Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż odbłyśnika i soczewki bez rozklejania - instrukcja


hubipl9

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kj01 napisał:

znaczy sie intemo?

Tak. Lub hella 3. Intemo podobno dwa uchwyty pasują, a dwa trzeba rzeźbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2017 o 19:08, Radek91 napisał:

W grupie na fejsie mamy ziomka co się tym zajmuje ;) 100 zł szt. 

Podasz namiar na ziomka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a czy w ori lampach xenonowych (a4b5 polift) też można tak zdemontować odblysnik i soczewkę, czy jednak mają inną budowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to trafiło, przyznam że przy zakładaniu tych blaszek to straciłem resztki nerwów, ale jakoś sie udało. Najwięcej problemów przysporzyło mi przykręcenie tych soczewek (przy jednej lampie za mocno nacisnąłem, i zerwałem 1 zwój ze śrubki do regulacji pionowej (na szczęście tylko 1 zwój - krańcowy), jednak wcisnąłem z powrotem i siedzi :D Jedyne co mnie wkurzyło na koniec to soczewki - ładnie je wypolerowałem, ale od prób wkładania tych blaszek, i tak resztki syfu siadły na soczewce, już przez chwile rozmyślałem nad rozklejaniem lamp i wszystko wygodnie z zewnątrz poskładać, ale odpuściłem sobie, bo nie mam kleju żeby je z powrotem skleić. Dzisiaj w nocy sprawdze jaka różnica i się pochwale ;)

/edit/

Różnica ogromna, nie mam zdjęć sprzed regeneracji, to tez nie ma sensu robić po, bo efektu nie zobaczycie (jak siostra w swoim a4b5 zdecyduje się to zrobić, to w tedy wrzucę fotki z porównaniem). Muszę tylko pokombinować z żarówkami od długich, bo inaczej reflektor ustawiony i świecą w kosmos ;/

Ogólnie na drogach poza miastem, gdzie potrzebowałem wcześniej włączyć długie, bo widziałem może 5m przed samochód, tak teraz nawet nie musiałem oczu wysilać żeby coś zobaczyć, no i w końcu mam białe światło :D

Edytowane przez Langista
Dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Muszę tylko pokombinować z żarówkami od długich, bo inaczej reflektor ustawiony i świecą w kosmos ;/

Kombinacja z żarówką nic nie da. Musisz podnieść soczewkę. Np taka gumową podkładką jak w lampie w b6 albo a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna noga odbłyśnika ma schodek, może Ci się soczewka w niego nie wpasowala. I dlatego świeci w kosmos. Dziwne, że wcześniej było dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, nie ze świateł mijania, a drogowych. Normalne już są ustawione na okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatnich przebojach z linią odcięcia już się nauczyłem. Jak diagnosta ustawia światła, siedź za kierownicą. Sprężyny ciulowe i jak wsiadłem do auta to wiązka od razu w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, przy mnie ustawiał specjalnym sprzętem, i świecą wzorowo, tylko te drogowe..

 

Panowie, jak u was świecą długie? Ja próbowałem na różne sposoby.. lampy maksymalnie w dół (na śrubach) i długie praktycznie nic nie dawały, a podczas jazdy miałem wrażenie, że i tak te największe światło pada w górę.

Tak jest przy lampach 'w połowie" (najpierw włączam długie, potem mijania)

Światła w połowie

Tak przy lampach maksymalnie do góry

Światła maksymalnie w górę

Tutaj widać przy ścianie, na nagraniu nie widać za dobrze, ale powiem, że długie świecą dokładnie nad tym załamaniem. Jak to u Was wygląda?

Przy ścianie

Dodam, że wcześniej na długich na prawdę dużo widziałem.. Czy jest to możliwe, że da się długie inaczej ustawić ręcznie, niż przez te 2 śrubki?

Edytowane przez Langista
Dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mam podnieść (odbłyśnik), długie mam w innej żarówce, nie w soczewce. Nie ruszałem w ogóle odbłyśników z długich świateł, nawet się nie da.. Czy to w końcu odbłyśnik daje światło, czy żarówka ma jakiś wpływ na to, jak to świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...