Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze świecą.


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,mam problem z wykręceniem jednej świecy,puści ale troszke odkręce i blokuje sie zaraz a nie chce na sile bo wiadomo jaki moze bys skutek tego...maci jakies pomysły czy po prostu pozostaje cierpliwosc? Dokrecilem ją narazie odpowiednim momemtem i spsikalem wd40 i najlepsze jest to ze na odpalonym silniku przy tej swiecy bąbluje ten wd40.dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak na zimnym.tylko na zimnym chyba sie odkreca

Chociaz widze ze zdania podzielone sa i niektorzy pisza aby na cieplym wykrecac bo glowica to stop aluminium i ma wieksza rozszerzalnosc niz stalowa swieca...hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo 2 lata temu jedną ukręciłem nie szło jej za cholere wykręcić. lałem przez tydzień wd 40, whurtem, naftą i tak przy odkręcaniu sie urwała. byłem załamany tym bardziej ze jak odpaliłem auto to dmuchalo z tego cylindra przez urwana swiecę. wszedzie gdzie dzwoniłem głowica do zwalenia. w bydgoszczy znalazłem autoryzowany sewis bosha i wykrecili mi urwana świecę bez zdejmowania głowicy, wstawili nowy gwint i wkręcili swiece i jest ok. skoro nie idzie szukaj serwisu który się tego podejmie w razie że jak sie swieca urwie to ci to zrobia bez zdejmowania głowicy

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde az sie boje ruszyc...niektorzy mi mowia ze jak niechce się wykrecic to lepiej ja zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zostaw tak jak masz albo szukaj serwisu jak ci napisałem oni sobie poradzą z taką świeca


zresztą z wąbrzeźna do bydgoszczy masz 80km zadzwoń umów się na konkretny dzień i godzinę i ci ogarną tą świecę

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 180zł równą godzinę to robili, i tak do zdejmowania głowicy to były znikome koszty


wiesz nie mówione że im się urwie może znajdą sposób na jej wykręcenie a jak nie pójdzie to ją od razu rozwiercą i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na osowej górze

Bosch Serwis Kluszczyński ul.sępia 13

mnie rano zaholowal znajomy na umówioną godzinę i mi od ręki zrobili i po godzinie wracałem do domu już o własnych siłach :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.zobacze moze tam pojade chociaz tez widze w brodnicy jest bosh serwice i moze tez to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak podczas wykręcania urwie się gwint w głowicy to zostaje tylko zrzucanie głowicy, czy to też naprawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyżej napisałem że po rozwierceniu wstawili nowy gwint tzw. sprężynkę yato

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak mu mnie się świeca urwała to u mnie wiercili bo trzeba było żarnik wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem, albo o czymś nie wiem, ale wydaje mi się, że jeśli wierci się w głowicy to wióry dostają się do wnętrza silnika. Czy to nie zaszkodzi gładzi cylindrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dostanie bo wszystko na żarniku zostaje z resztą na yt są filmiki

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem skubaną i co najdziwniejsze na rozgrzanym motorze.na zimnym nie szlo za cholere i tak spontanicznie podszedlem wrociwszy z bierony mowie sprobuje ją odkrecić no i poszla ładnie i nastepna wkrecila sie juz lekko i dokrecilem odpowiednim momentem. Swieca ktora siedziala to był bosch i grzeje ale uciekało lekko powietrze(kompresja) z niej jak pracował motor i dlatego chcialem ja odkrecic. Teraz swieca beru i poki co nic nie widac zeby powietrze lecialo.oby tak zostalo juz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...