Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wyciek paliwa z pompy


slawek66

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas wymiany klocków hamulcowych zobaczyłem, że mam plamę czegoś pod autkiem. Okazało się, że to ON. Po uruchomieniu silnika stwierdziłem, że mam spory wyciek z pompy wtryskowej a dokładnie (nie wiem jak to się fachowo nazywa) przy plastikowej prostokątnej kostce z wiązką przewodów w górnej części pompy. Kostka mocowana jest na cztery wkręty. Były luźne więc dokręciłem. Zbyt wiele to nie pomogło ale wyciek trochę się zmniejszył. Boję się dokręcać z dużą siłą aby ten plastik nie pękł. Dzwoniłem do inter carsu ale nie wiedzieli o co chodzi mimo moich usilnych starań aby wyłożyć kawę na ławę.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś już miał taki problem, czy jest tam uszczelka i czy mogę śmiało odkręcić tę kostkę aby czegoś nie zepsuć. Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ta kostka znajduje się dokładnie na górze ?

Czy też w górnej części pompy, ale jednak z boku (na ścianie pompy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej części (patrząc od przodu auta) z prawej strony na ścianie pompy.

[ Dodano: 21-02-2007, 18:51 ]

Taka czarna prostokątna puszka i z tyłu z niej wychodzi wiązka przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, ale to jest widok pompy od strony powiedzmy pasażera. Aby pokazać z jakiego miejsca mam wyciek trzeba spojrzeć na pompę od strony lewego reflektora. Ten element jest też tu widoczny ale tylko w części. Patrząc na zaznaczony pierścień uszczelniajacy (27), to ta puszka znajduje się na tylnej pionowej ścianie bloku pompy, a na w/w schemacie występuje jako pozioma tulejka, co ma pewnie przedstawiać uciętą wiązkę przewodów. Prawie idealnie pokazuje go linia docelowa poprowadzona od wkręta umieszczonego na samej górze.

Zaraz jadę osobiście do inter carsu i może mi coś wynajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem Twój opis, to masz na myśli to :

20070222091531ft6.th.png

zaznaczone czerwoną strzałką

Zgadza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się o to właśnie mi chodziło jeszcze parę minut temu! Dzisiaj po dokładnych oględzinach przy dobrym świetle okazało sie, że jest wyciek ale spod tej głowicy do której jest przykręcone to urządzenie sterujące. Dopatrzyliśmy sie tego z człowiekiem z inter carsu. W tym przypadku nie podejmę sie sam wymiany uszelniacza pod ta głowiczką. Nie jest to ta pierwsza pod którą wchodzi pierścień uszczelniajacy (27) tylko ta druga pod nią. Muszę poszperać w necie i wyczarowć jakiegoś magika od pomp w Łodzi. A może ktoś zna takiego ?

Spanky i Pre_pl bardzo dziękuję za pomoc :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pompa uszczelniona i wyregulowana. Szybko, tanio i solidnie. Autko śmiga aż miło :biggrin: Dla zainteresowanych koszt takiej imprezy to 250 pln. W odpowiednim dziale zaraz wpiszę warsztat godny polecenia. W Łodzi za to samo zaśpiewano mi 800 pln :exclaim: :evil: Przy okazji dowiedziałem się, że mam początek końca przepływki :cry: Pocieszjącą wiadomością jest to, że do Wisełki mogę śmiało jechać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę stary temat, ale może kolega jeszcze odpisze, gdzie zrobił pompę za te 250zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...