Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Subwoofer zaczął trzeszczeć.


hitman_daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w moim Audi ,że ostatnio zaczął mi trzeszczeć subwoofer na półce w bagażniku. Co może być tego przyczyną, i jak to naprawić ? Czy może być to spowodowane tym że był on w menu zawsze przy górnej granicy podkręcenia basu ?, ponieważ nie powiem, często słucham głośno muzyki z dużym basem. Piszcie jak coś wiecie.

Edit: Zauważyłem również że po dociśnięciu membrany przestaje charczeć. Co może być problemem ?

Edytowane przez hitman_daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w moim Audi ,że ostatnio zaczął mi trzeszczeć subwoofer na półce w bagażniku. Co może być tego przyczyną, i jak to naprawić ? Czy może być to spowodowane tym że był on w menu zawsze przy górnej granicy podkręcenia basu ?, ponieważ nie powiem, często słucham głośno muzyki z dużym basem. Piszcie jak coś wiecie.

Edit: Zauważyłem również że po dociśnięciu membrany przestaje charczeć. Co może być problemem ?

Sądzę, że miszaq92 ma słuszność.

Zobacz w jakim stanie jest elastyczne zawieszenie membrany. Zwykle po wielu latach staje się ono zmurszałe, kruszy się powodując nierówne prowadzenie cewki w magnesie. Przy większych wychyleniach ( skokach) cewki, dochodzi do ocierania cewki o rdzeń magnesu, co powoduje tzw. charczenie.

Pozostaje, niestety, wymiana głośnika lub oddanie go do naprawy przez wymianę resora. Możesz sam to zrobić, jeżeli masz smykałkę.

U mnie był podobny problem, lecz miałem na membranie paproch, który niemiłosiernie, przez drgania membrany, " charczał" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam również problem z trzeszczących sobwooferem, jak się do niego dostać? Trzeba zdejmować tylną półkę? Jeśli tak to jak? No i najważniejsze pytanie czy kupić używany ori i go wymienić czy wsadzić coś lepszego?

A4 B8 2008 sedan 2.0 TDI radio mmi chyba 2g z nawigacja i przyciskami w tunelu lecz bez USB.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz suba wymienić to musisz zdjąć półkę : zdejmij kratkę nad subem, odkręć go (4 śruby), potem zdejmij osłony słupków i wyjmij półkę (do gory i do siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kratka trzyma się tylko na zatrzaskach? Masz może jakiś schemat? Nie chcę nic tam urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2016 o 10:28, bobomarek napisał:

Sądzę, że miszaq92 ma słuszność.

Zobacz w jakim stanie jest elastyczne zawieszenie membrany. Zwykle po wielu latach staje się ono zmurszałe, kruszy się powodując nierówne prowadzenie cewki w magnesie. Przy większych wychyleniach ( skokach) cewki, dochodzi do ocierania cewki o rdzeń magnesu, co powoduje tzw. charczenie.

Pozostaje, niestety, wymiana głośnika lub oddanie go do naprawy przez wymianę resora. Możesz sam to zrobić, jeżeli masz smykałkę.

U mnie był podobny problem, lecz miałem na membranie paproch, który niemiłosiernie, przez drgania membrany, " charczał" .

Rozumiem, pozostaje chyba wymiana. I tu się rodzi kolejne pytanie czy mogę ten Subwoofer wymienić na ten od Bang&Olufsen ?
Tu mam zdjęcia, pierwsze to jaki mam sub, a drugi to ten od Bang&&Olufsen.

oryginał.jpg

bang.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przyłączyć się to tematu. Też zaczął mi strasznie charczeć i pomyślałem żeby go wymienić ale mógłby mi ktoś powiedzieć jaki wymiar ma ten subwoofer? gdybym chciał zastąpić go innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...