Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Screen mirroring - smartphone na ekranie ? MMI 3G+ 2012-2015


mwlodar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.07.2017 o 11:27, odbo napisał:

Dopiero co podłączyłem to u siebie, ale jeżeli jakość obrazu jest znośna (chociaż i tak nie powala), to dźwięk to już masakra. Początkowo miałem zamiar zamontować to:

https://car-solutions.com/en/video-interface-with-hdmi-for-audi-mmi-3g-with-active-parking-guidelines.php

I wydaję mi się, że to jednak będzie lepsza opcja.

 

Zrobiłem drugie podejście do tematu i tym razem dźwięk podłączyłem sobie kablem mini jack<->RCA używając gniazda mini jack w telefonie, i jedynie obraz puszczam z gniazda usb telefonu poprzez przejściówkę USB<->HDMI. Dodatkowo konwerter sygnału cyfrowego HDMI na analogowy S-Video włączyłem w tryb NTSC i taką też opcje ustawiłem w systemie samochodu. W takiej konfiguracji do dźwięku nie mam zastrzeżeń, jeżeli chodzi o obraz to poprawa w stosunku do sygnału PAL jest znaczna i wystarczająca do normalnego użytku. W ten sposób wyświetlam sobie na ekranie samochodu nawigacje Waze z opcją informowania o bieżącej sytuacji na drogach i wybieraniu najlepszej trasy, ewentualnie mapy Google z Yanosikiem w tle, a muzykę puszczam sobie ze Spotify. Nie ma też problemu z formatem filmów, zdjęć czy muzyki bo telefon jest praktycznie w stanie odtworzyć wszystko. Koszt takiego rozwiązania w moim przypadku to około 150zl.

Jedynie brak dotykowego ekranu, ale już planuję jak ugryźć temat.

Można w zupełności olać AUDI co do ich licencji na informacje o natężeniu ruchu i aktualność map, można sobie włączyć mapę satelitarną w mapach Google i nie trzeba się bawić z konwertowaniem filmów do odpowiedniego formatu na komputerze i przenoszenie ich na kartę pamięci.

 

 

Siemka. Posiadam A6 C7 z 2011r bez audi connect. Czy aby wyświetlać obraz z telefonu na mmi muszę odblokować telewizję czy wystarczy kupić okablowanie i będzie ok?. Jak to było u ciebie? Pozdrawiam

Edytowane przez remarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem odblokować, podłączyłem się pod gniazdo AMI w schowku i działało. U siebie mam MMI 3G+, nie wiem czy w innych wersjach też tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2016 o 20:34, mwlodar napisał:

Wejdz w ten link, kliknij na adres linku i wciśnij enter wtedy zadziała.

 

W dniu 30.11.2017 o 08:56, odbo napisał:

Nic nie musiałem odblokować, podłączyłem się pod gniazdo AMI w schowku i działało. U siebie mam MMI 3G+, nie wiem czy w innych wersjach też tak działa.

Witam, ja Również próbuje coś takiego uruchomić, Mam Radio MMI 3G+, zkaupiłem kabel AMI na RCA do tego kowerter z RCA/HDMI oraz chromecast i lipa....Mam ekran w kolorowe paski i nic nie widać.....Co to może być?? wina Konwertera?? czy trzeba cos odblokowywać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 21:11, wiecek89 napisał:

 

Witam, ja Również próbuje coś takiego uruchomić, Mam Radio MMI 3G+, zkaupiłem kabel AMI na RCA do tego kowerter z RCA/HDMI oraz chromecast i lipa....Mam ekran w kolorowe paski i nic nie widać.....Co to może być?? wina Konwertera?? czy trzeba cos odblokowywać ??

