Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przełącznik swiateł


czako

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problemik w :audi::a4fan: posiadam 3 przełaczniki w takiej małej konsoli po lewej obok trójkata awaryjnych i problem polega na tym ze trzymajac przycisk swiateł przeciwmglielnych swiatła swieca i halogeny z przodu i z tyłu, puszczam i nie swieci moje pytanie to czy to wina wyłacznika (kupilem kpl na allegro ponoc sprawny - z rezultatem marnym dalej ta sama usterka) czy to moze wina jakiegos przekaznika no i gdzie go szukac??? :rolleyes: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze u mnie jest podobna heca

z tym ze oba przelaczniki zalaczaja swiatla ale tylko z przodu

z tylu jak nie bylo tak nie ma

podejrzewam ze jest to jakis fabryczny kiks zwiazany ze zwarciem w ktoryms z obwodow

trzeba by do elektryka zeby sprawdzil czy na przelacznikach zamyka sie prad (w sensie 1 przelacznik 1 swiatla - przod lub tyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa

czyli co?

jak nacisne oba na raz to tyl tez sie wlaczy?

Ale po co oba na raz? :wink: Chodzi o to, że jeden włącznik służy do włączania przednich a drugi do włączania wszystkich. Poprostu nie ma opcji włączenia tylko tylnych - albo przód albo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec rozumiem ze przekaznik nie ma tu nic do tego tylko trzeba przygladnac sie tym przełacznikom ja juz je rozebrałem ale nie moge zakumac dzialania tego ustrojstwa moze ktos juz cos z tym zrobił jakis myk :cool: albo cós czy poprostu sie wypala i zakup nowego co nie jest tanie :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz, to przytrzymanie przycisku włącza przeciwmgielne a po jego puszczeniu nastaje ciemność... :confused: Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że to właśnie przekaźnik jest przyczyną problemu. Przełączniki są tak skonstruowane, że nie zostają (nie zaskakują) w danej pozycji (wciśnięty/wyciśnięty) a wysyłają tylko sygnał - np. tak jak włączenie komputera (oczywiście mowię tu o kompach w standarcie ATX, laptopy). Może koś rozbierał włączniki i wie czy mają stałe zwarcie czy tylko chwilowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...