Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, b8me napisał:

Ja dopiero zaczynam w temacie - młody kierowca. I oczywiście 0 zniżek. Kwoty z kosmosu. Jest szansa to ominąć, bo ubezpieczenie droższe niż mój pierwszy samochód. 

Jest możliwość dopisania współwłaściciela do pojazdu np. ojca, który posiada już zniżki i wzięcie OC na niego. Kwota za ubezpieczenie OC nie będzie tak niska jakby miał on ubezpieczyć auto bez Ciebie, ale nie będzie też tak wysoka jakbyś miał ubezpieczać auto bez osoby z ciągłąścią zniżek. Ja, 26 letni kierowca, z roczną historią OC bez szkód, za ubezpieczenie A4 B6 2.0 ALT w listopadzie zapłaciłem prawie 1800 zł, dopisując ojca jako współwłaściciela pojazdu (OC na niego). Ubezpieczyłem auto w jakiejś małej agencji. Po podpisaniu umowy wiem, że przepłaciłem bo tego samego dnia dostałem online wycene z Link4 na kwotę 1500 zł (300 zł mniej, bez ojca zniżek, na siebie samego). Wysyłaj jak najwięcej zapytań online przez formularze, na pewno coś znajdziesz. Dobre rozeznanie rynku przede wszystkim.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, b8me napisał:

Ja dopiero zaczynam w temacie - młody kierowca. I oczywiście 0 zniżek. Kwoty z kosmosu. Jest szansa to ominąć, bo ubezpieczenie droższe niż mój pierwszy samochód. 

Policz sobie przez Yanosika, też nie raz ciekawe oferty podają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzicie o tym, że można mieć współwłaściciela nie wiedziałem. Moja matka chyba ma zniżki już jakieś. W każdym razie warto przez Rankomat szukać oferty? Czy po prostu wysyłać formularze wszędzie gdzie się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, b8me napisał:

A no widzicie o tym, że można mieć współwłaściciela nie wiedziałem. Moja matka chyba ma zniżki już jakieś. W każdym razie warto przez Rankomat szukać oferty? Czy po prostu wysyłać formularze wszędzie gdzie się da?

Licz sobie właśnie przez rankomat i tam gdzie się da i gdzie Ci wyjdzie najlepsza oferta to zaznacz żeby do Ciebie zadzwonili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2018 o 10:10, b8me napisał:

Ja dopiero zaczynam w temacie - młody kierowca. I oczywiście 0 zniżek. Kwoty z kosmosu. Jest szansa to ominąć, bo ubezpieczenie droższe niż mój pierwszy samochód. 

Spytaj w gefion. Wykupiłem tam OC dla samochodu żony we wrześniu i zapłaciłem niewiele ponad 700zł, a w rankomatach i w propozycji od dotychczasowego ubezpieczyciela kwoty zaczynały się grubo od ponad 1500zł. Też zero zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w Gefionie. Zero zniżek, w tym roku 26 lat, auto jak w profilu i wyszło 778zł bez współwłaściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... dzięki. No w Rankomacie już zaznaczyłem prośbę o kontakt. Zobaczymy co zaproponują. A w tym Gefionie  nie ma  problemów z wypłatą w razie "pecha"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego ubezpieczyciela nie znam, ale w Rankomacie proponowali mi link4. Tylko, że mam ojca jako współwłaściciela ze sporymi zniżkami. Jak chcesz mieć współwłaściciela to musisz go wpisać do dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji. Tylko wtedy będzie liczyły się jego składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będę mieć szkodę to ten współwłaściciel też traci zniżki wtedy? No ja w Rankomacie patrzę i w Link4 faktycznie pokazują taniej. Ale zastanawiam się nad tym współwłaścicielem jednak. Bo niby taniej, ale jak rozwalę auto to jeśli składki jego też przepadają, to trochę słabo. Wiesz może jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 15:38, b8me napisał:

A w tym Gefionie  nie ma  problemów z wypłatą w razie "pecha"

Jak spowodujesz szkodę to co ma Ci ubezpieczyciel wypłacić z OC? Przecież to Ciebie nie dotyczy wtedy. W razie pecha współwłaściciel traci zniżki

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tego się obawiam. I chyba jednak zdecyduję się na wykup własnego OC, nie będę nikomu problemów robić. Poszukam w porównywarce i wybiorę najlepszą ofertę i w razie co nie zapłacę od razu całej składki. W końcu OC muszę mieć więc muszę się liczyć z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko .....

 

W polowie lipca kończy mi się OC i dziś w ramach walki z nudą pobawiłem się tym rankomatem.

Najtaniej samo OC wyszło w axa 870zł/rok. Ja obecnie posiadam polise jeszcze w PZU gdzie w zeszłym roku płaciłem 1400zł/rok, chwilowo nie dostałem jeszcze oferty przedłużenia w PZU.

Czy kupował ktoś już polisę przez ten rankomat? Na ile te oferty tych polis są prawdziwe tzn czy jak dochodzi do podpisania/wykupienia lub po podpisaniu nie doliczaja jakiś dodatkowych kosztów itp? Jak to tak naprawdę działa w rzeczywistości ?

I orientuje się ktoś to najlepiej zaznaczać we wniosku alby było taniej, bo podobno kolor auta, miejsce parkowania itp maja jakiś tam wpływ. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z rankomatu wychodziło 1100zł, pzu zaproponowało za 1600 przedłużenie. U agenta niecałe 700 w Gefionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2018 o 11:04, mszark napisał:

Mi z rankomatu wychodziło 1100zł, pzu zaproponowało za 1600 przedłużenie. U agenta niecałe 700 w Gefionie.

skad wy takie ceny bierzecie? u mnie OC wyszło 360zł na rok + 110zł asistance na całą Europe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pauloxx81 napisał:

skad wy takie ceny bierzecie? u mnie OC wyszło 360zł na rok + 110zł asistance na całą Europe....

Maluchem jeździsz ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, pauloxx81 napisał:

skad wy takie ceny bierzecie? u mnie OC wyszło 360zł na rok + 110zł asistance na całą Europe....

U mnie z krótkiej historii polis. A jak u reszty to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyliczyć sobie w Link4 i poczekaj na kontakt telefoniczny z ich strony - w moim przypadku prawie stówa taniej niż w kalkulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto udać się do multiubezpieczeń, często jest tak, że nowy klient otrzymuje lepszą ofertę niż ten z kontynuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem za 496 w gothayer, w tamtym roku mtu 780 także różnica ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...