 

Sprawdź podłączenia kabli, te konwertery to raczej słabej jakości sprzęt u mnie trzeba czasem poruszać wtyczkami bo nie łapie. Ewentualnie zobacz czy nie ma przełącznika PAL NTSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi powiedzieć czy jest to możliwe że przy mmi 3g+ w a5 z 2012 nie ma wejścia ami? Szukałem w schowku pasażera podłokietniku i nigdzie nie ma czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin730 napisał:

Panowie możecie mi powiedzieć czy jest to możliwe że przy mmi 3g+ w a5 z 2012 nie ma wejścia ami? Szukałem w schowku pasażera podłokietniku i nigdzie nie ma czegoś takiego.



Nic w tym dziwnego, poprostu tak ktos sobie skonfigurował auto bez tej opcji :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, ze w mojej wersji  nie ma mozliwosci wyswietlenia obrazu z telefonu na mmi w zaden sposob? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbo jak połączyłeś chromecast z telefonem, połączenie odbywa się chromecast ----> router ----> telefon , można to połączyć chromecast ----> telefon, tak żeby chromecast używał  z internetu z telefonu i przesyłał obraz telefonu na ekran mmi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2018 o 22:28, marc1n napisał:

odbo jak połączyłeś chromecast z telefonem, połączenie odbywa się chromecast ----> router ----> telefon , można to połączyć chromecast ----> telefon, tak żeby chromecast używał  z internetu z telefonu i przesyłał obraz telefonu na ekran mmi 

tak, udostępniasz swój internet z telefonu hotspotem do którego podłączasz chromecasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do osób, które korzystają z podobnych rozwiązań.

Planuje zrobienie mirrorlinku po wifi (bez kabli), więc zastanawiam się nad zakupem, pewnie na aliexpressie, "Car Wifi Mirrorlink ( https://m.aliexpress.com/item/32814013769.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.7f25570fjBWaNK#autostay )", który został tu wspomniany i do tego kabel AMI-> RCA ( http://allegro.pl/ami-mmi-na-3-rca-audio-video-konwerter-audi-vw-i7201318866.html ). Odnośnie kabla mam jeszcze pytanie czy warto inwestować prawie 90 zł w tego typu kabel, bo widziałem, że są sporo tańsze (koło 30zł na ali lub koło 50zł w polskich sklepach)

Zanim jednak dokonam zakupu i próby konfiguracji mam pytanie jak zachowuje się system gdy działa mirrorlink i w tym momencie zadzwoni telefon, który jest spięty bluetooth z systemem MMI?
Czy system głośnomówiący będzie działał prawidłowo, tj. mikrofon w trybie mirroringu?

Prośba o informacje od osób, które korzystają z podobnego rozwiązania jak to wygląda.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mmi 3g high kupiłem ten zestaw kabli, podłączyłem pod iPhone 6s i włączyłem opcje ami w mmi, pokazuje sie napis activated i jedyne co przesyła z telefonu to dźwięk, brak obrazu. Czy może ktoś pomoc w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby robić streaming nawigacji google maps z komórki na mmi konieczne jest odblokowanie Video in motion?

Edytowane przez Mikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2018 o 17:14, maxxiuu napisał:

Posiadam mmi 3g high kupiłem ten zestaw kabli, podłączyłem pod iPhone 6s i włączyłem opcje ami w mmi, pokazuje sie napis activated i jedyne co przesyła z telefonu to dźwięk, brak obrazu. Czy może ktoś pomoc w tej kwestii ?

Udało Ci się to ogarnąć bo u mnie pisze not supported, i teraz pytanie czy trzeba coś odblokować ? czy po prostu nie działa to tylko w polifcie na mmi 3g+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko POLIFT MMI 3G+ czyli 2012-2015

obrazu nie ma opcji przesłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do osób które używają chromecast-a, jak podlaczyliscie zasilanie? Trzeba mieć do tego usb, czy montowaliscie w schowku jakieś gniazdo usb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli w schowku na rękawiczki nie mam zmieniarki płyt to nie uda się odpalenie opcji z chromecast ? mam polifta 2012r z 3g+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...