Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerowanie wydechu


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

Czarne to najmniejszy problem, co jakiś czas proces będzie trzeba poprawiać, bo będzie wychodzić rdza, ponieważ polerując ścieracie też warstwę chroniącą przed rdzą... Dzisiaj musiałem to robić... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę co jakiś czas przepolerować niż jeździć z czarnym kominem. Dla mnie zabawa warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja dla leniwych , rach , ciach i fifuszki się błyszczą :naughty:http://moto.allegro.pl/item630059499_koncowka_tumika_ulter_sport_tuning_nowa_tlumik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ładne bo nowe , ale jak się ma zdrowy jeszcze tłumik to chyba w tych samych pieniądzach kupisz filc , pastę polerską i papier ścierny , a będziesz miał satysfakcję że to twoje dzieło no i nie trzeba będzie płacić za spawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma to jak zrobić coś samemu i mieć satysfakcję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś preparat, dzięki któremu po każdym deszczu nie będę musiał na nowo polerować wydechu, bo wkońcu dziurę w nim wytrę, a deszczów jeszcze trochę zapowiadają :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś preparat, dzięki któremu po każdym deszczu nie będę musiał na nowo polerować wydechu, bo wkońcu dziurę w nim wytrę, a deszczów jeszcze trochę zapowiadają :gwizdanie:

jeśli dobrze wypolerowałeś nie powinieneś mieć problemów po deszczu, u mnie już rok po polerce i po umyciu wyglądajak nowy :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję autosol - czyściłem nim motocykl i używam go do dzisiaj czyszczę krany w domu itp poprostu za***isty. Na allegro jest do kupienia najlepiej odrazu z 2 tuby bo wysyłka duża kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak:

rurkiprzed.jpg

A jest tak:

rurkipo.jpg

:-) Szczotka druciana na wkrętarce, papier ścierny, trochę wody i godzinka z przerwą na fajkę :) Chyba zrobię polerkę na lustro taką jak Reniu: http://img514.imageshack.us/img514/2178/polerkafajek09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób polerke, rób. Taki mały drobiazg a bardzo cieszy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wżery zawsze będą po przeczyszczeniu. W końcu ileś to lat już ma.

Ale pasta polerska da rade na efekt wizualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wżery można zjechać do gładkiego ale nie jest to robota na 5 minut :gwizdanie: [klik]

Tu masz jeszcze wżery:

http://img100.imageshack.us/img100/8190/polerkafajek04.jpg

a tu już nie:

http://img222.imageshack.us/img222/3995/polerkafajek07.jpg

po paście jest już tak:

http://img514.imageshack.us/img514/2178/polerkafajek09.jpg

Generalnie jesli nawet pozostaną jakieś niedoskonałości to są widoczne jedynie z bardzo bliska. Z normalnej odległości jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja wypolerowałem wydech jakieś 14 miesięcy temu. Jak się zakopci to tylko przecieram szmatką . Mam delikatne wżery, ktoś pisał - że to będzie korodować - nieprawda - u mnie nic nie koroduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też po polerce wżery zostały ale zbytnio się tym nie przejmuje , z daleka wygląd zajefajnie i o to mi chodziło . Jak bede miał chwilkę to wrzucę fotkę jak to u mnie wygląda - dla porównania . Na razie nic nie koroduje i dodam że całą operację przeprowadzałem ręcznie , bez wiertarki itp . Ale wysiłek się opłacił :decayed: A paste kupiłem Tempo i też fajnie poleruje a co jakiś czas po myjce przetre taka specjalna pastą to polerki chromu i jest cacy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojetnie jaka? jak dlugo trwa polerowanie papierem 1200 lub innym o wiekszej ziarnistosci??

czym mniejsze ziarna papieru tym krócej będzie trwało uzyskanie efektu pastą. Polecam standardowo Farecla G3 a jeśli chodzi o papier to na Twoim miejscu po tym papierze 1200 zastosowałbym jeszcze 2000 (2500 niekoniecznie) i potem pasta, chwilka machania ręką i efekt lustra murowany. na 1200 sporo musiałbyś się namachac a efekt i tak nie wyjdzie oczekiwany bo 1200 pozostawia zbyt duże rysy[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 15:49_________________________________________________A co do tego typu zabiegów... radziłbym jakoś zabezpieczyc gołą blache którą odkrywacie najpierw przez matowanie papierem a później polerowaniem, dlatego że i tak po czasie super efekt sie zniszczy przez rdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem od 80-ki i potem coraz większe a skończyłem chyba na 1500 wodnym na mokro i na koniec pasta temto. Efekt byłby lepszy by jeszcze pojechac mniejszym ziarnem ale już takiego w domu nie miałem. Zakupie i zrobię poprawkę ale i tak wygląda jak nówka. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polerowanymi końcóweczkami absolutnie nic złego się nie dzieje, żadna rdza się nie pojawia, wystarczy je od czasu do czasu przetrzeć szmatką.

Ja moje mam wygłaskane na lustro, włożysz więcej pracy wcześniej, później będziesz miał pełen luz :pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sie tak meczycie papierem? Szlifierka z papierem sciernym, pozniej polerke wiertarką z pastą i końcówka polerska. Chyba z 10min to robiłem...

ps. nic nie rdzewieje ani w zimie ani w lecie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...