Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki olej do 1.8 TFSI


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Chciałbym się spytać jaki olej lejecie do swoich benzynek - nie chodzi mi o konkretną markę a bardziej o oznaczenie.

10 000 km temu wymieniałem na Motul 5W30 ale ostatnio gdzie wyczytałem, że ludzie do tfsi leją 0W40 ??? czy wynika to z problemu starszych jednostek z braniem oleju.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej benzynki leje shell helix 0w30 takiego używają w anglii w serwisie bo byłem pytac

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Motul bo przez pierwsze 10tysi byl ori Castrol ale silnik spalal go dosc duzo - do minimum na skali zeszlo. 5w30 wg zalecen producenta. Tylko rozne rodzaje Motula co 10tys testuje ale juz spalanie minimalne. Raz Specific a raz 8100 x-clean. Oba z norma 504 507 dla Audi Tfsi. Polecam zakup z pewnego źródła.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly Synthoil High tech 5w40, mi nie spala oleju a 5w40 dlatego że ma odrobinę lepsze parametry w wysokich temp. Chociaż i tak temp oleju przy normalnej jeździe nie przekracza 100 st.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie też mam zalany X-clean 5W30 - wiadomo na zimę 30 lepsza - zastanawiam się czy nie wytestować moly bo nigdy nie uzywałem ale pewnie żadnej róznicy względem motula nie bedzie.

Motul kupuje na iparts.pl z resztą jak wszystkie czesci do aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja Motul bo przez pierwsze 10tysi byl ori Castrol ale silnik spalal go dosc duzo - do minimum na skali zeszlo. 5w30 wg zalecen producenta.

Czy wg ksiazki serwisowej lub AUDI preferowany olej do CJEB to 5W30? W sumie tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Motul bo przez pierwsze 10tysi byl ori Castrol ale silnik spalal go dosc duzo - do minimum na skali zeszlo. 5w30 wg zalecen producenta.

Czy wg ksiazki serwisowej lub AUDI preferowany olej do CJEB to 5W30? W sumie tego nie sprawdzałem.

Przepraszam ale w ksiazce faktycznie nie ma czy 5w30 czy 5w40. Jest tylko dla benzyny norma vw 504 dla zmiennego cyklu long life lub 502/504 dla stałych wymian miedzy max 15tys km. Dlatego wiekszosc z nas jezdzi na syntetycznych olejach z norma 504 a one zwykle sa 5w30 lub 5w40. To jaki fabryka zaleje to mysle zalezy juz czy kraj ma klimat goracy czy umiarkowany zmienny. Wiekszego znaczenia nie ma w PL wg mnie. Dla diesli jest norma 507.

Tapniete z SGS7

Edytowane przez LukiKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję olej Millersa XF Longlife 5w30. Olej zgodny z zaleceniami producenta. Najważniejsze żeby pilnować wymiany oleju co 15tys a nie co 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem u mechanika i polecał mi olej o nazwie PRIMEROL, zna ktoś taka firmę?? Co to za olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdzę na  LM 5w40 i naprawdę jest inna kultura pracy silnika jakby było mu lżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 19:31, chrisx napisał:

ostatnio byłem u mechanika i polecał mi olej o nazwie PRIMEROL, zna ktoś taka firmę?? Co to za olej??

Ciężko coś konkretnego powiedzieć.

Są jakieś pierwsze pozytywne oceny ale nie wiem czy to nie sponsoring.

Nie wiem od kogo biorą bazę i dodatki a także, gdzie to mieszają.

Sieć dystrybucji dopiero się tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...