Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka AirBag


tomek77801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj po uruchomieniu silnika nie zgasła mi kontrolka AirBag'u. Podczas jazdy do pracy zdarzyło się , że kontrolka gasła po czym po chwili znowu się świeciła . Po pracy jak uruchomiłem auto kontrolka zgasła jednak gdy ruszułem ta znów się świeciła. W drodze powrotnej zgasła 4-5 razy na pare sekund . Wygląda mi to tak jakby gdzieś coś nie łączyło chyba , że się mylę i w czym innym leży problem . Dodam , że wczoraj wszystko było w porządku i po nocy stania "pod chmurką " tak się zrobiło . Miał ktoś podobny problem lub podpowie ktoś gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kostkę pod siedzeniem pasażera. Najpierw sprawdź połączenia pod siedzeniami zanim skazujesz błędy bo jak coś nie styka albo styka słabo to po skasowaniu bez poprawek wyrzuci Ci znowu.

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną była wilgoć. Padł czujnik uderzeniowy .

Pytanie czy ten czujnik https://1.allegroimg.com/original/010c89/0a5570b0433cb85557923d52ee61 będzie dobrym zamiennikiem dla tego http://files.tinypic.pl/i/00830/qwm787rpmuo7.jpg czy musze szukać identycznego numeru ? Czym się różni te RB4 od HV?

Edytowane przez tomek77801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną była wilgoć. Padł czujnik uderzeniowy .

Pytanie czy ten czujnik https://1.allegroimg.com/original/010c89/0a5570b0433cb85557923d52ee61 będzie dobrym zamiennikiem dla tego http://files.tinypic.pl/i/00830/qwm787rpmuo7.jpg czy musze szukać identycznego numeru ? Czym się różni te RB4 od HV?

Mam to samo wymieniłem już 3 czujnik i dalej to samo wina moze być w instalacij a nie w czujniku czy się z tym uporałeś? A może miał ktoś podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien że wymieniasz ten właściwy czujnik ?

jest ich kilka sztuk

Tak jestem pewny mam błędy

01221-czujnik wypadku poduszki powietrznej kierowcy G179 uszkodzony

011-obwód otwarty

tylko gdzieś coś czytałem że nowy czujnik trzeba kodować czy ma ktoś takie informacje

Edytowane przez dayton2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01221 to nie kierowcy bo te są z przodu na pasie czy jak tam mówią wzmocnieniu

01221 to boczny czujnik mieszczący się na słupku B choć w B7 zdaje się na drzwiach ale nie jestem do końca pewien....

a dodatkowo nie napisałeś czy pytasz o B6 czy B7 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 i ze na slupku B to ja wiem stary był spuchniety i zardzewiały Kupiłem juz 3 czujniki i dalej te same błędy i ich skasować nie można .Czy te czujniki trzeba jakoś kodować dodam że wszystkie czujniki które wymieniałem były z tym samym numerem i strzalką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie koduje się ich.

Poszukaj na punktach połączenia w kostkach może gdzieś piny skorodowały

Może przy sterowniku coś skorodowało ?

Jak wygląda wtyczka i piny przy tym spuchniętym czujniku może tam nie ma przejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W slupku jest wszystko ok sprawdzałem przejście kabla miernikiem ale tylko do momentu gdzie wiązka chowa się pod wykładzina.Resztę sprawdzę jak się cieplej zrobi wywalę fotel i posprawdzam pod wykładzina bo moduł z tego co wiem jest pod fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moduł od poduszek jest pod tunelem trzeba go zrzucić mniej więcej w okolicy wajchy zmiany biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moduł od poduszek jest pod tunelem trzeba go zrzucić mniej więcej w okolicy wajchy zmiany biegów

Ok dzięki dobrze wiedzieć to może przy module cos się poluzowało więc będzie trzeba to najpierw zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...