Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pytanie o pilot do centrala


sebaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pozwolicie, że podepnę się do tematu.

Chciałbym u siebie zrobić sterowanie centralnym zamkiem z oryginalnego pilota. W tej chwili mam podpięty jakiś nieoryginalny sterownik z pilotem, który mi się już rozlatuje i nie idzie dorobić nowego :( Zakupiłem oryginalny kluczyk/scyzoryk z pilotem 433Mhz. Nie wiem tylko czy mam w swojej pompie oryginalny sterownik, do którego mógłbym ten kluczyk doprogramować.

Numer jaki odczytałem z pompy/sterownika znajdującej się w bagażniku to: 8DO 862 227 C

a oto moje kody wyposażenia z naklejki:

X2A = national sales program Belgium

B0A = component parts set without country-specific design requirement

C8N = alloy wheels 6J x 15 style not designated 4B0 601 025 L offset 45"

G0C = 5-speed manual transmission

H6S = tires 195/65 R 15 V

J0R = battery 380 A (80 Ah)

M6N = 4-cylinder turbo diesel engine 1.9 L/81 kW TDIwith MVEG 2, base engine is T1R

Q1A = standard front seats

0JF = weight category front axle weight range 6

1AC = anti-lock brake system (ABS)

1G3 = alloy spare wheel with original equipment tires

1MR = leather steering wheel

5RQ = outer right rear view mirror: convex

5SL = outer left rear view mirror: non-spherical

T1R = components for, base engine, unit 028.R

0YC = weight category rear axle weight range 3

3S0 = without roof rails/roof load rack

4UE = airbag for driver and front seat passenger

0G1 = gearshift lever

8YU = radio preparation for commercial goods

8GL = alternator 120A

8RM = eight loudspeakers (passive)

1KD = disc brakes, rear

1LB = disc brakes, front

3FA = without roof insert (standard roof)

1BA = standart suspension/shock absorption

Nie ma tutaj nawet centralnego zamka, który jest i działa normalnie.

Czy jest możliwoś żeby jakos sprawdzić czy mam sterownik do którego da się doprogramować oryginalny pilot? Czy może muszę zakupić nową pompę z oryginalnym sterownikiem? Jeżeli tak to jaki powinien być numer tej pompy?

Dodam tylko że auto jest po lifcie 99->(konkretnie początek liftu 06.99).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po sporej nieobecności. Oczywiście nie uważam tematu za zamknięty jakkolwiek przepraszam za tak długą nieobecność - mnustwo spraw i różnych problemów - zatem brak czasu:)

No ale teraz spowrotem już wracam do tematu.

W/W metodę zastosowałem - jednak bez rezultatów :(

0 reakcji. Klucz oczywiście z nowym transporderem i bateriami - więc zakładam że jest ok. (433MHz oczywiście...)

Co dalej?:)

[br]Dopisany: 01 Listopad 2009, 13:30_________________________________________________Znalazłem biuletyn Audi, na temat czyszczenia pamięci zaprogramowanych transporderów (kluczyków) w systemie zamka centralnego. Aby skasować wszystkie dotychczas zapisane w pamięci sterownika kluczyki (nie w IMMO! tylko mówimy o sterowniku zamka centralnego cały czas) należy:

1) Otworzyć auto i włożyć do stacyjki kluczyk oraz załączyć zapłon,

2) Wyściąść z samochodu i zamknąć drugim kluczykiem auto (lewe drzwi) czyli od kierowcy

3) Nacisnąć 5 razy (co sekundę) przycisk otwierania drzwi "otwórz" na pilocie

4) Odczekać 6 sekund i wcisnąć "Otwórz" ponownie, auto zależnie od sposobu zaprogramowania sterownika zamka centralnego powinno wydać dzwięk klaksonu jakiś albo uruchomić kierunkowskazy... etc...

Po tej operacji w pamięci zamka centralnego nie powinien być zaprogramowany żaden kluczyk, zatem możemy przystąpić do programowania nowego w podobny sposób...

1) JW

2) JW

3) Wcisnąć dla nowego kluczyka tylko RAZ "otrzów" - ponieważ to pierwszy programowany kluczyk po wcześniejszym skasowaniu wszystkich z pamięci

4) Odczekać 6 sekund i nacisnąć "otwórz" jeszcze raz...

5) Kluczyk powinien zostać zaprogramowany, dla drugiego kluczyka (aby go zapgramować) postępujemy analogicznie tak samo od 3 punktu jednak należy pamiętać, że teraz klikamy najpierw 2 razy a pitem odczekujemy 6 sekund i klikamy jeszcze raz.

Dla 3 kluczyka 3 razy, potem 6 sekund i raz... itd aż do 4 (podobno tyle maksymalnie można zaprogramować kluczyków).

Osobiście próbowałem = jednak w moim przypadku 0 reakcji... Być może w moim module zamka centralnego nie ma odbiornika RF kodu pilota :( - I tutaj mam pytanie - Czy ktoś wie jak to sprawdzić ???

Pozdrawiam i dziekuje za ewentualną pomoc![br]Dopisany: 03 Luty 2010, 21:40_________________________________________________Witam Panowie,

Krótko podsumowując gdyby ktoś szukał to:

1. 8D0862257C - nie ma odbiornika częstotliwości jako jedyna z tej serii -> kluczyka nie da się zaprogramować:(

2. Można zastąpić ją inną pompką - 8D0862257A/B/E - sprawdzone, działa - jednak należy mieć na uwadze fakt, że cała logika funkcjonowania zamka centralnego może się zdecydowanie zmienić. Widziałem na forum posty dotyczące np. problemów po zainstalowaniu za pompkę "C" pompki "B" gdzie pojawiał się problem po dwurkrotnym zamknięciu i otworzeniu drzwi - centralny przestawał działać lub jeszcze włączały się kierunkowskazy, które cały czas działały i trzeba było "zresetować" pompkę przez odpięcie zaislania co było bardzo denerwujące. W takim wypadku przy zamianie pompki na inną polecam uzbroić się conajmniej w:

- odrobinę cierpliwości i czasu

- w VAG'a

- w opisy kodowania zamka - dostępne na forum.

Generalnie moja przygoda z pompką zakończyła się tak, że wszystko działa jak należy a kluczyk jest zakodowany. Oczywiście wymieniłem pompkę, w której wysypał się na wiosnę kompresorek :-(

Gdyby ktoś zatem potrzebował - mam sprawną elektronikę z silniczkiem do modelu 8D0862257C (bez obsługi pilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Zakupiłem ten oto kluczyk: 

I po wielu probach nie moge go zakodowac tzn centralnego.Nawet nie mrugnie. I pytanie jak sprawdzic czy pilot wysyla sygnal do niego czy wogole jest dobry(oprocz Vaga). Bo powinien mrugnac co by oznaczalo ze jest sygnal z pilota.

chyba ze skanerem: 

ALLEGRO.PL

 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...