Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączenie start stop


misku

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Popo25 napisał:

witam. we wtorek staje się szczęśliwym posiadaczem A4 B9 i mam pytanie w jaki sposób wyłączyć ten start/stop.

Podjechać do kogoś kto ma najnowszą wersje oprogramowania do b9 i zrobi to w 20 sek. Jak sam masz komputer to nie pomogę bo się na tym nie znam gdzie to jest dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2016 o 14:29, wrclaguna napisał:

ORI VCDS bez problemu mozna to zrobic

wszystko jest w adaptacjach :hi:

Witaj kolego.

Możesz powiedzieć gdzie dokładnie wyłączyć S/S. jak wchodzę w sterownik 19-can i adaptacje/deaktywacja start stop jest wartość zapisana tryb programowalny. O co to chodzi i na co zmienić ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2017 o 20:50, Popo25 napisał:

Witaj kolego.

Możesz powiedzieć gdzie dokładnie wyłączyć S/S. jak wchodzę w sterownik 19-can i adaptacje/deaktywacja start stop jest wartość zapisana tryb programowalny. O co to chodzi i na co zmienić ewentualnie.

Witaj, nie robisz tego w sterowniku 19, tylko 08 HVAC:

Module: 08/Air Conditioning 
Adaptation 
A/C comfort param for start/stop function 
Old Value: 5 
New Value: 0

u mnie poszło bez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2018 o 07:50, grom napisał:

Witaj, nie robisz tego w sterowniku 19, tylko 08 HVAC:

Module: 08/Air Conditioning 
Adaptation 
A/C comfort param for start/stop function 
Old Value: 5 
New Value: 0

u mnie poszło bez kłopotu.

Witaj. Poszło i u mnie tak jak pisałeś. Tylko nadal ta denerwujące kontrolka się pali. No ale trzeba się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 09:01, Popo25 napisał:

Witaj. Poszło i u mnie tak jak pisałeś. Tylko nadal ta denerwujące kontrolka się pali. No ale trzeba się przyzwyczaić.

Dziwne, u mnie kontrolka start stop się nie świeci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 16:27, grom napisał:

Dziwne, u mnie kontrolka start stop się nie świeci.

 

 

Witaj. Powyżej jest jest jeszcze taka opcja jak parametr zaparkowania szyb do funkcji start stop czy jakos tam. O co tu chodzi i jaka wartość tam powinna być?

W dniu 14.01.2018 o 09:01, Popo25 napisał:

Witaj. Poszło i u mnie tak jak pisałeś. Tylko nadal ta denerwujące kontrolka się pali. No ale trzeba się przyzwyczaić.

Witaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 16:27, grom napisał:

Dziwne, u mnie kontrolka start stop się nie świeci.

 

 

Witaj. Powyżej jest jest jeszcze taka opcja jak parametr zaparkowania szyb do funkcji start stop czy jakos tam. O co tu chodzi i jaka wartość tam powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że wyłączenie start stopu, wyłącza też tryb "żeglowania" skrzyni, jeśli to prawda to mała strata, za pozbycie sie tego szajsowego start stopu.

Wg mnie ten system jest wręcz niebezpieczny, dwa razy bym auto rozwalił, bo mi auto zgasło w połowie manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kosmita napisał:

Tryb żeglowania działa po wyłączeniu start/stop.

Masz racje, sprawdziłem u siebie i też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2018 o 07:50, grom napisał:

Witaj, nie robisz tego w sterowniku 19, tylko 08 HVAC:

Module: 08/Air Conditioning 
Adaptation 
A/C comfort param for start/stop function 
Old Value: 5 
New Value: 0

u mnie poszło bez kłopotu.

witaj. powyżej tego parametru o którym piszesz jest parametr coś o zaparowaniu szyb związane z start/stop. możesz mi powiedzieć jaką masz tam wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Popo25 napisał:

witaj. powyżej tego parametru o którym piszesz jest parametr coś o zaparowaniu szyb związane z start/stop. możesz mi powiedzieć jaką masz tam wartość?

Witaj, tak mogę to sprawdzić ale dopiero we wtorek, bo jestem na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grom napisał:

Witaj, tak mogę to sprawdzić ale dopiero we wtorek, bo jestem na urlopie.

Ok. To czekam. Sprawdź jeszcze w CAN tam też jest opcja w adaptacjach wyłaczenia S/S. Ja mam tam ,,tryb programowalny" bo są jeszcze inne opcje do wyboru. Chce się dowiedzieć bo nie wiem czy gość który mi to wyłączył czegoś nie poprzestawial a widziałem że i tam szukał. I może dlatego ta kontrolka mi się pali. Będę wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 05:10, Popo25 napisał:

Ok. To czekam. Sprawdź jeszcze w CAN tam też jest opcja w adaptacjach wyłaczenia S/S. Ja mam tam ,,tryb programowalny" bo są jeszcze inne opcje do wyboru. Chce się dowiedzieć bo nie wiem czy gość który mi to wyłączył czegoś nie poprzestawial a widziałem że i tam szukał. I może dlatego ta kontrolka mi się pali. Będę wdzieczny

Witaj. Sprawdzałaś kolego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Sprawdzałaś kolego?  

 

Próbowałem, ale chyba uwaliłem kabel, bo nie mogę się połączyć ze wszystkimi sterownikami. Przeinstaluje vcdsa i jeszcze spróbuje.

Udało się, proszę:

d4ed581b9ec72c86bfa5cac73e0cfdda.jpg

0a4dce3e1dee0252e9dec71088d42e7d.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grom napisał:

Próbowałem, ale chyba uwaliłem kabel, bo nie mogę się połączyć ze wszystkimi sterownikami. Przeinstaluje vcdsa i jeszcze spróbuje.

Udało się, proszę:

d4ed581b9ec72c86bfa5cac73e0cfdda.jpg

0a4dce3e1dee0252e9dec71088d42e7d.jpg

 

 

 

Witaj. Czyli mam Tak samo. Chciałem sprawdzić i włączyć u siebie z powrotem S/S i zmieniłem z powrotem z 0 na 5 w adaptacjach w AC comfort parametr.... I samochód mi nie gaśnie tylko zapala się kontrolka przeniesione A. Samochód gaśnie dopiero jak nacisne off na klimatroniku. Co to może być i gdzie gość mógł coś przestawić. Pomocy bo na przegląd będę jechał a nie chce żeby się przyczepki że coś robiłem. Może jakiś reset jest do ustawień fabrycznych czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 15:54, Popo25 napisał:

Witaj. Czyli mam Tak samo. Chciałem sprawdzić i włączyć u siebie z powrotem S/S i zmieniłem z powrotem z 0 na 5 w adaptacjach w AC comfort parametr.... I samochód mi nie gaśnie tylko zapala się kontrolka przeniesione A. Samochód gaśnie dopiero jak nacisne off na klimatroniku. Co to może być i gdzie gość mógł coś przestawić. Pomocy bo na przegląd będę jechał a nie chce żeby się przyczepki że coś robiłem. Może jakiś reset jest do ustawień fabrycznych czy coś.

kolego a tu jak masz?

20180204_1825271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę Ci jakoś w weekend.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 08:35, grom napisał:

Sprawdzę Ci jakoś w weekend.

 

Ok. To czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...