Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje w AXA w takim razie. Macie jakieś doświadczenie czy lepiej iść do oddziału czy przez internet wyjdzie tak samo?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w ubiegłym roku OC na Passata 1.9 TDI B5 2003 396 zł, a w tym zaproponowali 424 zł - samochód sprzedałem i nie płaciłem. AXA w mBanku.

Mocno odczułem procentowo (na szczęście nie kwotowo) ubezpieczenie motocykla. Podwyżka z 90 zł na 123 zł. Motocykle tylko w PZU, inni mają stawki z sufitu.

Mam max 60% zniżek i żadnych szkód, składki jednorazowe, wiek pow. 25 lat.

Słyszałem że kontynuacja ubezpieczenia nie jest dramatem, ale wykupienie nowego ubezpieczenia na nowy (lub nowy używany) samochód wiąże się z podwyżką nawet 100% przy założeniu że mamy porównywalny samochód - ktoś może to potwierdzić?


Mały aneks do wpisu. Policzyłem sobie ubezpieczenie OC dla A4 B7 2.0 TFSI 200 KM r.prod. 2006 i system mBanku zaproponował mi 756 rocznej składki. Przeliczyłem też składkę dla A4 B6 2004 1.8 TFSI 190 KM (bez zmiany innych parametrów) - składka ta sama.


Policzyłem jeszcze jaka byłaby składka dla Passata jakiego niecały miesiąc temu sprzedałem i poprzednio stawka wyniosła jak pisałem 424 zł rocznie a teraz 753 zł rocznie na dokładnie taki sam samochód. Czyli to chyba prawda że zakup samochodu wiąże się z drastyczną podwyżką składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było mniej więcej tak:

1 rok PZU (OC+AC) ~1500

2 rok LINK4 (OC+AC warsztatowe) ~1450

matka współwłaściciel swoim swiftem coś przetarła i poszło z jej OC i AC

3 rok kontynuacja LINK4 (OC+AC) ~1700 ; samo OC 1100; ogólnie OC+AC wszędzie 2200-3000zł + gdybym był nowym klientem Linka to miałbym ponad 3200 ale jak przedłużam to miałem taniej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolege co ma swoje biuro. Znajdzie zawsze najtańsze i najlepsze ubezpieczenie, oc mozna brac najtańsze natomiast przy AC moznasie wpakowac na "minę" przy szkodzie. On działa w Lublinie ale myślę ze na Polskę tez by dało radę wysłać umowę. Jak cos to na pw i podam kontakt do niego. Ma nie tylko ubezp komunikacyjne ale tez nażycie i mienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolege co ma swoje biuro. Znajdzie zawsze najtańsze i najlepsze ubezpieczenie, oc mozna brac najtańsze natomiast przy AC moznasie wpakowac na "minę" przy szkodzie. On działa w Lublinie ale myślę ze na Polskę tez by dało radę wysłać umowę. Jak cos to na pw i podam kontakt do niego. Ma nie tylko ubezp komunikacyjne ale tez nażycie i mienie.

Umowa AC na odległość u sensownego agenta nie wchodzi w rachubę bo musi obejrzeć auto i sfotografować. Wszystkie te umowy przez neta na AC zawierane są dla mnie podejrzane i ubezpieczyciele chyba starają się wyłgać z wypłaty za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolege co ma swoje biuro. Znajdzie zawsze najtańsze i najlepsze ubezpieczenie, oc mozna brac najtańsze natomiast przy AC moznasie wpakowac na "minę" przy szkodzie. On działa w Lublinie ale myślę ze na Polskę tez by dało radę wysłać umowę. Jak cos to na pw i podam kontakt do niego. Ma nie tylko ubezp komunikacyjne ale tez nażycie i mienie.

Umowa AC na odległość u sensownego agenta nie wchodzi w rachubę bo musi obejrzeć auto i sfotografować. Wszystkie te umowy przez neta na AC zawierane są dla mnie podejrzane i ubezpieczyciele chyba starają się wyłgać z wypłaty za wszelką cenę.

tak oczywiście, chodziło mi o OC na odległość, dzięki za poprawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany przeliczeniem OC AC zapraszam.

