Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup piły spalinowej.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od hoho '99 w ciągłym użyciu jest STIHL 023, mój dziadek ma jego młodszą wersję..chyba o oznaczaniu MS23.

Prowadnice mamy 35cm.

http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Pilarki-%C5%82a%C5%84cuchowe/Pilarki-spalinowe-dla-rolnictwa-i-ogrodnictwa/21955-120/MS-231.aspx

Z piłami nie ma nigdy problemów... ale kto teraz robi dobrze to nie wiem... moje egzemplarze to "stara dobra produkcja"

Jeżeli nie chcesz jednorazówki to wybierz coś ze STIHLa albo Husqvarny.

Problem w tym że każdy swoje chwali... Ci którzy mają Stihla - chwalą Stihla, Ci którzy mają Husqvarne - chwalą Husqvarne.

Kiedyś pracując w tartaku mieliśmy tam same STIHL'e, rozmawiałem z serwisantami to mówili że STIHLe najlepiej znoszą te obciążenia, czasem brali jakąś pilarke na próbe ale różnie to było jak dostały w dupe..

Ogólnie polecali Stihla... 25-tke - do ścinania drzew w lecie, 23-jke - już do ogarniania na podwórku :)

29-tla to już przerost formy nad treścią.. nie przesadzajmy żeby kupować taką pilarkę do pocięcia drzewa na podwórku...

Wiadome że zaraz będzie cięższa.. więcej będzie paliła itp

A na koniec patrz gdzie pilarka jest produkowana, żebyś nie kupił np. STIHL'a Made in China :hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic koledze pilarke Stihl MS 251 cena ok 1700 zł ale sprzet godny polecenia 3 KM daja rade ja jestem z niej zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale 25-tka to będzie chyba przerost formy nad treścią dla cięcia na podwórku... ja bym polecał 23-jke.

25-tka tak jak pisałem wyżej.. jest to już piła typowo pod prace w lesie (czytaj: spuszczanie drzew), chociaż ja robie wszystko swoją 23, ale czasem by się przydało coś mocniejszego w lesie (czytaj: 25)

Owszem.. można kupić 25 dla prac przy domu... ale mówie... będzie cięższa, będzie więcej palić, będzie się nią gorzej operować/lawirować, bo będzie po prostu większa.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do allegrowicza którego polecałem- zadzwoń do niego, facet spoko doradza i kitu nie wciska. Chociaż wspomniane Stihl 231 / 251 do pracy koło domu spokojnie wystarczą. Wada- są głośne na tle innych pilarek (takie moje odczucie). Obecnie mam 251, 2x Dolpima 390 i 490 oraz chinolowaty NAC. Dolpimy mimo wieku spokojnie śmigają ale waga zabija, NAC- szkoda gadać, Stihl- złoty środek masy/mocy/ ceny...

Edytowane przez elkrecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma znaczenia która firmę weźmiesz stihl czy husqwarna. Obie są dobre. Kolega ma sthila ja mam husqwarne kiedyś się zmieniliśmy na próbę i pracowały bardzo podobnie. Drugi kumpel ma jakąś marketowa i tez mu śmiga a kosztowaka pół tego co moja. Jeśli tniesz dużo to stihl albo husqwarna jedli mało to może być coś gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna ma mniej skomplikowany silnik jeśli chodzi o naprawe. Ogólnie Stihl i Husqvarna były dobre 10-20 lat temu, obecnie po 5 godzinach pracy codziennie przez 3 lata silniki nadają się do generalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne tansze firmy to tylko jednorazowki.

Gadasz głupoty !

Ojciec ma OLEO-MAC już chyba 8 lat i chodzi jak nówka troche metrów przerobiła drzewo różnego rodzaju .

Pewnie kupiłeś od rumuńca pod marketem coś i teraz tak gadasz

Ja od slawka kupilem dolmara 115i . Jestem mega zadowolony. Konkretny sprzedawca i bardzo uczciwy. Polecam.

Szukaj solo, shindawa, dolmar. Wszystkie stare ale za to z innych materialow wykonane niz pily terazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stihl. Podjedź do jakiegokolwiek sklepu, chwyć w rękę, pooglądaj, a ktoś kto tam pracuje na pewno dobierze coś do Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiejś używki stihl ms240 lub 260 piła do cięższej pracy się nada ale nie jest wielka i ciężka ma aluminiowe obudowe a nie jakiś plastik fantastik powinieneś w tej kwocie kupić używkę w bardzo dobrym stanie mam taką już 10lat. Pracowałem tym na dachach i maszyny konkret maj mniejsze profesjonale z seri stihla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili Stihl to w chinę poszedł,mam kolegą co pracuje w ZUL-u i mówi że oni przestawiają się na Husqe ze ze względu że jeszcze ta firma trzyma poziom,ja mam różne stihl-e od małego do dużego,kilka chińczyków nac i polskich pił i jak bym nie chciał wydawać pieniędzy a miał ciąć sobie drzewo np do kominka to kupił bym jeszcze raz nac-a w jednym z nich mam założoną prowadnicę od stihla króciutka i oprócz tego że sporo pali i trzeba mieć krzepę do tej piły to nie ma co jej zarzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem stihla MS251 PM3.

Dzisiaj kolega ciął buka a ja łupałem siekierą, ja pier..... rąk i kręgosłupa nie czuje :facepalm:

W 8 godzin przerobiłem 5m sześciennych, dwa kawały były metrowej średnicy ale mieliśmy kliny i dobre młoty to poszło w miarę sprawnie. Dziękuję Wszystkim za pomoc :hi:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Stihl którego Ci od początku proponowałem... Mam nadzieję że będziesz zadowolony. Co do pracy- buk jest jednym z najlżejszych i najprzyjemniejszych drzew przy łupaniu i rąbaniu :)

Edytowane przez elkrecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zre paliwa i oleju jak stary Passat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast siekiery to teraz jeszcze w takie coś możesz zainwestować i nawet kobieta poradzi sobie z rąbaniem drzewa :decayed:

product_1978641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast siekiery to teraz jeszcze w takie coś możesz zainwestować i nawet kobieta poradzi sobie z rąbaniem drzewa :decayed:

product_1978641.jpg

Używasz tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy rąbaniu drewna miałem pożyczony od kolegi taki kupiony w Praktikerze. Rąbał świetnie wszystkie średnice, bez zająknięcia nawet przy sękach. Jak ktoś pali dużo drewnem, myślę, że opłaca się zakupić

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...