Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Screen mirroring - smartphone na ekranie ? MMI 3G+ 2012-2015


mwlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jest możliwość połączenia smartphone pod mmi i wyświetlania obrazu z telefonu na ekranie Audi. |

Wygląda to tak :

 


Potrzebne rzeczy:
- kabel ami do rca
- Konwerter av hdmi
- kabel hdmi

 

- przejściówkę hdmi do telefonu

Tutaj jest to szerzej opisane na podstawie audi a3

http://www.audiworld.com/forums/audi-a3-s3-rs-3-mkii-209/how-mirror-your-phone-mmi-screen-2888656/

 

 


Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i ma jakiekolwiek doświaczenia?

Mam zwykłego concerta i brak navi.
Myśle, ze byłoby to mega dobrą alternatywą, bo zamiast montować mmi za conajmniej 2k można spróbować pobawić się z tym.
Wrzucamy na telefonie nawigacje google i mirrorujemy.

Dajcie znać co o tym sądzicie i czy jest opcja podpięcia tego pod concerta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw linka, bo wkleiło jakieś znaczki na końcu i wywala Not Found.

A co do samego rozwiązania, to wygląda to bardzo ciekawie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którego rocznika zadziała ta zabawka?

Mam w Audi z 2005 mmi rns, da się z tym coś zrobić?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w a6 c7 z 2013 r? Mam tam chyba mmi 3g high. Są dwa sloty na karty SD bez sima wiec to chyba nie jest 3g+. Ewentualnie znacie kogoś lub firmę kto mógłby coś takiego u mnie odpłatnie zrobić? Bo z tego co czytam to w a4 z 2009 r która mam nie ma szaś bez totalnej przeróbki wiec może w a6 się uda przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co podłączyłem to u siebie, ale jeżeli jakość obrazu jest znośna (chociaż i tak nie powala), to dźwięk to już masakra. Początkowo miałem zamiar zamontować to:

https://car-solutions.com/en/video-interface-with-hdmi-for-audi-mmi-3g-with-active-parking-guidelines.php

I wydaję mi się, że to jednak będzie lepsza opcja.

 

Zrobiłem drugie podejście do tematu i tym razem dźwięk podłączyłem sobie kablem mini jack<->RCA używając gniazda mini jack w telefonie, i jedynie obraz puszczam z gniazda usb telefonu poprzez przejściówkę USB<->HDMI. Dodatkowo konwerter sygnału cyfrowego HDMI na analogowy S-Video włączyłem w tryb NTSC i taką też opcje ustawiłem w systemie samochodu. W takiej konfiguracji do dźwięku nie mam zastrzeżeń, jeżeli chodzi o obraz to poprawa w stosunku do sygnału PAL jest znaczna i wystarczająca do normalnego użytku. W ten sposób wyświetlam sobie na ekranie samochodu nawigacje Waze z opcją informowania o bieżącej sytuacji na drogach i wybieraniu najlepszej trasy, ewentualnie mapy Google z Yanosikiem w tle, a muzykę puszczam sobie ze Spotify. Nie ma też problemu z formatem filmów, zdjęć czy muzyki bo telefon jest praktycznie w stanie odtworzyć wszystko. Koszt takiego rozwiązania w moim przypadku to około 150zl.

Jedynie brak dotykowego ekranu, ale już planuję jak ugryźć temat.

Można w zupełności olać AUDI co do ich licencji na informacje o natężeniu ruchu i aktualność map, można sobie włączyć mapę satelitarną w mapach Google i nie trzeba się bawić z konwertowaniem filmów do odpowiedniego formatu na komputerze i przenoszenie ich na kartę pamięci.

 

 

Edytowane przez odbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co podłączyłem to u siebie, ale jeżeli jakość obrazu jest znośna (chociaż i tak nie powala), to dźwięk to już masakra. Początkowo miałem zamiar zamontować to:
https://car-solutions.com/en/video-interface-with-hdmi-for-audi-mmi-3g-with-active-parking-guidelines.php
I wydaję mi się, że to jednak będzie lepsza opcja.
 
Zrobiłem drugie podejście do tematu i tym razem dźwięk podłączyłem sobie kablem mini jackRCA używając gniazda mini jack w telefonie, i jedynie obraz puszczam z gniazda usb telefonu poprzez przejściówkę USBHDMI. Dodatkowo konwerter sygnału cyfrowego HDMI na analogowy S-Video włączyłem w tryb NTSC i taką też opcje ustawiłem w systemie samochodu. W takiej konfiguracji do dźwięku nie mam zastrzeżeń, jeżeli chodzi o obraz to poprawa w stosunku do sygnału PAL jest znaczna i wystarczająca do normalnego użytku. W ten sposób wyświetlam sobie na ekranie samochodu nawigacje Waze z opcją informowania o bieżącej sytuacji na drogach i wybieraniu najlepszej trasy, ewentualnie mapy Google z Yanosikiem w tle, a muzykę puszczam sobie ze Spotify. Nie ma też problemu z formatem filmów, zdjęć czy muzyki bo telefon jest praktycznie w stanie odtworzyć wszystko. Koszt takiego rozwiązania w moim przypadku to około 150zl.
Jedynie brak dotykowego ekranu, ale już planuję jak ugryźć temat.
Można w zupełności olać AUDI co do ich licencji na informacje o natężeniu ruchu i aktualność map, można sobie włączyć mapę satelitarną w mapach Google i nie trzeba się bawić z konwertowaniem filmów do odpowiedniego formatu na komputerze i przenoszenie ich na kartę pamięci.
 
