Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn Chłodniczy Ubywa


dawid4728

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam problem taki iz w ubywa mi płyn chłodnizy ze zbiorniczka wyrównawczego na dodatego zauwazylem na sciankach zbiorniczka czarny osad , sprawdzałem czy kampie pod spodem lecz zaddnej plamy nie było, jaka moze byc tego przyczyna prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów na dany problem było mnóstwo. Sam je przerabiałem, gdyż osobiście miałem takowy problem ... Kilku "znawców" mechaników też stwierdziło - to pewnie uszczelka pod głowicą, oczywiście diagnoza błędna. W moim przypadku także nie było plamy pod spodem, gdyż wyciekający płyn zdążył się pod wpływem temperatury wygrzać/wypalić. Problemem okazał się wąż od nagrzewnicy, a konkretniej końcówka łącząca się ze silnikiem (polecam lustereczko na teleskopie + dioda + trochę czasu i cierpliwości na szukanie). Wracając do uszczelki pod głowicą (oczywiście może się okazać, że jest wydmuchana etc.) - ale nie dajmy się zwariować. Typowe objawy: dymienie, ubywanie płynu chłodniczego, podnoszący się poziom oleju, szarpanie, nierówna praca silnika itp.. Pamiętajmy każdy z tych objawów może mieć całkiem inną przyczynę... Na aledrogo za parę groszy w porównaniu do wymiany uszczelki można zakupić tester i wiemy na czym stoimy.

Edytowane przez Putin89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co według was czarny osad w zbiorniczku może oznaczać ? Możesz kolego również zobaczyć konsystencję oleju czy jest zrobił się "wodnisty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem takze ze w lewym górnym rogu chłodnicy klimatyzacji jest jest mokra plama


A co według was czarny osad w zbiorniczku może oznaczać ? Możesz kolego również zobaczyć konsystencję oleju czy jest zrobił się "wodnisty"

jezdze na syntetyku wiec syntetyk jak woda jest takze nie widze jakies róznicy bo sprawdzalem a jeszcze mam mokra plame na chłodnicy klimy w górnym lewym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz ubywal poprzez czujnik na chlodnicy, a ostatnio na kroccu za blokiem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...