Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica wydechu


fifek-1985

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z racji że autko szykuje na kolejny sezon to wpadłem na pomysł że może by zrobić/kupić przepustnice wydechu?

Jak na razie mam dp 2.75" przed plecionką na 2,5" i za plecioną może by wspawać takie ustrojstwo, na codzień ori tłumiki a jak chce się pochasać to guziczkiem uwalniamy wydech i ognia. co myślicie, ma to racje bytu w 1,8t?

Czy może dać sobie spokój?

Z czego taką przepustnice zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego się pytam czy jest sens?

Chyba jedynie co to się dzwięk się zmieni, bo osiągi raczej nie, Więc ma to sens czy nie? A może ktoś już miał albo ma takowe ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką przepustnicę w 1.8, taki kaprys. Kupiłem gotową przepustnicę sterowaną pilotem, zrobiłem obejście tłumika środkowego i na otwartej słychać dużo bardziej tłumik końcowy Remusa, normalnie było cicho. Zastanawiam się tylko jak głośno by było całkiem bez środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od mocy i wydechu jaki masz. Jeśli masz ponad 200KM i wydech Cię ogranicza to może trochę byś ten silnik ożywił taką przepustnicą, ale tu bardziej chodzi o dźwięk, jeśli chcesz mieć więcej mocy to zakładaj większy wydech na stałe, a przepustnicę jak chcesz czasem ryknąć na mieście ;)

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką przepustnicę w 1.8, taki kaprys. Kupiłem gotową przepustnicę sterowaną pilotem, zrobiłem obejście tłumika środkowego i na otwartej słychać dużo bardziej tłumik końcowy Remusa, normalnie było cicho. Zastanawiam się tylko jak głośno by było całkiem bez środkowego.

Dużo dałeś za nią? pokażesz foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest tego od groma.

Sama przepustnica ok. 280zł: http://allegro.pl/elektroniczna-przepustnica-wydechu-3-cale-tuning-i6521166168.html

Ja kupowałem taką: http://allegro.pl/elektroniczna-przepustnica-wydechu-2-5-63mm-cutout-i6440599570.htmlza ok. 400 ale od innego sprzedawcy. Oprócz samej przepustnicy są 2 flansze, śruby, pilot i okablowanie.

Jak będę miał czas i jakąś dość dobrą kamerę to nagram jak to działa. Tylko teraz mam do wymiany złącze elastyczne także nici z tego.

Mam jeden filmik jak to brzmi na wydechu Remusa, bez kata na otwartej przepustnicy. Ale po pierwsze nagrywane telefonem więc jakość średnia, po drugie z bliska więc przy większym gazie szum wszystko zagłusza, a po trzecie nie mam porównania przy zamkniętej przepustnicy.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta, macie namiary na jakiś przyzwoity zestaw przepustnicy? W tej chwili mam jak najbardziej ok dźwięk na co dzień, ale potrzebuje mieć jakąś ryczypipe bo przez las latam z pracy i nieraz zwierzyna się trafia po drodze, a taki wydech regulowany to by mi się przydał, sarenki spieprz*** jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na dniach będę montował pneumatyczną przepustnice, wpinam się za plecionką tyle że na dwóch obejmach, Wiadomo wydech to przelot 2.5" na środkowym od baq watahę i oryginalnym końcowym. Po podłączeniu tego ustrojstwa pochwalę się jak to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie jestem w stanie poprawić osiągów, ale jest głośno na filmiku na postoju nie słychać tego, jednak podczas powrotu z pracy jak włączę przepustnice to sarenki, zające i inne skur**** zmykają aż miło.

Na co dzień jest za głośno wszystko się trzęsie w aucie ale na krótko super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem w miejscu łącznika, fakt że nierdzewka na 2.5" ale taki łącznik za plecionką jest chyba w większości audi, kilka fot jak to u mnie zamontowane byłoIMG_20191002_103715.jpgIMG_20191002_104019.jpgIMG_20191002_103626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na dniach wymieniłem stary wydech na przelot 2.25" z kwasu, oczywiście kat został wywalony :decayed:. Na końcowy wydech założyłem puszke z TurboWorks'a. Okazało się że teraz wydech jest "trochę" za głośny, i do tego po odpuszczeniu gazu wpada  w lekki "rezonans" (jeżeli tak to moge nazwać). I tu kieruje pytanie, jak mogę go wyciszyc ? Czy zamontować jakąś przepustnice lub moze dołozyć tłumik środkowy? Z góry dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...