Potwierdzam kontynuacja jest OK nowe wychodzą drogo o dziwo zawsze było inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany przeliczeniem OC AC zapraszam.

Potwierdzam kontynuacja jest OK nowe wychodzą drogo o dziwo zawsze było inaczej :D

Ale aż taka różnica? Koszmar jakiś. Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany przeliczeniem OC AC zapraszam.

Potwierdzam kontynuacja jest OK nowe wychodzą drogo o dziwo zawsze było inaczej :D

Ale aż taka różnica? Koszmar jakiś. Z czego to wynika?

Niby za kontynuację nie liczą tej szkody z drugiego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost ceny oficjalnie tłumaczony jest tzw. BLS bezpośrednią likwidacją szkód. Kolejna sprawa to pojawiające się firmy które proponują uzyskanie większych odszkodowań, oraz licznymi wypłatami zadośćuczynień rodzinom ofiar wypadków ze skutkiem śmiertelnym itp. Jednak moim zdaniem to tylko są preteksty do podwyżek. Ciągle jest oglądanie się że w UE płaci się więcej za OC i teraz mamy przedsmak tego co będzie bo już OC przy 60% zniżkach sięga 1 000 zł.

tel. 508 281 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ściema i nie wiem czy te podwyżki to wymysł polityczny. Ostatnio oglądałem na tvn wypowiedź pracownika LINK4 który własnie na podstawie przeliczeń stwierdził ze do pierwszego półrocz byli juźż stratni 600 000. To ciekawe bo akurat u nich można miec oc z ochroną zniżek na 1 szkode rocznie, no to chyba są świadomi strat skoro oferują ludziom ochronę zniżek, a odbija sie to na kierowcach teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ że na reklamie jest takie stwierdzenie nie wiem czy przytoczę dokładnie po 1 małej szkodzie

to ładnie wygląda jak się kupuje diabeł tkwi w szczegółach.

Tak jak np, ruchomości w domu w wartości nowej lub rzeczywistej

jedno słowo a polisa zupełnie inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ że na reklamie jest takie stwierdzenie nie wiem czy przytoczę dokładnie po 1 małej szkodzie

to ładnie wygląda jak się kupuje diabeł tkwi w szczegółach.

Tak jak np, ruchomości w domu w wartości nowej lub rzeczywistej

jedno słowo a polisa zupełnie inna

pewnie masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeśli chcecie mogę Wam przeliczyć składki, pracuję już parę lat w Pzu także zawsze coś fajnego można znaleźć... nie zawsze przydaje się pełne AC a mamy w ofercie minicasco itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja OC kupuje od zawsze w PZU i fakt cena poszła w góre ale w moim przypadku nie różni sie bardzo od innych ubezpieczycieli. Na dniach bede płacił 1150zł za a4b6 3.0 . wiec praktycznie tak samo jak u innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja OC kupuje od zawsze w PZU i fakt cena poszła w góre ale w moim przypadku nie różni sie bardzo od innych ubezpieczycieli. Na dniach bede płacił 1150zł za a4b6 3.0 . wiec praktycznie tak samo jak u innych

Ale jak kupisz nowy zapłacisz min 2000 więc trzymaj auto póki możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja OC kupuje od zawsze w PZU i fakt cena poszła w góre ale w moim przypadku nie różni sie bardzo od innych ubezpieczycieli. Na dniach bede płacił 1150zł za a4b6 3.0 . wiec praktycznie tak samo jak u innych

Ale jak kupisz nowy zapłacisz min 2000 więc trzymaj auto póki możesz.

Taki jest plan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA zaproponowała gołe OC za 2100 zł za moje auto. Kpina.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA zaproponowała gołe OC za 2100 zł za moje auto. Kpina.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poczytaj mój przypadek z AXA za Passka 1.9 TDI #22

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/375027-gdzie-warto-wykupic-oc-po-podwyzszeniu-cen/page-2#entry4963341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...