Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ADR] Zła praca silnika PB, po odpaleniu/przełączeniu LPG jest dobrze


Pucek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu męczy mnie problem, głównie jak zaczęło się robić zimno - temp 10-\+ stopni. Silnik nie pracuje mi na wszystkie cylindry, lecz tylko na benzynie. Jeżeli chodzi o LPG to silnik chodzi znakomicie, aż chce się jeździć - benzyna ma swoje fazy, że jest ok, nagle znów gubi cylinder i zaczyna źle pracować. Po podłączeniu pod VAG, zauważyłem takie błędy:

01249 - Shareware Version. To Decode all DTCs
26-10 - Please Register/Activate - Intermittent
01250 - Shareware Version. To Decode all DTCs
26-10 - Please Register/Activate - Intermittent
01251 - Fuel Injector for Cylinder 3 (N32)
26-10 - Output Open - Intermittent
01252 - Shareware Version. To Decode all DTCs
26-10 - Please Register/Activate - Intermittent
Jutro postaram się dodać nowe logi, bo troszkę błędów musiałem usunąć, sam je wywowałem i nie byłem pewien czy je tu wrzucić. (odłączyłem aku, przepływkę, czujniki temp.)
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odłączałem tam nic, nic nie było grzebane. Jutro się do tego przyjrzę, może coś tam nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny objaw na Golf 4, silnik nie pracował równo, okazało się, że jakaś kostka, która jest wpięta do wtrysków nie była do końca wciśnięta, wcisnąłem i auto jak z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem się za czyszczenie styku i ponowne podłączenie 3 wtrysku, na próbe odpaliłem auto z odłączonym i chodziło tak jak przy podłączonym, wyczyściłem styki, zapsikałem - ku mojemu zdziwieniu auto zaczeło chodzić dobrze, przejechałem nawet kilka km bez problemu na benzynie, przy wyłączonej stacyjce LPG. Później podczas jazdy, włączyłem stacyjke - auto wskoczyło na gaz, po kilku KM wyłączyłem stacyjkę i problem znów wrócił, autko nie chodzi na wszystkie cylinderki. Odnoszę wrażenie że wina stoi po stronie gazu.

PS. jak autko źle pracuje, to nie pluje benzyną ani nie czuć benzyny. Wygląda jakby wtrysk był nieaktywny. Działa kiedy mu się podoba.

Dzisiejsze blędy:

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
P0130 - 35-10 - - - Intermittent
01251 - Shareware Version. To Decode all DTCs
26-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Ten drugi mógł być spowodowany odłączeniem wtrysku.

Edytowane przez Pucek1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj auto chodziło dobrze, dziś znów to samo. Za kilka dni będę mieć inny sterownik silnika z takimi samymi numerami, spróbuje go podmienić - zobaczymy co z tego będzie, może to wyeliminuje problem, na innym forum spotkałem osobę z tym samym problemem również PB+LPG i tylko na PB pracował mu źle. Mam pytanie jeszcze, jeżeli mam immo - a kupiłem sterownik z takimi samymi numerami, to będzie współpracował z moim IMMO czy potrzebna jakaś adaptacja? Jeśli tak, to jak ją przeprowadzić pod VAG'iem? Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...