Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączenie start stop


misku

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nawet inżynierowie twierdzą, że start/stop nie jest przyjazny dla silnika (https://youtu.be/efu7ZCBWMVg?t=3160, źródło nie jest naukowe, ale po obejrzeniu wielu filmów, facet wydaje się godny zaufania), to może warto pozbyć się tego wynalazku.

Czy można w A4 B9, w prosty sposób permanentnie wyłączyć system start/stop? Czy można zrobić to w prosty sposób, czy trzeba odwiedzić ASO? Czy w ogóle w ASO dadzą się na coś takiego namówić w nowym aucie na gwarancji?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO takich rzeczy nie robi :wink:

Myślałem, że takie czasy, że za pieniądze wszystko robią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo w Niemczech wylaczaja w ASO, ale musisz dodatkowo zaplacic za nowa homologacje i dokumenty rejestracyjne, i podniosa Ci podatek Kfz. Wszystko dlatego, ze fabryczne dane o emisji CO2 zakladaja, ze uzywasz tego systemu. Co rowna sie temu, ze na 100 km iles tam razy gasnie Ci silnik i nie emitujesz CO2 = placisz nizszy podatek.

Takie wytlumaczenie otrzymalem w swoim salonie przy kompletowaniu zamowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo w Niemczech wylaczaja w ASO, ale musisz dodatkowo zaplacic za nowa homologacje i dokumenty rejestracyjne, i podniosa Ci podatek Kfz. Wszystko dlatego, ze fabryczne dane o emisji CO2 zakladaja, ze uzywasz tego systemu. Co rowna sie temu, ze na 100 km iles tam razy gasnie Ci silnik i nie emitujesz CO2 = placisz nizszy podatek.

Takie wytlumaczenie otrzymalem w swoim salonie przy kompletowaniu zamowienia :)

Niedługo ci fałszywi ekolodzy udławią się tym CO2. Kiedy wreszcie zrozumieją, że to, co na papierze ma się nijak do rzeczywistości.

W takim razie niemieckie ASO na pewno odpada. Popytam w Polskich ASO i u niezależnych mechaników. Wyłączenia start/stopu i tak nikt nie sprawdzi, a szkoda silnika.

Jak się okazuje, dla Q5 się da: http://www.myaudiq5.com/index.php/topic/15529-permanently-turn-off-start-stop/page__view__findpost__p__269242

Ciekawostka: nie trzeba start/stopu wyłączać, można ustawić zapamiętywanie ostatniego ustawienia po wyłączeniu silnika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Jakieś szczegóły? Jak lub gdzie (u kogo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Jakieś szczegóły? Jak lub gdzie (u kogo)?

Osoba posiadajaca VCP zrobi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już podpatrzyli ;)

ORI VCDS bez problemu mozna to zrobic

wszystko jest w adaptacjach :hi:

A czym się różni ori od klona w najnowszej wersji (16.8.4)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2016 o 09:13, mateoosh napisał:

Osoba posiadajaca VCP zrobi bez problemu.

Cześć,

Mam Vag Can Pro + K ale czekam na nową kartę klucza. Niestety na starej karcie, fejs w wersji 01 nie czytał wszystkich sterowników w nowym Q7 II 4M.

@mateoosh, czy w VCP jest na to gotowa procedura OCF czy trzeba kodować samemu a jeśli tak to gdzie, w Silniku czy Gateway?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów zna kodowanie ( mam VCPro ) do B9/Q7 aby zostało zapamiętane na stałe wyłączenie systemu s/s oraz aby odwrócić tryb włączenia diody na przycisku.

Chodzi o to aby po odpaleniu auta komputer pamiętał, że s/s jest wyłączony i jednocześnie dioda nie świeciła się przy wyłączonym s/s a zapalała się dopiero po ewentualnym manualnym włączenie s/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Znalazlem tylko info (sam nie testowałem) o możliwości wyłaczenia S/S przy działania nawiewu/ogrzewania foteli. 

Procedura:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

 

Jeżlei ktos ma info jak odwrócić działanie przycisku lub w inny sposób wyłaczyć S/S to mylśle, że warto to tutaj wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie można zmienić działania przycisku (po co?) ale można wyłączyć całkowicie co zresztą zrobiłem i znowu cieszę się jazdą bez tego bezsensownego pamiętania cały czas o tym żeby s/s wyłączać zaraz po uruchomieniu silnika. Tak mnie to denerwowało, że dopiero teraz jak już tego nie mam dopiero sobie to uwiadomiłem. Polecam bo dziadostwo strasznie przeszkadza. A ogólnie zrobione w 25 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. we wtorek staje się szczęśliwym posiadaczem A4 B9 i mam pytanie w jaki sposób wyłączyć ten start/stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...