Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?


Rekomendowane odpowiedzi


Płaciłem 278 zł - dzisiejsza propozycja 570 zł. Wzrost o 100 %.......bez komentarza.

To tylko propozycja.

Idź osobiście do multiagencji to ci mniej wyliczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem propozycje przedłużenia OC w AXA. Płaciłem 278 zł - dzisiejsza propozycja 570 zł. Wzrost o 100 %.......bez komentarza.

Nie rozumiem dla czego się tak dziwisz?? Wszędzie bębnią o podwyżkach, a tu takie zaskoczenie...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie zaskoczyła skala, na innym samochodzie miałem "tylko" 30%.

Edytowane przez kdd72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ujednolicić najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe.. O cenie decydują różne czynniki. Np. historia ubezp. , zniżki, zwyżki , miasto gdzie auto jest zarejestrowane, miejsce zamieszkania , marka. Mi w tym roku przysłali kontynuacje w PZU 1262zł Oc+nw+Assistance+MIni AC Mysle, że cena nawet ok. Za samo OC zawsze wychodziło w okolicach +- 600 do 750 zł.. Płacone w całości.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ujednolicić najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe.. O cenie decydują różne czynniki. Np. historia ubezp. , zniżki, zwyżki , miasto gdzie auto jest zarejestrowane, miejsce zamieszkania , marka.

Dokładnie tak jak Mariusz napisał z tym, że dochodzi do tego jeden w sumie z najważniejszych czynników - możliwości agenta.

Dla przykładu - moja kontynuacja ubezpieczenia OC+AC+NNW w PZU:

- infolinia: 2228zł

- agent nr 1: 2078zł

- agent nr 2: 1533zł.

Dla mnie jest to szok jakie możliwości mają agenci. Między jednym a drugim różnica 545zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym wspomnieć.Agenci mają swoją pulę dodatkowych zniżek. Cena też zależy od prowizji jaką chcą uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 278 zł - dzisiejsza propozycja 570 zł. Wzrost o 100 %.......bez komentarza.

To tylko propozycja.

Idź osobiście do multiagencji to ci mniej wyliczą.

Dzięki za podpowiedź. Będę dzwonił bezpośrednio do ubezpieczyciela i udam się do agencji. Zobaczymy co się uda wynegocjować :)

Może poleci ktoś jakąś multiagencje w Bielsku lub okolicach???

Edytowane przez Nietykalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu klientowi przyszło wznowienie z PZU na 1200zł na samo oc a w 2016r płacił 385zł co na skodę fabię 1.4 60% zniżek

to dopiero podwyżka .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy pelnych zniżkach w zeszlym roku mialem 680zł, obecnie przyslali kontynuacje na 1020zł (MTU- Hestia). Właśnie przed chwilą wykupiłem polisę w mbanku za ok. 750zł (ubezpieczenie AXA). O dziwo jak na stronie AXY wyliczałem to ok 1000zł wychodziło (Rankomaty itp. też okolice tej kwoty). Suma sumarum w stosunku do zeszłego roku wyszło mi niewiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU mimo ze jestem z nią związany jako agent to jest specyficzna firma :grin:

powiedział bym nawet że bardzo specyficzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z autami w leasingu, pochodziłem popytalem a ceny dalej z kosmosu w jakiś prywatnych multiagencjach, w cuk... wszędzie ceny od 11000 zł do nawet 16.000, oczywiście za full pakiet, No wiadomo przy leasingu wymagane, koniec końców warta wzięta przez leasing wyszła 4300 zł, 40% zniżek, prawo jazdy od 2007, zero szkód.

Wiec jaka tu jest różnica, najlepsze, ze babka w cuk liczyła warte gdzieś tam extra na ich stronie i wyszło jej 12 tys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są są, ale wpisują to co im podaje, skanują dowod rejestracyjny i wrzucają nic wielkiego w sumie, a tu kwoty z kosmosu. Teraz sie cieszę, ze auto 2.0 a nie 2.8 albo 3.5 bo taki był plan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę teraz, to (o dziwo) pojemność silnika chyba straciła na znaczeniu przy wycenie OC. Nadal jest różnica między 2,8 a 2,0 (a4 b5 lub a6 c5, a stare mondeo i accord), ale rzędu 10% max, mojemu tacie za wspomniane a6 naliczyli chyba w granicach 700zł, a za mondeo 2,0 '96 aż 670zł :o W starszych BMW z tego co się orientowałem praktycznie nie ma różnicy czy ubezpieczamy np. 318 czy 328. Ewentualnie może jakby chcieć ubezpieczyć jakiś dupowóz z silnikiem 1,2 to może byłoby taniej... Jakaś paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 nie oznacza wcale dużo taniej. 471 kontynuacja ubezpieczenia OC Hestia. Byłem u agenta liczyłem, że znajdę coś tańszego ale się zdziwiłem ceny od 500-650zł 1.2 corsa c. Pełne zniżki.

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi agent mówił, że małe pojemności zdrożeją ostro w porównaniu do większych pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczajac swoje oc w kalkulatora internetowych bądź idąc do doradcy gdzie jest x towarzystw,składka była o 50 a nawet 100% większą niż poprzednio.
Mam Link4,wyliczylem sobie na ich stronie i mi wyszło ponad 850zl z NNW (to ponad 350 zł więcej od poprzedniej).Po2 dniach zadzwonił do mnie konsultant i zaproponował oc+nnw za 548zl.(poprzednia była 544zl).Cena zadowalająca.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, kalkulator nie wie że jesteś już ich klientem i bierzesz przedłużenie. Akurat w linku to wychodzi taniej niż nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

Dzisiaj przyszła mi listowna kontynuacja ubezpieczenia OC w Proamie... 630zł... (70% zniżki)

Rok temu było 300zł z hakiem :(

Gdzie szukać tańszego ubezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...