Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączenie start stop


misku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.11.2017 o 15:12, Kosmita napisał:

Podjechać do kogoś kto ma najnowszą wersje oprogramowania do b9 i zrobi to w 20 sek. Jak sam masz komputer to nie pomogę bo się na tym nie znam gdzie to jest dokładnie.

Wybaczcie pytanie, ale jako absolutnemu nowicjuszowi (od zawsze tylko ASO) możecie mi przybliżyć, kto w A5 i Q5 (2017) może coś takiego zrobić? Niezależny zwykły warsztat, czy potrzebny jest jakiś elektryk, czy też warsztat tuningowy? Czy ktoś zna takie miejsce w okolicach Katowic? Czy nie ma problemu z gwarancją, bo w jednym z postów powyżej pojawiła się wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fio napisał:

Wybaczcie pytanie, ale jako absolutnemu nowicjuszowi (od zawsze tylko ASO) możecie mi przybliżyć, kto w A5 i Q5 (2017) może coś takiego zrobić? Niezależny zwykły warsztat, czy potrzebny jest jakiś elektryk, czy też warsztat tuningowy? Czy ktoś zna takie miejsce w okolicach Katowic? Czy nie ma problemu z gwarancją, bo w jednym z postów powyżej pojawiła się wątpliwość.

Zrobi Ci to każdy kto ma nowe oprogramowanie z kablem. Co do gwarancji - nie ma powodu dla którego ktoś miałby Ci odmówić za coś takiego. Tym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a tu jak masz?
20180204_1825271.thumb.jpg.537f0809600332fb700f7470b16cd9bb.jpg

0251b51dca73a49aca2614d1e09a38da.jpg
Podobnie..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, tu tez mamy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, grom napisał:

Z tego co widzę, tu tez mamy tak samo.

ok. dzięki kolego.

nie przestawił mi sie parametr w klimatyzacji z 0 na 5 i dla tego nie działało.  teraz już jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 06:26, Popo25 napisał:

witaj. powyżej tego parametru o którym piszesz jest parametr coś o zaparowaniu szyb związane z start/stop. możesz mi powiedzieć jaką masz tam wartość?

Witam.

Zmieniłem parametr z 5 na 0 i nic . Czy jeszcze trzeba zmienić w Can ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skulcz napisał:

Witam.

Zmieniłem parametr z 5 na 0 i nic . Czy jeszcze trzeba zmienić w Can ??

witaj.

Sprawdź czy zapisała Ci się ta wartość ,,0". Poniżej dokładne miejsce gdzie trzeba to zmienić:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Popo25 napisał:

witaj.

Sprawdź czy zapisała Ci się ta wartość ,,0". Poniżej dokładne miejsce gdzie trzeba to zmienić:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

Pozdrawiam

Tak zapisała się ale jak wcisne przycisk s/s to i tak po ponownym odpaleniu trzeba go wyłączać.

Czyli tak jak by się nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skulcz napisał:

Tak zapisała się ale jak wcisne przycisk s/s to i tak po ponownym odpaleniu trzeba go wyłączać.

Czyli tak jak by się nic nie zmieniło.

Zrób screena z VCDSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skulcz napisał:

Tak zapisała się ale jak wcisne przycisk s/s to i tak po ponownym odpaleniu trzeba go wyłączać.

Czyli tak jak by się nic nie zmieniło.

 

20180711_155224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione VCP w Procedurach bez problemu kontrolka nie świeci tylko na zegarach pokazuje że Stop Start wyłączony.

Edytowane przez seta1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 14:39, heretyk napisał:

Hej, 

Znalazlem tylko info (sam nie testowałem) o możliwości wyłaczenia S/S przy działania nawiewu/ogrzewania foteli. 

Procedura:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

 

Jeżlei ktos ma info jak odwrócić działanie przycisku lub w inny sposób wyłaczyć S/S to mylśle, że warto to tutaj wrzucić.

Hej,

Ja bałem się utraty gwarancji po grzebaniu w sterownikach, no i nie pasowało mi, że trzeba mieć cały czas włączoną klimatyzację aby ten sposób działał.

Dzięki podpowiedzi w innym miejscu na tym forum zastosowałem moduł symulujący naciśnięcie przycisku START/STOP po włączeniu zapłonu.

Kupiłem go na Allegro - szukałem frazy "Dezaktywacja Start Stop Audi A4 B9".  Znalazłem takie cudo: www.allegro.pl/oferta/dezaktywacja-start-stop-audi-a4-s4-rs4-a5-b9-q5-fy-10601869008 - pasuje też do A5 i Q5.

Banalnie prosty montaż i działa bez pudła - jeżdżę już z tym trzy tygodnie i naprawdę czuje wielką ulgę, że ten debilny system już się nie włącza. Myślę, ze zaletą tego wariantu jest, że można kostkę w dwie minuty zdemontować przed ewentualną wizytą w ASO i nie narażać się na zaczepki, że coś było w aucie modyfikowane. A każda ingerencja w sterowniki zostawia ślad w systemie i trzeba by było się tłumaczyć...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 poradzisz jak wyłączyć SS w B9 (vcds)? Przeczytałem wątek, widzę że w sterowniku klimy wyłączali ale trzeba mieć cały czas włączoną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie moduł zapamiętujący ostatnie położenie przycisku s/s. Wpinasz go między listwę z przyciskami środkowej konsoli, a wiązkę. Nic nie musisz wtedy nic kodować a klima i silnik działają jak należy. Niedużo kosztuje na Aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Kup sobie moduł zapamiętujący ostatnie położenie przycisku s/s. Wpinasz go między listwę z przyciskami środkowej konsoli, a wiązkę. Nic nie musisz wtedy nic kodować a klima i silnik działają jak należy. Niedużo kosztuje na Aliexpress. 

Ja kupiłem u chińczyka 2 lata temu za 110 zł i działa do dziś. Montaż trwa 5 minut.

Link do aukcji

Edytowane przez SikoraEłk
Dodanie odnośnika do aukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fafiks napisał(a):

@Muskel1 poradzisz jak wyłączyć SS w B9 (vcds)? Przeczytałem wątek, widzę że w sterowniku klimy wyłączali ale trzeba mieć cały czas włączoną 

Klimy nie musisz mieć włączonej by nie działał start-stop jak wyłączysz go VCDS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyrażono. Tu nie chodzi o to, że trzeba wyłączyć klimę aby s/s chodził. Tu chodzi o to, że po wykodowaniu s/s jeżeli wyłączysz klimatyzację, w niektórych silnikach dochodzi do narywania i pojawiają się  wibracje silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z ali najlepszy, miesiąc temu kupiłem za 68zł z przesyłką, przyszedł w tydzień i działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...