Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rewelacyjny środek do czyszczenia układu wtryskowego Diesla


TOM77

Rekomendowane odpowiedzi


ŚRODEK DO CZYSZCZENIA INSTALACJI ZASILANEJ OLEJEM NAPĘDOWYM DATACOL 300ml


Środek czyszczący ze smarowaniem do czyszczenia wewnątrz instalacji zasilania wszystkich układów zasilanych olejem napędowym, łącznie z silnikami common rail, wtryskiwacza pompy i układów pod wysokim napięciem ostatniej generacji. W zbiorniku usuwa duże ilości wody i zapobiega jej powstawaniu, usuwa zanieczyszczenia, osady parafiny, glony, szlam, lakiery. W układzie wtryskiwania odblokowuje i usuwa osad smarując pompy, wtryskiwacze, zawory ssące i wydech z całą komorą spalania. Zapobiega spalaniu w komorze wstępnej oleju napędowego, drastycznie zmniejszając wydalanie czarnego dymu, eliminuje zjawisko "pukania", przywraca moc i reakcję silnika, ułatwia uruchomienie silnika, zapobiega uciążliwym drganiom. Środek czyszczący dzięki swojemu specyficznemu składowi jest kompatybilny ze wszystkimi silnikami nowej generacji (common rail, multijet, pompowtrysk, itp.), także jeśli posiadają filtry cząstek stałych (FAP, DPF).


Nie zawiera nafty. Zgodny z normą UNI EN 590


Co to jest:


Jest środkiem czyszcząco-smarującym do instalacji zasilanych olejem napędowym.


Gdzie:


Może zostać zastosowany we wszystkich instalacjach zasilania olejem napędowym aktualnie istniejących.


Ile:


Dawka o pojemności 300ml zostaje wprowadzona do zbiornika z co najmniej 15 litrami paliwa, lub do nowego filtra oleju napędowego, żeby uruchomić obwód.


Kiedy:


Do użytku w razie potrzeby albo podczas przeglądu okresowego co każde 15-20 tyś km.


Zalety:


Zapobiega i usuwa do 3 litrów wody, która się zbiera z zbiorniku z powodu zjawiska skraplania. Eliminuje parafinę, rdzę i bakterie z całego obwodu zasilania. Odblokowuje pompę i wtryskiwacze. Optymalizuje wydajność silnika, zmniejszając wydalanie gazu wydechowego.

 

Cena na priv

 

Ze swojej strony mogę dodać, że środek naprawdę rewelacyjnie się spisuje, dużo osób już go ode mnie kupiło i wypowiadają się w samych superlatywach, kilka osób po zastosowaniu zrezygnowało z zaplanowanej wcześniej regeneracji wtryskiwaczy!!!

Dlatego po sprawdzeniu jego skuteczności postanowiłem zaoferować go Wam, bo wiem że dbacie o swoje furki i wydatek około 100 zł nie będzie wygórowany w stosunku do tego jakie korzyści może przynieść zastosowanie tego środka!!!

Edytowane przez TOM77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stosować, jest bezpieczny.

Na pewno więcej odczuje posiadacz silnika z wtryskiwaczami, zwłaszcza ten który nigdy nie stosował tego typu środków.

Środek ma wielostronne zastosowanie;

-wiąże wodę i zapobiega skraplaniu , szczególnie ważne w okresie zimowym (dodam, że środki firm LM, Motul itp nie mają tego typu właściwości, poparte doświadczeniem laboratoryjnym, można obejrzeć film

)

-smaruje i czyści układ paliwowo-wtryskowy

-jest bezpieczny dla uszczelek

-spala się bezdymnie

Edytowane przez TOM77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ten specyfik. Z racji tego, że moje PD nie są już pierwszej młodości (jeszcze fabryczne z przebiegiem 400kkm+) wahałem się trochę, czy ten środek coś da. Okazało się, że jednak daje.

Przed zastosowaniem widziałem ruszając nocą ze świateł delikatną chmurę w światłach stojących za mną pojazdów, po zastosowaniu tego specyfiku (pomimo tego, że wyjeździłem już 3. bak) problem znikł.

Wcześniej nigdy nie stosowałem żadnych środków uzdatniających/czyszczących do paliwa, więc być może stąd tak duża różnica.

Kupuję kolejny do Suzuki Vitary z dwulitrowym HDI (silnik z grupy PSA) ze sporym przebiegiem i dymieniem pomimo szczelnego dolotu, dam znać jak zadziałał w tamtym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tej samej firmy, koszt do PB 78 zł, LPG 60 zł (chwilo brak, czekam na dostawę)

Jak będziesz miał komplet PB + LPG to wysyłaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tej samej firmy, koszt do PB 78 zł, LPG 60 zł (chwilo brak, czekam na dostawę)

Jak będziesz miał komplet PB + LPG to wysyłaj :)

Ok, myślę że na początku przyszłego tygodnia się pojawi to od razu wyślę.

Podaj na pw dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam obserwacje ? Opłaca się pakować te 80 w ten środek ? Skoro na rynku istnieją konkurencyjne środki o 2 razy tansze np. Liquid molly ?

Kupiłem ostatnio ten specyfik. Z racji tego, że moje PD nie są już pierwszej młodości (jeszcze fabryczne z przebiegiem 400kkm+) wahałem się trochę, czy ten środek coś da. Okazało się, że jednak daje.

