Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kto to wymyślił ma mózg w ogóle?Akcyza za starsze auto z większym motorem ponad pół bańki. :facepalm: Skąd ludzie mają wziąć na nowe auta?A nawet jak już tam kogoś stać to na jakieś małe piździdełko ;) .Już nie wiedzą z czego kasę wyciągać.Miało coś ruszyć w sprawie wysokiej akcyzy na większe motory to całkowity zwrot bezmyślny następuje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest jakaś bzdura przerobiona w necie, ktoś sobie zwyczajnie jaja zrobił, a durny redaktorzyna z Onetu to podchwycił.

Tzn. mowie o tym poście apropos przewidywanych nowych stawek według Onetu.


No i wyjaśniło się skąd te cyfry w poprzedniej tabelce z onetu. Masakra, poziom internetowych dziennikarzy, chco nie dziennikarzami to oni nie są bo jedynie szukają sensacji i kliknięć.

Jednym zdaniem te wartości akcyzy z tabelki nie są akcyza a elementami wzoru do wyliczania akcyzy, poniżej link do miejsca gdzie jest to fajnie wyjaśnione:

http://www.vwgolf.pl/2016/11/16/dalszy-ciag-zamieszania-z-podatkiem-akcyzowym/

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na stronę sejmu i staje się jasne, że żadnej zmiany akcyzy od 1 stycznia nie bedzie, bo nie zdążą.

Najszybciej od 2018r.

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z Trybunałem konstytucyjnym tez mieli nie zdążyć :D , pamiętaj że sprawa dotyczy zmiany która ma zwiększyć wpływy do budżetu, biorąc pod uwagę że nasz budżet ledwo zipie to przepchną to w trybie priorytetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że to tylko dotyczy sprowadzonych.

Zobaczycie, będzie tak, że większość będzie jeździła ulepami kupionymi w Polsce spawanymi z czterech, bo zacznie sie bardzo opłacać robić składaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=55194&wid=18596160

Kolejne spotkanie 29 listopada, zobaczymy co wymyślą.

Edytowane przez SharkS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak ktos sie cieszy z faktu podniesienia podatkow to jest moim zdaniem debilem lub niedorozwiniety w stopniu znacznym.

Druga sprawa.

Nie, ilosc zlomu na drogach nie spadnie, nie poprawi sie bezpieczenstwo, samochody podrozeja a handlarze beda mieli to w glebokiej dooopie bo dodatkowy koszt przerzuca na klienta.

Stare wyeksploatowane auta bede dluzej eksploatowane, niektorzy zamiast przytachac golfa z tuvem i 400kkm nalotu przytachiwac beda te bez tuv i z 700kkm nalotu aby byc nadal konkurencyjnymi.

Aha i nie zapomnicjie, ze wg prawa w tym chorym kraju 15sto letni samochod jest dobrem luksusowym. :)

Dalej glosujcie na pis. Bedzie jeszcze weselej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sorry ale jak ktos sie cieszy z faktu podniesienia podatkow to jest moim zdaniem debilem lub niedorozwiniety w stopniu znacznym.
przez 8 lat PO podnosiło sukcesywnie wiele podatków i jakąś nikt nie zgłaszał sprzeciwów...

Dalej glosujcie na pis. Bedzie jeszcze weselej.
a żebyś wiedział że będę głosował.

Po za tym przypominam, to TYLKO propozycja !

BTW: 500+ ma zapewnione finansowanie z obecnego budżetu do którego z tytułu samego (obowiązującego) podatku wypływy wzrosły o ponad 330% w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki temu możemy powoli zacząć rozmawiać o obniżeniu podatków.



Wystarczy wejść na stronę sejmu i staje się jasne, że żadnej zmiany akcyzy od 1 stycznia nie bedzie, bo nie zdążą.

Najszybciej od 2018r.
a masz jakiś konkrety namiar ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu możemy powoli zacząć rozmawiać o obniżeniu podatków.

Gdzie?

Chyba w azerbejdzanie bo jakos nie slysze zeby tu o tym mowiono....

