Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady i zalety A4 B8 2.0 TFSI 252KM


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już mam 15kkm nabite i u mnie średnia 11,5. Najmniej udało mi się zejść do 8,5, ale nie umiem jeździć powoli ;)

 

EDIT: Dzisiaj rano sprawdziłem, jednak średnia podskoczyła do 12,2l.....

Edytowane przez switchpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10 kwietnia 2018 o 13:24, Deaver napisał:

Właśnie nie, zwykła droga mniej więcej pół na pół teren zabudowany (tempomat na 66km/h) i niezabudowany (tempomat na 92km/h). Mały ruch na drodze, właściwie to bardzo mały... Tryb efficiency, jedno ostre wyprzedzanie kilku aut z przełączeniem na tryb S (momentalnie średnia idzie ostro w górę) a tak to ecodriving.

Oczywiście nie zamierzam bić tym autem rekordów niskiego spalania, ale jak widać da się pojechać oszczędnie. Powiem szczerze, że zanim kupiłem wóz z tym silnikiem i napędem to sam szukałem takich danych i jedyne co znalazłem to  10, 12, 14, 16, 18 na 100km i więcej. Więc niech zostanie jako info dla potomnych.

Nie no Panowie, ale kupować sobie 252 konie żeby jeździć tak by wyszło 5,9 mija się z celem i jak byś dostał takie dane przed kupnem samochodu to byłoby to oszustwo. Owszem, ja sam też miałem 5,8 po mieście na eco-drivingu, zrobiłem sobie kilka razy taki teścik dla siebie. Ale nie można tego nazwać jazdą.

Przy normalnej jeździe ten samochód spali 10-12 l w zależności od nogi i nie ma możliwości aby było mniej. Ostatnio w trasie mi wyszło 10,9. Także test testem ale w żadnym wypadku nie mów nikomu, że samochód Ci pali 5,9 bo będzie to wprowadzanie w błąd :) 

PS. czym się kierowałeś ustawiając takie wartości na tempomacie (66, 92) :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

jeździć tak by wyszło 5,9 mija się z celem i jak byś dostał takie dane przed kupnem samochodu to byłoby to oszustwo

Dla tego silnika (i budy Allroad) producent podaje:

  • Cykl miejski: 8,1–7,9 l/100 km
  • Cykl poza miastem: 6,0–5,7 l/100 km
  • Cykl mieszany: 6,8–6,5 l/100 km

Więc wychodzi na to, że jakiegoś wielkiego oszustwa nie ma ;) 

Ale za to dla sedana (bez Q) IMO jest już trochę mniej realnie:

  • Cykl miejski: 7,5–7,4 l/100 km
  • Cykl poza miastem: 5,2–4,9 l/100 km
  • Cykl mieszany: 6,0–5,8 l/100 km

 

Trzeba też brać po uwagę, że jak ktoś dla testu zrobi sobie przejazd z zasadami ecodrivingu żeby sprawdzić najniższe spalanie, to nie jest jednoznaczne z tym, że na co dzień jest drogowym zamulaczem ;) Tak jak pisałeś, również domyślam się, że nie po to kupuje się silnik 252 KM.

Z drugiej strony nie każdy lubi cisnąć non-stop 220 po autostradzie. Niektórym wystarcza 160 i zapas pod pedałem gazu na szybkie wyprzedzenie kilku aut.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowiq napisał:

160 i zapas pod pedałem gazu na szybkie wyprzedzenie kilku aut.

Jakbym siebie widział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 09:19, Kosmita napisał:

...nie mów nikomu, że samochód Ci pali 5,9 bo będzie to wprowadzanie w błąd :) 

PS. czym się kierowałeś ustawiając takie wartości na tempomacie (66, 92) :)?

Z faktami się nie dyskutuje - mam dowód - nie na mowy o wprowadzaniu w błąd...

Nie wiem czym się kierowałem... nie chcę tutaj na siłę dorabiać jakiejś ideologii. Ale domyślam się że chodzi Ci o te 66, bo 92 to wiadomo - przepisowo z powiedzmy poprawką na tolerancję licznika. Przy prędkościach 50-60 chyba nie wrzucał szóstego biegu. Myślę że wiele osób właśnie jeździ z takimi prędkościami. Jadąc bardzo oszczędnie można by osiągnąć jeszcze niższe spalanie, ale to już by było "zawalidrogostwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podzielę się ciekawostką, która mi sie przydarzyła podczas jazdy. Licznik nagle pokazał spalanie 40,5l/100 i powoli to spalanie spadało do 40 a potem wracało do 40,9 i tak w kółko.... cos ewidentnie się zacięło ;)

filmik: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak faktycznie mały.

Ja swoją A4 B9 252KM Quattro S-Tronic przejechałem już około 8kkm. 