Przed zastosowaniem widziałem ruszając nocą ze świateł delikatną chmurę w światłach stojących za mną pojazdów, po zastosowaniu tego specyfiku (pomimo tego, że wyjeździłem już 3. bak) problem znikł.

Wcześniej nigdy nie stosowałem żadnych środków uzdatniających/czyszczących do paliwa, więc być może stąd tak duża różnica.

Kupuję kolejny do Suzuki Vitary z dwulitrowym HDI (silnik z grupy PSA) ze sporym przebiegiem i dymieniem pomimo szczelnego dolotu, dam znać jak zadziałał w tamtym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam obserwacje ? Opłaca się pakować te 80 w ten środek ? Skoro na rynku istnieją konkurencyjne środki o 2 razy tansze np. Liquid molly ?

Kupiłem ostatnio ten specyfik. Z racji tego, że moje PD nie są już pierwszej młodości (jeszcze fabryczne z przebiegiem 400kkm+) wahałem się trochę, czy ten środek coś da. Okazało się, że jednak daje.

Przed zastosowaniem widziałem ruszając nocą ze świateł delikatną chmurę w światłach stojących za mną pojazdów, po zastosowaniu tego specyfiku (pomimo tego, że wyjeździłem już 3. bak) problem znikł.

Wcześniej nigdy nie stosowałem żadnych środków uzdatniających/czyszczących do paliwa, więc być może stąd tak duża różnica.

Kupuję kolejny do Suzuki Vitary z dwulitrowym HDI (silnik z grupy PSA) ze sporym przebiegiem i dymieniem pomimo szczelnego dolotu, dam znać jak zadziałał w tamtym aucie.

Pewnie, że się opłaca..najlepiej jak przetestujesz..

Ligui moly przegrywa z tym środkiem w trzech aspektach, nie wiąże wody, po spaleniu zostawia lepiący nagar (może to powodować zatykanie wtryskiwaczy) i spala się jak znicz czyt. dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a czy można go użyć w e60 520D 163 KM ??

Oczywiście, że można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Masz jeszcze Datacol do ON?

Jeśli tak to podeślij na PW cenę.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można odebrać to osobiście w wawie? na przykład jutro na spocie? oczywiście do 3.0 tdi BKN też można stosować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można odebrać to osobiście w wawie? na przykład jutro na spocie? oczywiście do 3.0 tdi BKN też można stosować )

Odebrać można w siedzibie firmy na wrocławskiej, jutro niestety na spocie mnie nie będzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można odebrać to osobiście w wawie? na przykład jutro na spocie? oczywiście do 3.0 tdi BKN też można stosować )

Odebrać można w siedzibie firmy na wrocławskiej, jutro niestety na spocie mnie nie będzie :kwasny:

na Wrocławską mam niedaleko z Jelonek :)

daj jakiś dokładniejszy namiar i czy jesteś dziś?

edit:

już wiem gdzie :)

Edytowane przez d4ri0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można odebrać to osobiście w wawie? na przykład jutro na spocie? oczywiście do 3.0 tdi BKN też można stosować )

Odebrać można w siedzibie firmy na wrocławskiej, jutro niestety na spocie mnie nie będzie :kwasny:

na Wrocławską mam niedaleko z Jelonek :)

daj jakiś dokładniejszy namiar i czy jesteś dziś?

edit:

już wiem gdzie :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zastosowaniu srodka Datacol ON choc nie mogłem narzekac na samochod ale zrobiłem to profilaktycznie zapobiegawczo i okazuje sie ze ów środek musi cos tam działac gdyz zauwazyłem znaczna poprawe w pracy silnika tzn bardziej miekko pracuje zmniejszyło sie poranne dymienie przy obecnych temperaturach i tak jak kolega wczesniej pisał zauwazyłem rowniez u siebie noca przy ruszaniu ze świateł i patrzeniu w lusterko wsteczne widac było ze puszcza sobie delikatna chmurke teraz przy takim starcie w swiatłach pojazdow z tyłu problem znikł wiec jak dla mnie produkt warty i godny zastosowania :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zastosowaniu srodka Datacol ON choc nie mogłem narzekac na samochod ale zrobiłem to profilaktycznie zapobiegawczo i okazuje sie ze ów środek musi cos tam działac gdyz zauwazyłem znaczna poprawe w pracy silnika tzn bardziej miekko pracuje zmniejszyło sie poranne dymienie przy obecnych temperaturach i tak jak kolega wczesniej pisał zauwazyłem rowniez u siebie noca przy ruszaniu ze świateł i patrzeniu w lusterko wsteczne widac było ze puszcza sobie delikatna chmurke teraz przy takim starcie w swiatłach pojazdow z tyłu problem znikł wiec jak dla mnie produkt warty i godny zastosowania :thumbup1:

Dzięki za obiektywną ocenę.. :)

Myślę, że niedługo więcej osób pozytywnie oceni jego działanie

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem 2 sztuki do swoich aut. Tomek pracownik powiedzial, ze po wyjezdzeniu baku musze zmienic filtr paliwa. Na pewno? Wymiane filtrow mam za 10000km wiec moze wtedy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...