Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup piły spalinowej.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaszła potrzeba zakupu piły spalinowej, co byście polecili ?

Mam "trochę" metrow drzewa bukowego i muszę to pociąć na opał do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce coś dobrego żeby nie zdechło po tygodniu. Pojęcia nie mam jaka jest skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 10 lat jest uzywany Stihl ms 290 i nic oprócz zmiany łańcucha, prowadnicy nie było robione, lata do dziś. No ale wiadomo takie zmiany to eksploatacja bo dużo przerobiła drzewek.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym taki który posłuży kilka lat, nie lubię jednorazowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej pisal stihl 29.przebije kolego, ojciec ma taka pile od 1995r :)

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pilarka-lancuchowa-spalinowa-oleo-mac-gs-410c-i5632293075.htmlnajmocniesza w tej cenie, 3 lata gwarancji, miałem taka, fajna lekka nie zawodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak często będziesz używał i czy do patyków czy naprawdę mokrego drewna.

Dobrze by było abyś przed zakupem miał możliwość podziałania różnymi modelami.

Nie ma to jak chwyt we własnych rękach, odpalenie i cięcie tutaj nic na opowieści i wrażenia innych wyłącznie empirycznie.

Prowadzenie piły, jej ciężar oraz bezpieczeństwo wszystko jest ważne.

Może być kilka stów 7-9 lub tysięcy 2-3.

Stihl z gaźnikiem elektronicznym jak masz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stihl.

Szukaj też po używkach.

Kupa części i sporo serwisów.

Kupisz No Name to potem nigdzie tego nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pila to tylko stihl i conajmniej 2,7 - 3 konie, ok 1600zł, wszystkie mniejsze to zabawki

a inne tansze firmy to tylko jednorazowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat działam na forum www.pilarz.org - polecam bo to mała składnica wiedzy. Ja szukasz używki polecam: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6049427

sprawdzony allegrowicz z forum. Jeżeli nowa w tej cenie, to musisz pogodzić się z faktem, że karter będzie z tworzywa a nie metalu. W tej klasie cenowej nie polecę plastikowych Stihl I Husqvarny- zobacz wspomniane Oleo -Mac (naprawdę dobrze wykonana maszyna) lub Solo 643 ip. Tak jak wspomniałem - w tej klasie cenowej musisz się pogodzić z faktem, że będą to mocno amatorskie maszyny (ale do przygotowania opału dadzą radę).

Jak zwiększysz budżet o 400 zł kupisz sensownego Stihla MS 251. Broń Panie Boże przed pilarkami z marketów !

Edytowane przez elkrecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Stihl MS 211, do cięcia drewna na opał spokojnie wystarczy. Spisała się również podczas wycinki drzew, tak że polecam. Podstawa to dobrze naostrzony łańcuch.

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat działam na forum www.pilarz.org - polecam bo to mała składnica wiedzy. Ja szukasz używki polecam: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6049427

sprawdzony allegrowicz z forum. Jeżeli nowa w tej cenie, to musisz pogodzić się z faktem, że karter będzie z tworzywa a nie metalu. W tej klasie cenowej nie polecę plastikowych Stihl I Husqvarny- zobacz wspomniane Oleo -Mac (naprawdę dobrze wykonana maszyna) lub Solo 643 ip. Tak jak wspomniałem - w tej klasie cenowej musisz się pogodzić z faktem, że będą to mocno amatorskie maszyny (ale do przygotowania opału dadzą radę).

Jak zwiększysz budżet o 400 zł kupisz sensownego Stihla MS 251. Broń Panie Boże przed pilarkami z marketów !

Która mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


inne tansze firmy to tylko jednorazowki.

Gadasz głupoty !

Ojciec ma OLEO-MAC już chyba 8 lat i chodzi jak nówka troche metrów przerobiła drzewo różnego rodzaju .

Pewnie kupiłeś od rumuńca pod marketem coś i teraz tak gadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...