Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki koszt turbiny


SzybkiStasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jaki jest mniej wiecej koszt regeneracji turbiny a jaki nowej turbiny do Audi a4 b6 1.8 T 150 KM 2001 rocznik. I jaka cena zmiany turbiny w aucie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to opinia, jedni zregenerowali i jeżdżą, innym z kolei wysrała się po 10kkm także decyzja należy do Ciebie. Za nową będziesz musiał sporo kwitu wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości co się stało że masz do wymiany? Luzy na wirniku czy coś innego?
Ja 2 turbiny regenerowałem 1.9tdi i 1.9cdti. Koszt jak wyżej 1100zl+plus wyjęcie i czyszczenie 1500.
W tdi robiłem to profilaktycznie gdyż miała zapieczone kierownicę i czasami przeladowywała tu koszt był mniejszy 400zl. Samo czyszczenie, regulacja kierownicy, nowa grucha i tyle.
Gwarancja jest na rok lub 20tys robiłem to w takim zakładzie gdzie jest polecany przez firmę od turbiny.
Nowa pewnie kosztuje z 3-5tys pytanie ile jeszcze chcesz mieć auto :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

ps. widziałem 2 turbinki od 1.8t bex jeśli dobrze pamiętam :) pozostał jedynie korpus ;P

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już otwierałeś przewód, jeździsz ostro czy spokojnie bo mi np. przy spokojnej jeździe nie pił nic oleju teraz jak robiłem program i obroty latały pod 6-7tyś troszkę poszło oleju :( ale na teraźniejszą jazdę nie obawiam się co do samej kondycji turbiny.

Przemyśl to spokojnie bo kupno nowego turbo to sporo kasy ale jeśli masz zaufany serwis gdzieś w okolicy to dobra regeneracja jest opłacalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie zostanę zjechany za tę opinię, ale dlaczego nie pomyślisz o kupnie używanej turbiny ? Wiadomo jest to ryzyko, ale jeżeli jest możliwość kupna np od anglika, gdzie jeszcze jest zamontowana i sprawdzić można "ma własnej skórze" czy jest ok ? Ja tak kupiłem w poprzednim samochodzie (za 350 złotych) i prześmigałem dwa lata i podczas sprzedaży samochodu nie było oznak, aby miała się w najbliższym czasie rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repik

To też jest rozwiązanie ale sam wiesz że to loteria.

Jak pisałem wcześniej mi w 1.9tdi nie brała zbytnio oleju i zrobiłem regenerację w dość dobrej cenie.

Tu mogą być luzy ale nieznaczne i cena naprawy będzie przystępna.

Ogólnie są 3 rozwiązania.

Nowa wiadomo najlepsze ale też najdroższe.

Regeneracja jeśli dobra to w cenie 1/3 masz nówkę turbinkę.

Używka najtaniej ale różnie z tym bywa.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu użytkowników po regeneracji miała problem po niedługim okresie użytkowania więc jeżeli wybierze się zakład nie z polecenia to może być też loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jaki jest mniej wiecej koszt regeneracji turbiny a jaki nowej turbiny do Audi a4 b6 1.8 T 150 KM 2001 rocznik. I jaka cena zmiany turbiny w aucie

siemka,

nowa to chyba ta będzie, czyli taniej niż 3 tyś. jeśli oczywiście to ta.

http://turbosupply.pl/index.php?page=product&id=441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...