500+ ma zapewnione finansowanie z obecnego budżetu

Z czego?

Budzetu?

A budzet to co jest?

To sa pieniadze obywateli, panswo nie ma swoich pieniedzy. Nikt tego nie sposoruje z politykow a my wszyscy.

My wszyscy lozymy na wesolo rozmnazajacych sie patoli miedzy innymi.

Pomoc ubogim? Owszem ale nie w tej formie.

Wystarczylo aby pracujacy rodzice dostawli co miesiac zwrot podatku na tym poziomie.

Bo aby nakarmic glodnego nie daje sie mu ryby,

a żebyś wiedział że będę głosował.

glosuj.

Tylko jak juz sie zorientujesz w jakim bagnie siedzisz to nie placz.

Edytowane przez sssV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

Chyba w azerbejdzanie bo jakos nie slysze zeby tu o tym mowiono....

nie u nas, w Polsce

A budzet to co jest?

To sa pieniadze obywateli, panswo nie ma swoich pieniedzy. Nikt tego nie sposoruje z politykow a my wszyscy.

My wszyscy lozymy na wesolo rozmnazajacych sie patoli miedzy innymi.

pieniądze wydane na 500+ w znacznym stopniu wracają do budżetu czego nie można powiedzieć o miliardach wydanych przez poprzedni rząd.

Pomoc ubogim? Owszem ale nie w tej formie.

Wystarczylo aby pracujacy rodzice dostawli co miesiac zwrot podatku na tym poziomie.

czemu błędnie zakładasz że ubogi pracuje i to jeszcze legalnie ? priorytetem było ruszenie gospodarki, na rynku było za mało pieniędzy więc musieli coś wymyślić. Kilka pieczeni na jednym ogniu, pomysł nie jest idealny ale coś kosztem czegoś. Zaraz wylecisz że 80% tej kasy przechlali.. cóż jest to najlepsza z możliwych opcji (akcyza).

W stosunku do DE ten socjal i tak jest nędzny, pamiętaj że PO podniosło VAT, zniosło ulgi, zabrało pomoc niepełnosprawnym itd.

Tylko jak juz sie zorientujesz w jakim bagnie siedzisz to nie placz.

wydaje mi się że w przeciwieństwie do Ciebie nie mam podstaw, co nie zmiana faktu że brak opozycji (czyli bata) w przyszłości może przynieść bardzo negatywne skutki.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś albo durny albo zaślepiony.

Jedyny ewentualny plus PIS'u to wsadzenie złodziejstwa do pierdla.

O gospodarce oni albo nie mają pojęcia albo są pod czyimś butem i nic na plus nie zmienia.

Ja nie życze sobie płacić wiecznie na nierobów. Nie po to się kształcę, douczam i staram się jakoś wyjść na tym wszystkim, aby potem na biedotę która nic nie robi płacić.

Precz z komuną!

Ja bym ich wszystkich PO-PIS-N.-PSL-SLD rozjebał w piz*u i budował od nowa nasz kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko by było dobrze gdyby Jarek nie wydawał rozkazów ;(

PIS PO te same gówno, tylko za kadencji PO jak upadały amber gold skoki stefczyka itp itd to nikt nie śmiał rozdmuchać afery że to była sprawka tych złodziei z PO, wszyscy dostali w łapę i cicho siedzieli, o TV to już nawet nie wspomnę. robili to bezkarnie okradając oraz doprowadzając do bankructwa wiele osób z którymi teraz nie wiadomo co się dzieje, sprawy przycichły długi, depresja i inne towarzyszące tym przykrym długom dolegliwości zostały. metodą PO,nowoczesnej i tych wszystkich popieprzonych odłamów jest robienie afer z wszystkiego co zrobi PIS, za pomocą kod'u i telewizji... mieszają jak mogą.

nie popieram pisu, za to co robią ale uważam że PO zrobiło dużo większej krzywdy, PO sprzedało nas całemu światu, byliśmy i nadal jesteśmy dymani i wyśmiewan. nikt nic nie mógł zrobić. za PISU przynajmniej złodzieje są wyłapywani i nie ma mowy o przekrętach/

szkoda że do gospodarki podchodzą jak pies do jeża./

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO sprzedało

rozdało.. ze sprzedaży coś masz..

