Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju dyfer, most tylne, quattro


muzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co może być przyczyną wycieku oleju? Można z tym jeździć? Co wymienić i jaki olej?

294c03e2bd99015a3cbf86fd76d66762.jpg

c5b6cba798ed0a680386eeaba37c21c1.jpg

d796cac7025b8a281782900f7cda018e.jpg

3f6531da1fb22c04ece3082ff3105a79.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz flanszy. Jeżeli nie zostawia plam po postoju to jeszcze chwilę bym pojeździł, ale mając wymianę uszczelniacza z tyłu głowy. Sprawdź stan oleju w dyferencjale, jeżeli jest w normie to ok, jeżeli brakuje to dolej do poziomu dolnej krawędzi otworu i sprawdź po kilku tysiącach km stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uszczelniacz flanszy. Jeżeli nie zostawia plam po postoju to jeszcze chwilę bym pojeździł, ale mając wymianę uszczelniacza z tyłu głowy. Sprawdź stan oleju w dyferencjale, jeżeli jest w normie to ok, jeżeli brakuje to dolej do poziomu dolnej krawędzi otworu i sprawdź po kilku tysiącach km stan.


Uszczelniacz flanszy. Jeżeli nie zostawia plam po postoju to jeszcze chwilę bym pojeździł, ale mając wymianę uszczelniacza z tyłu głowy. Sprawdź stan oleju w dyferencjale, jeżeli jest w normie to ok, jeżeli brakuje to dolej do poziomu dolnej krawędzi otworu i sprawdź po kilku tysiącach km stan.

dzieki Michal, wczoraj w etce znalazlem taki numer 45x60x8 simering 016409399B , teraz pytanko lepiej brac z ASO czy wystarczy kupic zamiennik jakich wiele w necie? Bedzie roznica w jakości? Przy okazji wymiany simeringu warto cos jeszcze wyimienic? Nie mam kanału, zeby sprawdzić poziom oleju, dlatego postaram się jak najszybciej podjechać do mechanika zeby to wymienić.Plam w garazu nie zauważyłem, wyciek stwierdzilem przez przypadek sprawdzajać roznice miedzy moim stabilizatorem a rs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły uszczelniacz w zamienniku dobrej jakości np. Corteco będzie ok, myślę że nie ma sensu przepłacać 60 zł za taki drobiazg w ASO. Co do samej wymiany to tylko uszczelniacz i dobrze mieć nowy olej bo stary wyleci prawie cały, a jak nie by zmieniany wcześniej to już swoje przepracował. Olej 80W90 GL5 mineralny. Jak auto będzie podniesione to warto od razu skontrolować stan przegubów i ich osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły uszczelniacz w zamienniku dobrej jakości np. Corteco będzie ok, myślę że nie ma sensu przepłacać 60 zł za taki drobiazg w ASO. Co do samej wymiany to tylko uszczelniacz i dobrze mieć nowy olej bo stary wyleci prawie cały, a jak nie by zmieniany wcześniej to już swoje przepracował. Olej 80W90 GL5 mineralny. Jak auto będzie podniesione to warto od razu skontrolować stan przegubów i ich osłon.

Dzisiaj wjechalem na kanał i chyba jest większy problem niż pierwotnie wygladalo7a1585745fc8e44e62fabe69e2118c11.jpgc28142ae747bc734c15959fbae686050.jpgd2a332c6943e923837ba47f4fbffa255.jpg

Chyba będzie trzeba całość zdemontować i dać do uszczelnienia

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tym zrobiłeś? Też się przymierzam do wymiany simeringu, bo dyfer przy jednej półosi poci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tym zrobiłeś? Też się przymierzam do wymiany simeringu, bo dyfer przy jednej półosi poci się.

Dałem do uszczelnienia, zostały wymienione wszystkie simeringi i uszczelnienia włącznie ze skrzynia biegow (na ori czesciach), po wszystkim ustawienie napedu52aa0ae6312473ef4bb141b77bed0db7.jpgec43ff2fc8257e2b2fea61fc7c2b8759.jpgefec3dac29b74f8565a9e67c4b12b72c.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed naprawą było słyszalne jakieś wycie powyżej 70km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed naprawą było słyszalne jakieś wycie powyżej 70km/h?
Żadnego wycia nie było, tylko wycieki oleju

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmował ktoś te flansze w dyfrze? Da się to po prostu wybić po spuszczeniu oleju bez rozbierania dyfra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...