Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na ciepłym 1.9tdi 115km bke


Michałzxc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mamy problem z a4 b7 2005r 1,9tdi bke a mianowicie jesli samochód osiągnie 80-90 stopni na blacie to trzeba go bardzo długo kręcić zeby odpalił po odłaczeniu czujnika temperatury pali z pierwszego wtryski sprawdzane na mierniku wartości w normie co możne być przyczyna ? Czujnik temperatury drugi dalej to samo.. pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku silnika jest mapa co odpowiada za odpalanie na ciepłym silniku, sterownik liczy sobie obroty wału korbowego podczas kręcenia rozrusznikiem muszą one być większe od 280rpm aby sterownik podał paliwo na wtryski ma to na celu niby wydłużyć żywotność dwumasy i redukować szarpnięcie silnika podczas odpalania. u mnie kolega przerobił tą mapę z 280rpm na 200rpm i jest znacznie lepiej.

problem ustaje po odpięciu czujnika bo sterownik mysli że silnik jest zimny a wtedy ta mapa nie jest uwzględniana i silnik zapala bez problemu

Przyczyn słabego kręcenia rozrusznika może być kilka :

  1. rozrusznik niedomaga i trzeba by go zregenerować
  2. słaby akumulator
  3. Przewody (+) z aku do rozrusznika lub (-) z aku do karoseri i z karoseri na silnik nie mają dobrego styku lub są zaśniedziałe :naughty:
Edytowane przez maks149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę i dam znać ;D


jutro sprawdzę i dam znać ;D

Nie pomogło ma ktos jakies pomysły co zrobic dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja rozrusznika?

Rozrusznik kreci jak wsciekły wiec nie widze powodu do jego regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo w mojej :) kolega w tym samym silniku ma to samo więc chyba taka bolączka BKE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra macie jakis sposob ktory na 100% pomaga ewentualnie jakie logi zrobic zeby sprawdzic co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sprawdzisz, jedziesz do najbliższego "tunera" i mówisz w czym rzecz, 10min i auto pali na dotyk. mi to usunął przy okazji programu na mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...