 

Ciekawe rozwiązanie, może się u siebie skuszę zamiast montować modem w schowku i prosić się Audi o licencję na Traffic [emoji16]

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawa opcja... Ale można podłączyć dongle miracast albo google chrome pod to co opisywałem wcześniej by uzyskać taki sam efekt, cena była by trochę niższa (sam dongle miracast to koszt koło 40zl). Jednak dalej obawiałbym się o jakość dźwięku i spodziewam się, że za dobrze to nie będzie grało. W weekend podłącze google chromecast pod swoją "instalację" powinno do dać mniej więcej obraz tego jak jest z tym dźwiękiem. Dla mnie obecne rozwiązanie jest narazie najlepsze, ze względu na to, że mogę sobie audio bezpośrednio podłączyć z telefonu przez to straty na jakości dźwięku są najmniejsze. 

Edytowane przez odbo
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takową instalację w A6C7 MMI 3G+ z chromecastem, konwerterem hdmi firmy "MEIZU" o ile jakość dźwięku nie jest najgorsza to niestety ale przy youtubie się dźwięk rozjeżdża z obrazem. Ogólnie takie rozwiązanie jest dość prądożerne dla telefonu, miałem włączone dane pakietowe do tego udostępnianie internetu i połączenie z chromecastem, do tego mapy i muzyka.

Jadąc chwilę na samej nawigacji nie było tak źle ale przy włączeniu muzyki na Powrampie i do tego nawigacji telefon łapał okropne lagi, dźwięk lubił się przyciąć. Telefon to Nexus 6P.

Być może winowajcą były usługi Google Play - używałem wersji beta gdyż w oficjalnej wycofali możliwość włączenia udostępniania internetu i używania chromecasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co podłączyłem to u siebie, ale jeżeli jakość obrazu jest znośna (chociaż i tak nie powala), to dźwięk to już masakra. Początkowo miałem zamiar zamontować to:
https://car-solutions.com/en/video-interface-with-hdmi-for-audi-mmi-3g-with-active-parking-guidelines.php
I wydaję mi się, że to jednak będzie lepsza opcja.
 
Zrobiłem drugie podejście do tematu i tym razem dźwięk podłączyłem sobie kablem mini jackRCA używając gniazda mini jack w telefonie, i jedynie obraz puszczam z gniazda usb telefonu poprzez przejściówkę USBHDMI. Dodatkowo konwerter sygnału cyfrowego HDMI na analogowy S-Video włączyłem w tryb NTSC i taką też opcje ustawiłem w systemie samochodu. W takiej konfiguracji do dźwięku nie mam zastrzeżeń, jeżeli chodzi o obraz to poprawa w stosunku do sygnału PAL jest znaczna i wystarczająca do normalnego użytku. W ten sposób wyświetlam sobie na ekranie samochodu nawigacje Waze z opcją informowania o bieżącej sytuacji na drogach i wybieraniu najlepszej trasy, ewentualnie mapy Google z Yanosikiem w tle, a muzykę puszczam sobie ze Spotify. Nie ma też problemu z formatem filmów, zdjęć czy muzyki bo telefon jest praktycznie w stanie odtworzyć wszystko. Koszt takiego rozwiązania w moim przypadku to około 150zl.
Jedynie brak dotykowego ekranu, ale już planuję jak ugryźć temat.
Można w zupełności olać AUDI co do ich licencji na informacje o natężeniu ruchu i aktualność map, można sobie włączyć mapę satelitarną w mapach Google i nie trzeba się bawić z konwertowaniem filmów do odpowiedniego formatu na komputerze i przenoszenie ich na kartę pamięci.
 
 

Jedyne co mnie przeraża i jeśli dobrze rozumiem to przy mirrorlink ekran w telefonie musi być cały czas włączony?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ekran cały czas musi być włączony, jednak do tej pory jak ozywałem telefonu jako nawigacji, to ekran siła rzeczy cały czas był włączony, więc tragedii nie ma.

Ale przymierzam się do użycia zamiast telefonu Asus Tinker Board, nad wyświetlaczem samochodowym zamontować panel dotykowy, żeby tym sterować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany taką zabawką ,dlatego orientuje się może ktoś ,czy istnieje jakiś sposób by podłaczyć  tego mirorlinka  pod MMI 2G High ?

Obecnie pod AMI  mam podłączonego pendrive   i z muzyka nie ma problemu wszystko fajnie gra ( tak samo jak z telefonu )  , pytanie tylko czy pójdzie przerzucic obraz z telefonu na wyswietlacz ? ewentualnie co trzeba by było zmienic by uzyskac ten efekt ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2G HIGH to juz stary system ale tu gosc dał przyklad na A8 2G HIGH

http://www.dognmonkey.com/audi/how-to-install-analog-tv-tuner-4e0-919-146-on-audi-mmi-2g.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, wrclaguna napisał:

2G HIGH to juz stary system ale tu gosc dał przyklad na A8 2G HIGH

http://www.dognmonkey.com/audi/how-to-install-analog-tv-tuner-4e0-919-146-on-audi-mmi-2g.html

dzięki  wrclaguna za link :) , bedzie trzeba sie zapoznac z tym tematem i byc moze podjąc decyzje czy brnąc dalej w tym kierunku czy zacząć oszczędzać i z czasem wymienic ta nawigacje na nowszy model  , ale tu pewno z 3k trzeba miec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mmi 2g musi byc z tuner tv wpinasz obraz z mirolink pod av 2 bez tunera tv nie da rady

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...