Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak wyłączyć klime i zostawić sam nadmuch powietrza na klimatroniku ?


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi a4 ADR 1,8 benz i chce sie dowiedziec jak wyłączyc klime i zostawic sam nadmuch powietrza ...Nie umie sie tym klimatronikiem jeszcze posługiwac:(A tak wogóle to nie wiem czemu ale teraz nic mi nie wyswietlają te wyswietlacze.Swiecą tylko na czerwono ale bez zadnych stopni , puste ekrany są.A jeszcze 3 dni temu jak ją kupowałem to wszystko było ok temperature pokazywał i wszystko.Czy powodem moze byc ze kilka razy wyciagałem akumulator?Bo auto jest sprowadzone z wloch i musiałem wymienic bo miałem słaby,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij przycisk z gwiazdką, wówczas zniknie z wyświetlacza i klima jest OFF

Naciśnij AUTO i zobacz co się dzieje wówczas czy wyświetlacz zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do włączenia lub wyłączenia klimy służy ten przycisk:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95dac2e93f96965b.html

Jeśli to nie działa to znaczy że mogą nie łączyć styki w panelu, więc trzeba będzie je polutować. Albo jakaś inna usterka ale ja mam tak samo. Jak klima się włączy to się jej wyłączyć nie da albo na odwrót. Chce się za to zabrać ale jakoś czasu nie mogę znaleźć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego Marhiw - pamiętaj, że poniżej pewnej temperatury (ok. zera) klima się nie włącza, ma jakieś takie dziwne zabezpieczenie (ja tego nie wiedziałem i wpadłem w panikę, że klima mi siadła :) ). Co do pustych wyświetlaczy to raczej awaria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego Marhiw - pamiętaj, że poniżej pewnej temperatury (ok. zera) klima się nie włącza, ma jakieś takie dziwne zabezpieczenie (ja tego nie wiedziałem i wpadłem w panikę, że klima mi siadła :) ). Co do pustych wyświetlaczy to raczej awaria...

ale nasz kolega właśnie chce wyłączyć klimę

wciskaj gwiazdkę a jak się nie da to coś masz nie tak z klimatronikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej 5 stopni klima się nie włącza a jezeli chodzi o wyłączenie to masz cos z wyświetlaczem, przy wciskaniu gwiazdki nie czujesz różnicy w mocy samochodu, z klimą powinien byc słabszy i w b5 to odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest i to wyraźnie. Jak się załączy klime podczas jazdy to odczuje się delikatne "szarpnięcie"

na postoju przeciez też mozna zobaczyc,otworzyc mache i sprawdzic czy wentylator i sprezarka pracuja :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście mogłeś po prostu wyłączyć całość redukując do zera prędkość nawiewu i dlatego masz wygaszony panel. Spróbuj przyciskiem + tym po prawej stronie.

Jeżeli to nie pomaga no to niestety awaria.

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - skoro auto sprowadzono z włoch to może musi się zaaklimatyzować?? Tylko proszę bez śmiechów na tym forum czytałem że ludzie mieli problemy z klimą gdy autko przymarzło a jak postało w garażu parę godzinek to było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w niektórych garażach jest w zimie temperatura >5*C i wtedy klima się załączy a jak jest zimno to po co by miała chłodzić? :wtf: A z tymi panelami to jest tak że styki trzeba polutować jak nie łączą. :vaglogi: i jak nie wykaże żadnych błędów to trzeba panel naprawić albo wymienić na nowy. U mnie też już ledwie działa czasem się nie da zwiększyć siły nadmuchu. Ale będzie cieplej to się za to zabiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście mogłeś po prostu wyłączyć całość redukując do zera prędkość nawiewu i dlatego masz wygaszony panel. Spróbuj przyciskiem + tym po prawej stronie.

Jeżeli to nie pomaga no to niestety awaria.

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - skoro auto sprowadzono z włoch to może musi się zaaklimatyzować?? Tylko proszę bez śmiechów na tym forum czytałem że ludzie mieli problemy z klimą gdy autko przymarzło a jak postało w garażu parę godzinek to było ok

albo zapodaj przycisk AUTO

Ja mam z Włoch i z opisów innych forumowiczów (auta z Niemiec, Belgi itp.) działa klima mi tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem z klimatyzacją i wyświetlaczem ,po prostu musisz znależ fachowca który wymontuje cały panel i usunie z wyświetlacza "zimne luty". Powinien Ci to zrobic kazdy elektronik samochodowy, oczywiscie fachowiec ktory zna sie na rzeczy.Po usunieciu "zimnych lutow" wyświetlacz w moim Audi dziala bez zarzutow do tej pory, a odnośnie samej klimatyzaci jeżli wszystko jest tak jak trzeba to nie działa gdy na zewnątrz samochodu jest poniżej +5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym widzicie że nie działa, nie wyświetla się nic czy jak ??? U mnie normalnie wyświetla, nawet jak na dworze było -20. Teraz temp. jest w plusie w okolicy 0, ale mi klimatronik cały czas działa. Również jak włączę auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...