Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie w lewym przednim kole


ThonaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Jeśli zły dział to z góry przepraszam. Otóż dziś pojawił się u mnie problem z piskiem dochodzącym z okolic lewego przedniego koła :kwasny:Autko do dziś jeździło bez zarzutów do czasu, aż jechałem zawieźć narzeczoną do pracy. Zatrzymałem się pod pracą narzeczonej, Ona poszła i po ruszeniu za około 30 sekund usłyszałem pierwszy raz to piszczenie z lewego przedniego koła. Jechałem powoli jakieś 15 km/h gdyż droga tam jest w remoncie i dość wyboista a dźwięk był bardzo głośny. Przypomina tarcie blachy o blachę z piskiem w tle. I tutaj moja pierwsza myśl to łożysko. Ale raz, że łożysko to raczej huczy a nie piszczy a dwa łożysko huczy cały czas a u mnie ten dźwięk trwa powiedzmy 20 sekund po czym cichnie tak, że ledwo go słychać i znów się nasila. Hamowanie nic tutaj nie zmienia, bo dźwięk jest taki sam czy używam hamulca czy nie. Jak jechałem do domu, to większość drogi ten dźwięk był okropnie głośny a były momenty że go nie było przez 15 czy 20 sekund i znów to samo :kwasny: Myślę, że to nie wina tarczy czy klocków no bo dźwięk nie zmienia się w trakcje hamowania a klocki i tarcze były zmieniane 9 tys km temu. Dźwięk nie zmienia się także z prędkością. W necie piszą, że może to być jakaś osłona która osłania tarcze hamulcową czy coś w tym stylu i ona zaczęła trzeć i piszczy, Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...