałem i ma. Ale już czytałem tu temat, że ktoś zamówił bez kamery i ją dokłada także wszystko możliwe :)

Skąd mam wiedzieć, który to mój kod silnika? Skoro 252 KM są dwa różne kody? Czym się różnią?

Chciałbym odpowiedzieć też Arkowi ale nie ogarniam jeszcze wszystkiego tutaj.. czego dotyczy to pytanie: Zawias też jest sline BE/BV ?

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy, że w Passacie zrobili silnik 280, a w Audi najmocniejsza benzynka (nie licząc eSki) to 252.. Osiągi zbliżone jednak do siebie ponieważ Passat cięższy.

Chyba można jeżeli nie weźmie się Navi. Ale chyba nikt nie kupi samochodu za ponad 200 tys bez nawigacji.. Dlatego ten pierwszy będzie bardzo rzadko spotykany.

Tak tytułem wstępu :D Ja mam ten kwadratowy a mam Navi, także chyba kwestia rynku.

A tak oficjalnie, to gratuluję auta i witam w gronie posiadaczy B9 :)

Z tego co czytam mamy podobną drogę jeśli chodzi o auta, bo Laga 3, wspominasz BMW serii F, sam takowe posiadam, także mamy podobne porównanie ;D

Zazdroszczę silnika, bo mój służy poprostu to zgrabnej jazdy, nic co mógłbym porównać z Betą, w każdym razie nie jestem zaskoczony, świadomy wybór ;) Co do ceny, to faktycznie, nabiłeś sporo plnów ;) Moja konfiguracja jest zdublowana ;)

Pozdrawiam

Dziękuję za gratki. Lalunie miałem fajną bo w GT z 4-control, 180KM czarna. Bardzo miło wspominam ale te plastiki.. no kurcze nie mogłem tego trzeszczenia :). A Betami firmowo jeździłem. Trzema. Zresztą też na testy dużo brałem. Zastanawiałem się mocno na 430xi w Gran coupe. Ale środek Audi wygrał jednak. Z zewnątrz też Audi piękniejsza. Beta w M-pakiecie miałaby być więc też wygląd by sie wyróżniał.. Beta miała jak dla mnie trzy przewagi: Nagłośnienie harmana, dźwięk silnika zrobiony wydechem (nie głośnikami, jak niektórzy uważają). Na sporcie otwierały się klapy i fajnie mruczał. Oraz trzecia: zwykły tempomat z funkcją hamowania. W Audi ten zwykły co prawda naciska na hamulce ale bardzo delikatnie.. W Bmw można było regulować siłę przyspeszania i hamowania tempomatu. Ale Audi to Audi dlatego też mój wybór padł tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...