Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi


Złodziejski Rząd... :(
a co ukradł ?

jak podawanie długości członka razem z kręgoslupem
czuje się dowartościowany, można sprzedać audi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisano dziś, 21:37
Skyliner89, dnia 20 Gru 2016 - 18:51, napisał:

Złodziejski Rząd...
a co ukradł ?

:facepalm:

Kradną ci każdą zarobioną złotówkę a ty się jeszcze pytasz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy będą kraść, a i my u władzy nie byli byśmy lepsi :)

ja się pocieszam tym że Rzepliński odszedł.

Ostatni bastion opozycji obalony.

niech jadą na skargę do brukseli.

chociaż... zaraz zaraz. już byli ! Junkers martwi się o interesy w Polsce więc musi się zająć demokracją.

jestem za obecnym rządem bo nie wprowadzamy imigrantów.

PO dawno zasypało by nas syfem i nie mówcie że nie

co do akcyz.

trudno, kupujcie w Polsce :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mamy taki, że poprzednie rządy nas zniszczyły po cichu i ich powrót to byłby koniec Polski jaką znamy, zaś obecny niszczy ducha wolnościowego i wprowadza socjalizm bis.

Korwin ma wiele sensownych poglądów, ale niestety jemu nigdy nie zależało na tym aby wygrać i jest raczej prekursorem pewnej myśli.

Na dziś dzień, realnie tylko Kukiz ma szanse aby coś się zmieniło na plus, bo działają bardzo aktywnie i rzeczowo. Niestety nie pokazuje się ich w mediach z tego powodu.

Niedowiarkom polecam posłuchać Liroya z którego sam się wyśmiewałem wcześniej... chyba najbardziej sensowny poseł obecnie.

@Tom

Mów za siebie, może ty byś kradł, ja bym nie kradł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy będą kraść, a i my u władzy nie byli byśmy lepsi :)

szczerość w pięty idzie, powiem tak, państwo nie mające przemysłu bo go samo zlikwidowało by takie szkopki nie miały konkurencji musi z czegoś żyć. U nas z podatkami jeszcze nie jest tak źle, jeśli są dobrze wykorzystane to da się to jakaś przełknąć bo masz jakieś realne przełożenie tych pieniędzy.

Niestety my lokalnie odczuwamy to co robią samorządy, a tu niestety.. nawet jak nie rządzą platfusy (mniejsze lokacje) to ludzie którzy doprowadzą do bankructwa nawet dobrze prosperujące firmy. Wielu działaczy obecnej władzy też się do tego nie nadaje, potrzeba ludzi z wizją i wiedzą, ludzi MYŚLĄCYCH. Warto też przewrócić hierarchię, radni nie są po to by przyklepywać każdy projekt burmistrza i pilnować swoich biznesów, podobnie jak wyborcy Ci ludzie nie znają swoich OBOWIĄZKÓW o przepisach nawet nie wspominając.

Urzędnicy też nie znają przepisów.

Korwin ma wiele sensownych poglądów, ale niestety jemu nigdy nie zależało na tym aby wygrać i jest raczej prekursorem pewnej myśli.

Korwina się czasem dobrze słucha, dobre są jago numery ale na dłuższą metę jak najdalej od władzy. Wprowadzanie jego pomysłów to rozpad naszego kraju i kto wie może przejęcie przez największego terytorialnie "sąsiada". Nawet podczas kampanii wyborczej gadał bzdury. Leczenie zwierząt często dobywa się środkami dla ludzi bo są dużo tańsze a na trudniejsze zabiegi trzeba czekać, płakać i płacić.

Niedowiarkom polecam posłuchać Liroya z którego sam się wyśmiewałem wcześniej... chyba najbardziej sensowny poseł obecnie.

też jestem pod wrażaniem, mało tego facet niby z ulicy, tworzący "inną" nutę w porównaniu do polityków PO a zwłaszcza nowoczesnej potrafi mówić: ładniej, poprawniej, grzeczniej a przede wszystkim bardziej merytorycznie. W starciu odnoszę wrażanie że Liroy pochodzi z salonów a PO/N z ulicy.

Na dziś dzień, realnie tylko Kukiz ma szanse aby coś się zmieniło na plus, bo działają bardzo aktywnie i rzeczowo

Jakby się pozbyli lidera to coś z tego może wyjść, niestety partia nie ma szans w wyborach samorządowych a to ogromna stara, która może się odbić w pozycji na górze. Jeśli chcesz włączyć z systemem to musisz go doskonale znać, wiedzieć jak funkcjonuje co się z czego bierze, Kukiz o tym nie ma bladego pojęcia co udowodnił nie raz. Kultura osobista też mizernie... facet nie potrafi uzasadnić własnych tez.. no sorry

zaś obecny niszczy ducha wolnościowego i wprowadza socjalizm bis.

duch wolności został zniszczony przez ostanie 8 lat, teraz się go przywraca. Jak go teraz niszczy ? Socjalizm nie pasuje, ja w każdym razie nie widzę wspólnego mianownika.

trudno, kupujcie w Polsce :kox:

nie trzeba, dla wielu modeli mimo wszystko jest taniej.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie trzeba, dla wielu modeli mimo wszystko jest taniej.

Pod warunkiem, że cena bazowa nie pójdzie w górę.

Część handlarzy/pośredników/mirków wyczai możliwość większego zarobku, w konsekwencji i tak zapłacimy tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że handlarza wyniesie taniej nie oznacza że On sprzeda go taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duch wolności został zniszczony przez ostanie 8 lat, teraz się go przywraca

https://www.youtube.com/watch?v=I4YnjKDN8eQ

Przestańcie już tu męczyć z ta polityka bo temat nie o tym.

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Część handlarzy/pośredników/mirków wyczai możliwość większego zarobku, w konsekwencji i tak zapłacimy tyle samo.

o że handlarza wyniesie taniej nie oznacza że On sprzeda go taniej ;)
a co ma piernik do wiatraka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, bo jak bym se chciał może w marcu wypad do szwitrzerland zrobić ale nie wiem na czym stoje i sie boje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza wejdzie prawdopodobnie 1 marca niestety....Ale to jeszcze nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Czu ktoś ma jakieś informacje od kiedy będzie obowiązywała ta nowa ustawa o podatku akcyzowym, bo końcem marca kupuję auto od siostry z Niemiec  ?

  Przy okazji zapytam czy obecnie przy sprowadzeniu samochodu z Niemiec ponosi się następujące koszty:

1. Tłumacz około 70zł

2. Akcyza do pojemności 2000cm  3,1% wartości

3. Koszt rejestracji około 245zł

Opłatę recyklingową 500zł i zaświadczenie ze skarbówki o niepodleganiu VAT 160zł chyba juz zlikwidowali ?

  Jeśli mam świeży 2 letni przegląd niemiecki to chyba w Polsce nie muszę jechać na przegląd tylko w WK mi go skracają do 1 roku . 

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, YATES napisał:

Czu ktoś ma jakieś informacje od kiedy będzie obowiązywała ta nowa ustawa o podatku akcyzowym

Projekt spadł z porządku obrad 36 posiedzenia sejmu - zobaczymy kiedy wróci .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziały komunikacji to nierzadko cyrk na kółkach z rowerzystami rodem z PRL-u więc przyszykuj się na sytuację że oryginalnego niemieckiego przeglądu mogą nie uznać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jak rejestrowałem Mazdę z Niemiec to mi w WK  niemiecki przegląd techniczny który był jeszcze ważny 1,5 roku uznali tylko, że u nas skracają go o rok czyli miałem w Polsce przegląd ważny na 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...