Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z webasto nie zalacza sie


yras7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy otóż zrobilo się chlodno wiec postanowiłem przetestowac swoje webasto. Przy pierwszym rozruchu po chwili z rury wylotowej zaczelo wydostawac sie mnustwo żrącego dymu. Po przeczytaniu kilku tematow tutaj postanowilem wymienić swiece, jednak po wymianie webasto ruszylo tylko na chwile i sie wyłączyło dym nadal byl. Kolega stwierdzil ze trzeba sprawdzic czy komputer lub sterownik wyrzucil jakies bledy jednak nie mozna bylo się z nim polaczyc w żaden sposob. Czy ktos przerabial cos takiego albo wie jak sie do tego zabrać? prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w byłej 2.0TDI też dymiło.Za pierwszym razem mocno a potem za każdym razem trochę mniej i po kilku odpaleniach po paręnaście minut przestało całkiem kopcić.Nic nie wymieniałem i pracowało ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było odpalane webasto i to normalka :hi:

podepnij VAGA sprawdz jakie sa błedy

Ponowne uruchomienie ogrzewania postojowego jest możliwe dopiero po skasowaniu pamięci usterek.


tu masz wykaz :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/116618-wykaz-usterek-ogrzewania-postojowego-fabrycznego-webasto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie mogę. Kolega jest mechanikiem ma oryginalnego kompa i po podpieciu kompa nie moze polaczyc sie ze sterownikiem webasta. Teraz na nowej swiwcy to nawet nie chodzi dluzej niz 2 min. i nadal dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie mogę. Kolega jest mechanikiem ma oryginalnego kompa i po podpieciu kompa nie moze polaczyc sie ze sterownikiem webasta. Teraz na nowej swiwcy to nawet nie chodzi dluzej niz 2 min. i nadal dymi

bez nr błedu ani rusz :wink: moze byc swieca mało paliwa membrana itd

a jaki kabel diagnostyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest oryginalny bosch, laczy sie bezprzewodowo przez Bluetooth. Swieca jest nowa bo stara strasznie kopcila ale przynajmniej dzialala. Za to na nowej nie chce sie załączyć nawet

Paliwa jest pol kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bylem u elektryka udalo mu się polaczyc ze sterownikiem webasto. Bledy jakie wyrzuca są zwiazane ze spalaniem. Moje pytanie gdzie mozna dostac zestaw naprawczy do mojego webasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem mam ori webasto w swojej a4 i po ustawieni na liczniku daty godziny itp webasto nie załącza sie ::/ po podłaczeniu vaga wykazał taki błąd

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 265 105
Component and/or Version: Standheizung Benzin 0110
Software Coding: 00011
Work Shop Code: WSC 63251
2 Znalezione:
01415 - Recirculating Pump (V55)
29-00 - Short to Ground
01415 - Recirculating Pump (V55)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent


podpowie ktos co sprawdzić ????wymienić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez to może nie startować ani na chwilę ????

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/116618-wykaz-usterek-ogrzewania-postojowego-fabrycznego-webasto/

Ponowne uruchomienie ogrzewania postojowego jest możliwe dopiero po skasowaniu pamięci usterek.

Wszystko tam jest opisane razem ze szczególami :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest coś takiego jak odblokowanie przez waga ??? np jak webasto nie odpali z 5 razy to go blokuje i trezba odblokowac vagiem ???


a wie ktoś gdzie jest ta pompa wody w a4 b6 1,8t ???? bo pod zbiorniczkiem wyr.nie widzę tego możliwe że jest to w nadkolu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest coś takiego jak odblokowanie przez waga ??? np jak webasto nie odpali z 5 razy to go blokuje i trezba odblokowac vagiem ???

a wie ktoś gdzie jest ta pompa wody w a4 b6 1,8t ???? bo pod zbiorniczkiem wyr.nie widzę tego możliwe że jest to w nadkolu ??

---- > http://a4-klub.pl/index.php?/topic/106226-montaz-i-dzialanie-webasto-diesel-19-20-tdi-all-b6b7/#entry1611998

-----> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/72790-montaz-webasto-benzyna-update-wersja-pionowa-w-nadkole/?p=1162313#entry1162313

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa wody jest uszkodzona to webasto diagnozuje ten fakt i nie załącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję pomocy w kwesti rozwiązania problemu z Webasto w mojej AUDI A4 B7 z 2007 roku. Otóż, mam fabryczne webasto z oryginalnym pilotem od AUDI. Problem wygląda następująco, wstaje z rana idę do mojej "A czwórki", silnik zimny itd. Odpalam z pilota Webasto, mryga dioda na pilocie, odpala się, słyszę jak chodzi, po wężach czuć obieg, że jest, pochodzi chwileczkę i się wyłącza. Próbowałem coś kombinować w komputerze w środku, jednak tam mam tylko od Webasto w menu. Aux.Heating i Aux. Ventilation. w Aux Heating mam możliwość wybrania On tak samo Ventilation On i Timer kiedy prawdopodobnie ma się załączyć. Sprawdzane komputerem wyższej klasy, zero błędów, ani problemów nie pokazuje. Co to może być i jak się do tego zabrać?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeże temat. Mam a4b6 2.5 tdi 2003rok webasto działało aż pewnego dnia przestało. Po podłączeniu pokazało błąd 01415 więc wyjąłem popmke i po podłączeniu na krótko też nie pracowała. Rozebralem ja i wymieniłem szczotki. Przy okazji wymieniłem łożyska w dmuchawie powietrza. Pompka po podłączeniu na krótko działa a po podpięciu już nie. Sprawdziłem kodowanie mam 00111. Jeszcze podpinalem  miernik w kostkę i nic nie pokazuje.dodam jeszcze ze po wpieciu się w minus na kostce i plus na aku pokazuje wartość. A odwrotnie nie pokazuje nic (po włączeniu testu urządzeń) .  Czy to może oznaczać spalony sterownik a może przewód? Choć gdyby to była wina przewodu (błąd zwarcie z masą) to po wpieciu miernika w piny kostki i ustawieniu go na diodę powinien miernik zasygnalizowac połączenie a on nic. . Ma ktoś pomysł. Proszę o pomoc bo już sił i pomysłów mi brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2016 o 19:08, yras7 napisał:

Witam, potrzebuję pomocy otóż zrobilo się chlodno wiec postanowiłem przetestowac swoje webasto. Przy pierwszym rozruchu po chwili z rury wylotowej zaczelo wydostawac sie mnustwo żrącego dymu. Po przeczytaniu kilku tematow tutaj postanowilem wymienić swiece, jednak po wymianie webasto ruszylo tylko na chwile i sie wyłączyło dym nadal byl. Kolega stwierdzil ze trzeba sprawdzic czy komputer lub sterownik wyrzucil jakies bledy jednak nie mozna bylo się z nim polaczyc w żaden sposob. Czy ktos przerabial cos takiego albo wie jak sie do tego zabrać? prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...