Jedyny ewentualny plus PIS'u to wsadzenie złodziejstwa do pierdla.

niestety ale tego nie zrobili, czy zrobią nie wiemy... wolno to idzie.

O gospodarce oni albo nie mają pojęcia albo są pod czyimś butem i nic na plus nie zmienia.

Nie było zdania ministerstw, są braki w dokumentach (cześć została zniszczonych), są przypadki gdzie urzędnicy poprzedniej opcji uciekli ze stanowisk pracy albo musiała ich wyprowadzać policja. Przychodzisz do pracy masz jeden wielki burdel, brak środków na cokolwiek i wymagasz by w ciągu kilku miesięcy stały się cuda ?

Tak na marginesie trochę przespałeś, zmienia się całkiem sporo i to na plus, zobacz jakiego kopa dała tylko zmiana w skarbówce i VAT'cie.

100% nowoczesnej i PO jest przeciw karaniu więźniem oszustów podatkowych... ciekawe czemu...

Ja nie życze sobie płacić wiecznie na nierobów.

to nie jest koncert życzeń, rozwiązań, pomysłów a zwłaszcza opcji politycznych idealnych nie ma. Nie jestem zwolennikiem socjalu ale co zrobić.. wolę dawać niż być okradanym.

szkoda że do gospodarki podchodzą jak pies do jeża

łatają to co nie działa a to bardzo duży plus, nowe pomysły też całkiem fajne zwłaszcza jeśli mowa o skarbówce.

Jesteś albo durny

pogratulować kultury.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mówisz to prawda poza jednym:

rozdało.. ze sprzedaży coś masz..

sprzedało* żmije z PO na tym zarobili, my nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie trochę przespałeś, zmienia się całkiem sporo i to na plus, zobacz jakiego kopa dała tylko zmiana w skarbówce i VAT'cie.

Słuchaj, na plus zmienia się tylko dla tych najbiedniejszych i najbogatszych. Dla takich jak ja - poziom średniej krajowej - jest coraz gorzej. Nie interesują mnie żadne poprawki jeżeli mam za to co chwila dopłacac i realnie mieć mniej w portfelu, a najwięcej zdziera się właśnie z kierowców.

Mentalnie widzę "dobrą zmianę" ale finansowo zaczynam powoli odczuwać, że dzieje się coraz gorzej. Dlaczego nie wezmą przykładu z Rumunii - znieśli 103 podatki jedną ustawą, lub z Węgier - obniżki VAT. W tym obniżka na usługi elektroniczne z 28% do UWAGA 5%!

wolę dawać niż być okradanym.

Kolego, czy wcześniej czy teraz to i tak jesteś okradany. Nic nie dajesz, tylko przymusowo ci się zabiera. Też wolałbym dawać np. na schroniska dla zwierząt czy ratowanie zagrożonych gatunków, ale najpierw musieliby przestać mi zabierać.

Przestancie pany paplac się i tutaj w tym gu..nawozie:/

Przyjacielu, od tego gówna życie nasze i przyszłych pokoleń zależy. Nie można zapominać, że to gówno determinuje to jak jest teraz i jak będzie w przyszłości.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten, który się kiedyś uczył po nocach i dodatkowo tyrał na etacie, żeby opłacić studia, teraz ma płacić na tych, którym się nie udało? Zabiera sie zawsze klasie średniej. Biedny dostaje wszystko za darmo. A jak wiadomo bogaty podatków nie płaci, bo stać go na optymalizacje podatkowe. Tylko dlatego, że jestem pracowity, to mam oddawać kasę na innych? Leni, którym trzeba dać za darmo? Toż to kara za bycie pracowitym. Śmiać mi się chce, jak ktoś klasę średnią nazywa bogatą...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...