Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konserwacja uszczelek


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

1Z Einszett Rubber Care stick gummi

Coś ciężko osiągalny :(

K2 Sill jest bardzo dobry i działa przez całą zimę, kosztuje jakieś 9 zł

Tu nie chodzi tylko o zimę, a ogólną konserwację.

Długo to stosujecie ? Znalazłem jeszcze takie coś, tylko ta cena... Trochę kosmos. Ciekawi mnie czy te środki się dużo różnią, czy głównie opakowaniem oraz znaczkiem i stąd te wahania cen :)

http://allegro.pl/zymol-seal-conditioner-luxury-natural-rubber-pro-i6322750546.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Finesse Revive, Poorboys World Trim Restorer, zanim położysz wyczyść bardzo dobrze te uszczelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Finesse Revive, Poorboys World Trim Restorer, zanim położysz wyczyść bardzo dobrze te uszczelki ;)

Mam chyba środek na podobe, ale używam go tylko do plastików zewnętrznych.

http://allegro.pl/autoglym-bumper-care-zel-do-plastikow-325-ml-i6307511717.html

Takie cudo, wydaje mi się że ta sama zasada działania, ale nie wiem czy to nakładać na uszczelki ... Chyba wybiorę coś bardziej do uszczelek :) A swoją drogą nawet dobry ten AG do plastików ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 sill jest nie tylko na zimę. Stosuję go zawsze i na wszystkie uszczelki gumy a nawet paski. Służy do ogólnej konserwacji gumy przez cały rok a w szczególności zimą. Jeszcze nigdy żadna uszczelka mi nie przymarzła. Jest dla mnie najlepszy w stosunku cena -jakość.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Finesse Revive, Poorboys World Trim Restorer, zanim położysz wyczyść bardzo dobrze te uszczelki ;)

Mam chyba środek na podobe, ale używam go tylko do plastików zewnętrznych.

http://allegro.pl/autoglym-bumper-care-zel-do-plastikow-325-ml-i6307511717.html

Takie cudo, wydaje mi się że ta sama zasada działania, ale nie wiem czy to nakładać na uszczelki ... Chyba wybiorę coś bardziej do uszczelek :) A swoją drogą nawet dobry ten AG do plastików ^^

Sonax ma jeszcze coś do uszczelek typowo, albo tutaj kup , maja tego 1zEinshett : https://detailingpro.pl/zabezpieczenie/735-1z-einszett-gummi-pflege-100ml-sztyft-do-uszczelek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza i bardzo skuteczna jest zwykła gliceryna, którą można dostać w każdej aptece.

Gliceryna chłonie wodę oraz bardzo łatwo się z nią miesza, pewnie za długo nie wytrzyma, szczególnie o tej porze roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy benzyna ekstrakcyjna nadaje się do odtłuszczenia uszczelek przed nałożeniem sztyftu Sonax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 19:30, jolley napisał:

Czy benzyna ekstrakcyjna nadaje się do odtłuszczenia uszczelek przed nałożeniem sztyftu Sonax?

Ja bym się nie odważył, jakimś lekkim stężeniem APC chyba styknie, lub IPE jakoś rozrobić do mniejszych stężeń i delikatnie z tym :) IPA pewnie lepiej to zrobi (odtłuści).

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wyczyściłem uszczelki gąbką nasączoną wodą z płynem do mycia dla dzieci :D  i na to psik psik sylikon w sprayu. Póki co siedzi ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku dopadłem:

1Z Einszett Rubber Care Stick Gummi

 

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, A4CCH napisał:

1Z Einszett Rubber Care Stick Gummi

Korzystam od dawna i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...