Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Że swojej strony zdecydowanie polecam takie klucze:

http://allegro.pl/wurth-zestaw-kluczy-oczkowych-extra-dlugie-i5738450327.html

Nie musi być akurat Würth ale w ten deseń.  Są nieocenione w warsztacie.

Zawartość dodana 1 minute later

W zestawie Brakuje 21-23 ale kupiłem go osobno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, pochwal się czym odkręcasz śruby od jarzm, tylne, w B6, tak by nic z zawiasu nie rozkręcać w około? Imbus, oczkowa dycha i przedłużka, idzie, ale jak krew z nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał:

Tajemnica :decayed:

Trudno, to się następnym razem też będę męczył :grin: Albo się zbiorę i wjadę na podnośnik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam długi ostry przecinak i 2kg młotek, sruba dostaje w łeb i ja urywa. Potem idzie do tego nowa śruba na 6katny łeb.

Ale do zmiany tarczy 245-255 mm nie musisz rwac jarzma, tarczę spokojnie możesz wyciągnąć a potem założyć nową.

Zawartość dodana 0 minutes later

Oczywiście robota na podnośniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcam tylko jarzma 300mm. Najczęściej jest problem z odkręceniem z pozycji podnoszenia na lewarku, koło godziny schodzi kompletny demontaż na dwie strony hebli.

Daj mi tam znaka czy się udało coś z 356mm dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JawoR36 napisał:

Odkręcam tylko jarzma 300mm. Najczęściej jest problem z odkręceniem z pozycji podnoszenia na lewarku, koło godziny schodzi kompletny demontaż na dwie strony hebli.

Daj mi tam znaka czy się udało coś z 356mm dla mnie.

Niestety nic nie dostałem,  straszna posucha ostatnio :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak stoisz prawnie ale nie lepiej jest ci kupić nowy nie wybrakowany zestaw i wrzucić sobie to w koszta, od zakupów używanych cześći dostaniesz pewnie paragon a tego chyba nie wrzucisz w koszty. Nie ma paru elementów, zapewne najbardziej używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gedore czy Teng Tools?

W jakość Gedore nie wątpię, ale wózki narzędziowe za ok 10tyś zł wypadają bardzo kiepsko do wózków narzędziowych w tych samych pieniądzach w Teng Toolsie. Na TT niby pół Ameryki lata, a przynajmniej dobrze je tam reklamują (wszelkie programy TV motoryzacyjne).

Kupując Gedore musiałbym dobrać jeszcze kilka wkładów narzędzi, w Teng Toolsie ciężko mi znaleźć coś, czego nie ma. I jest dylemat. Żaden zestaw idealny nie jest bo np w obydwu brakuje nasadek typu Ribe czy Spline, ale to w Teng Toolsie można rozwiązać za ok 1tyś za zestaw 85 nasadek typu Torx, Imbus, Ribe, Spline itd na trzpieniach, w kosztach Gedory za takie coś się nie orientowałem, bo ceny poza katalogiem promocyjnym są jakby to powiedzieć, dość mało przystępne.

Gedore gwarancja 2 lata, Teng Tools dożywotnia na wszystko prócz grzechotek (i podobno faktycznie działa).

Gedore - 10,5tyś brutto
https://de.gedore-shop.com/GEDORE/MAGIC/Werkzeugwagen-mit-207-tlg-Werkzeugsortiment.html
 

Teng Tools, za wszystko co wymienione niżej w linkach 9 tyś brutto
http://www.tengtools24.pl/pl/p/Wozek-narzedziowy-479-elem.-TCMM479-9480-0208/1442
+
http://www.tengtools24.pl/pl/p/Zestawn-35-elementowy-13215-0103/52
+
http://www.tengtools24.pl/pl/p/Zestaw-kluczy-plasko-oczkowych-z-mechanizmem-zapadkowym-8-19-13190-0102/77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tanga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

Bierz Tanga 

Argumenty Pany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JawoR36 napisał:

Argumenty Pany :P

Przecież sam sobie odpowiedziałeś.

Gedore zayebista firma

Teng większa ilość narzedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

Przecież sam sobie odpowiedziałeś.

Gedore zayebista firma

Teng większa ilość narzedzi

Z Yato za te hajsy to bym miał z 5szt wózków, czyli jeszcze więcej narzędzi. Chodzi o to, żeby nie pluć se później w brodę, że się Gedory nie wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sata Ci się nie podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio w sklepie gdzie biorę elektronarzędzia i zachwalali, ale nie miałem żadnej styczności z tą firmą, a wizualnie np grzechotki nie różnią się niczym od marketówek za 13,99. Wózek Sata wielkościowo podobny do Gedory za 10k, kosztował ok 5k. Nie znam zupełnie firmy. A co działasz na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

Oglądałem ostatnio w sklepie gdzie biorę elektronarzędzia i zachwalali, ale nie miałem żadnej styczności z tą firmą, a wizualnie np grzechotki nie różnią się niczym od marketówek za 13,99. Wózek Sata wielkościowo podobny do Gedory za 10k, kosztował ok 5k. Nie znam zupełnie firmy. A co działasz na tym?

Przecież wrzuciłem zdjęcia już dawno,

Działa wszystko jak należy,  mam jeszcze Boxo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sklerozę nabytą przez Golfa z podporządkowanej :grin: Musisz wybaczyć.

Raczej skłaniam się do Tenga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2017 o 21:21, Dev napisał:

Sata Ci się nie podoba ?

Mam z SATY klucz do kół taki na teleskopie, raz pękła główka przy tej kulce co blokuje nasadkę, teraz ostatnio znów się posypał, rozsypała się blokada i mam klucz 2 częściowy... A miał być taki dobry w sklepie zachwalali ... Wujek ma jakiś YATO chyba troszkę innej budowy, i bez problemu puki co. Pierwsza reklamację uznali, teraz nie wiem czy się wybierać ... Sata ma dożywotnią gwarancję, to myślę że tym bardziej powinni uznać. Oooo dodam że używam go raz na jakiś czas, tylko do mojego auta jak coś muszę zrobić, czyli w roku może 5-6 razy, mam go z 3-4 lata MAX.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2017 o 21:15, Dev napisał:

Przecież sam sobie odpowiedziałeś.

Gedore zayebista firma

Teng większa ilość narzedzi

Skończyło się na Tengu, po doposażeniu pod siebie zakręciło się koło 12tyś :wink: Póki co zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...