Spalanie w mieście 10-12L

Spalanie na autostradzie (140-180km/h) 10L

Spalanie przy równomiernej jeździe z prędkością 200km/h - 12-13L zależy jak wiatr zawieje :)

Spalanie na normalnych drogach krajowych w granicach 8-9L

Prędkość maksymalna - 264km/h - więcej nie chciała :)


Moc jak dla mnie, jest więcej niż wystarczająca. Zawsze jeździłem dynamicznie fajnymi silnikami (A3 1.8T 150KM, Insignia 180KM, Octavia 1.8T 180KM 4x4), teraz od kiedy mam "prawdziwy" silnik który kilkukrotnie mnie wystraszył, tak nabrałem szacunku :)Ta moc jest mi potrzebna głównie przy wyprzedzaniu. Robię tak dużą różnicę prędkości między mną z autami wyprzedzanymi (przyśpieszenie od 70-200km/h jest niesamowite), że jeszcze szybsze wyprzedzanie będzie tym bardziej niebezpieczne.  O chipowaniu nawet nie myślę - rodzinnym kombi na tor raczej nie wjadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wezwanie na jakąś akcję serwisową - aktualizacja sterownika silnika. Też byliście? Coś się zmieniło po? 

 

EDIT: znalazłem odpowiedź: 

 

Edytowane przez switchpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś wie co się stało z 2.0 252km? Zniknął z konfiguratora i coś mi się kojarzy, że przez zmianę jakichś przepisów, Audi musi coś zmodyfikować. Przyśniło mi się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cytryn napisał:

Cześć, czy ktoś wie co się stało z 2.0 252km? Zniknął z konfiguratora i coś mi się kojarzy, że przez zmianę jakichś przepisów, Audi musi coś zmodyfikować. Przyśniło mi się to?

silnik będzie lekko słabszy, wszystko masz w necie i na stronach audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguratora co i rusz znikają silniki i/lub całe modele. Np. na polskiej stronie nie da sie skonfigurować żadnej A4 poza Limusine / Avant. Allroad, S4 i RS4 są zablokowane.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie już silnika o tych parametrach, po dostosowaniu do WLTP będzie miał 245 KM. Wprowadzenie cały czas jest przesuwane niby na dniach ma się pojawić, choć tak już pojawia się od kilku tygodni. W Porsche czy A6 silnik ten już od jakiegoś czasu jest dostępny, w A4 mają jakiś problem.

Modele S dostaną diesle i póki co czeba poczekać na wprowadzenie ich. RS też ma wrócić ale jak kojarzę bliżej połowy roku

Edytowane przez DonDżonson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w konfiguratorze silnik benzynowy 245km / 180KW dla A4 

Dodatkowo jest już cały pakiet czerń jako opcja z np czarną lotką na drzwiach bagażnika, fajnie to wygląda. Coś jak w A3 limousine. Wersja po małym lifcie na 2019 rok

Edytowane przez eskal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie mi teraz z jakiego powodu taki ruch audi? Planuje zakup A4 z 2.0 252km w S-Line + Quattro r.2017 z przebiegiem 7tys no i ten temat z ta zmiana audi troche mnie zaciekawil czy ma to jakieś podłoże czy ruch raczej bez znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎04‎-‎23 o 16:13, Casill napisał:

Witam,

Powiedzcie mi teraz z jakiego powodu taki ruch audi? Planuje zakup A4 z 2.0 252km w S-Line + Quattro r.2017 z przebiegiem 7tys no i ten temat z ta zmiana audi troche mnie zaciekawil czy ma to jakieś podłoże czy ruch raczej bez znaczenia 

Jak kolega wyżej pisze plus filtr cząstek stałych GPF stad mniejsza moc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wiecie jak wygląda problem ze spalaniem oleju w tych silnikach? Czy te same silniki 252 KM były montowane w A5 od 2017r.?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leewang napisał:

Koledzy czy wiecie jak wygląda problem ze spalaniem oleju w tych silnikach? Czy te same silniki 252 KM były montowane w A5 od 2017r.?

Nie wiem jakie były montowane, w A5, ale wiem, że ten oleju mi nie spala.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vvalery napisał:

Nie wiem jakie były montowane, w A5, ale wiem, że ten oleju mi nie spala.?

Możesz napisać ile masz już przejechane? Masz autko od nowości? Jak z dynamiką i jak skrzynia? Wszystko dobrze chodzi? Możesz mi jeszcze napisać jakie masz oznaczenie silnika? :)

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leewang napisał:

Możesz napisać ile masz już przejechane? Masz autko od nowości? Jak z dynamiką i jak skrzynia? Wszystko dobrze chodzi? Możesz mi jeszcze napisać jakie masz oznaczenie silnika? :)

Kupiłem jak miał niecałe 112k przebiegu. Wymieniłem olej i klocki i przejechałem 7k i olej mam cały czas na maximum. Nie ubyło nic. Skrzynia chyba ok, bo nigdy nie miałem automata wcześniej. Nic nie stuka i puka. Mam za dużo punktów żeby szaleć teraz, ale jak nie miałem to się nie mogłem powstrzymać i szedł jak burza. Kod silnika jak na poniższym zrzucie:

3F0BCCA5-9726-4D63-9498-E56DD48DD620.png

Edytowane przez vvalery
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...