Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telewizor 50" lub więcej


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie akurat rybka webos. To co używam to mi wystarcza. Najważniejsze że obraz żyleta,pilot magic super(dla mnie dużo lepszy niż konkurencji) i dobre podejście do klienta w razie problemów :) Mam serie 650v już koło 2lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam cos od LG. Posiadałem kilka telewizorów tej firmy i nigdy sie nie zawiodłem na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Trochę mętlik zrobił mi się w głowie od tych wszystkich specyfikacji technicznych. Powiem tak: interesuje mnie TV do codziennego oglądania, głównie wieczorem. Pokój jest raczej ciemny. Tv ma być docelowo zawieszony na ścianie, wyposażenie wnętrza to kanapa 3 osobowa i 2 fotele - więc odległość od TV to ponad 2 metry. W gry nie gram :) mecze oglądam sporadycznie. Wygórowanych wymagań nie mam, ale nie ukrywam, że chciałbym kupić tv dający dobry obraz do codziennego użytku. Mój budżet to kwota do 3200 zł.

jak jest tak jak mówisz, to szukaj czegos na matrycy VA. Ips spoko, kolory napewno lepsze, ale kontrast to porażka, zapomnij o kolorze czarnym (czesciowe wygaszanie ekranu w celu poprawy czarnego to kiepski pomysl, szczególnie przy filmach z napisami) ,a na matrycach VA , przy dobrze skalibrowanym obrazie, czarny jest naprawdę spoko. ogolnie to panuje zasada, ze widny pokój do dziennego oglądania to ips, do wieczornego oglądania VA. reszta bajerów i producentów wedle uznania, wg mnie.

6400 dobry model, sam go mam(a dokladnie 55H6470 (posiada dvb-s) , kalibrowalem go na podstawie ustawien znalezionych w necie i jedne znalezione byly naprawdę dobre, czarny dobry, kolory autentyczne, no jest bardzo dobrze z obrazem. btw dla ogarnietych modele z serii H samsunga mozna root'ować. a to otwiera bardzo duze mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue48j6370,id-342899

Coś takiego np, wiem, że chcesz 50 lub więcej ale ten ma zakrzywiony ekran tzw. " curved ", mnie on się bardzo podoba a cena też nie jest odstraszająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedź: szukajcie telewizorów takich których oprogramowanie nie będzie się zacinało przy zmianie kanałow, wejsciu w ustawienia itp. bo człowieka chce trafić jak nacisnie przycisk zmien kanał i zanim telewizor pomysli mijają 3 sekundy i odruchowo wciskasz drugi raz przycisk bo myslales ze pilot nie załapał a TV w tym czasie przerzuci 2 kanały. o szybkosci interfejsu się zapomina patrząc na te wszystkie rozdzielczosci, 3d, fpsy, cale itp.sprawdzcie sobie jak działa TV w sklepie albo na filmach youtube

zamiast 4k lepiej kupic droższe nie mulące full hd

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sobie tv audicoman

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet?

na moje to za szybko stwierdzic ile oled wytrzyma bo za krótko sa na rynku

znajomy ma 55 LG ponad rok i narazie sobie chwali tylko mi osobiście curved nie odpowiada

Z 6k zł. Buduję się i powoli szukam czegoś co podejdzie do dużego salonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 6 tyś oleda nie kupisz ale jest model na który warto zwrócić uwagę w tej cenie

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65x8505c.bhtml

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55EG910V tego kupi ale pisze ze chce 65-75 cali

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym większy a "słabszy" :wink:

Do dosyć jasnego pomieszczenia jakieś konkretne matryce? Mam bardzo dużą powierznię okien w salonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem nieco inaczej - nie ważne jaki tv ale warto kupić androidem. Ja mam Sony KDL 43W755C i jestem zadowolony. Mimo że aplikacji nie ma za wiele to te najistotniejsze z mojego punktu widzenia czyli YT i twitch działają sprawnie dzięki temu że logujesz się to oglądasz w obu apkach swoje subskrypcje a nie to co "proponuje" ci smartTV :decayed: FHD też jest wystarczające - przecież telewizja jest nadawana w max HD. za parę lat może wejdą FHD więc kupowanie 4K mija się z celem (no chyba że będzie grane na nowych konsolach które "obsługują" 4K). Minusy? jasne że są :P Nie ma rozwiązań idealnych - kwestia co najbardziej odpowiada nam czyli producent, wygląd bo hardware najczęściej jest bardzo podobne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokońca masz racje kup phiihpsa na androidzie to zobaczysz jak TV potrafi żyć własnym życiem

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na youtubie jest dokument o stosowanych w telewizorach częściach i o celowym postarzaniu, jakiś warsztat/serwis prowadził ankietę z jakimi płytami głównymi (jakich marek) najczęściej przychodzą ludzie. Samsung był na pierwszym miejscu, z tego co pamiętam mówili tam że specjalnie umieszczają coś za blisko radiatora, gdzie miejsca jest tyle że mogliby to umieścić wszędzie a umieszczają tam

Znalazłem

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...