Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 143KM S-LINE, B&O, SIDE ASSIST, PANORAMA, 2x CLIMA


bodia777m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to juz moje drugie A4 B8 Avant 2.0TDI 143KM '2008. Po pierwszym ekzemplarzu pozostaly nienajlepsze wspomnienia, poniewaz auto bylo kupione nieswiadomie od handlarza tureckiego pochodzenia prawie cale malowane (conajmniej 2 wypadki mialo) prawdopodobnie z cofnietym licznikiem w biednym wyposazeniu w stosunkowo niskiej cenie, czyli FULL-KOMPLET problemow. Poltora roku jazdy (ok. 20 tys km) i ok.10tys pln na same czesci (sama pompa wysokiego cisnienia kosztowala ok.4500pln - silnik nagle zgasl podczas jazdy i nie urochamial sie ponownie). Tego typu niespodzianek bylo kilka ze auto nie odpalalo mi sie. Jakims cudem sprzedalem to badziewie, pozniej kupilem BMW e46 320D Touring w wersji Individual z ktorej bylem baardzo zadowolony. No i teraz ponownie A4 B8 CAGA Avant, tylko juz nie taki trup jak ten co byl pierwszy ;-)

vfszqpvl.jpg

Auto szukalem ok. 4 miesiecy (szukalem dobrego auta, a nie okazyjnej ceny). Miala to byc BMW e91 albo A4 B8. Ze wzgledu na to ze 90% przebiegu robie autostrada A4 z predkoscia 120-140km/h nie musialo byc to 3.0TDI czy QUATTRO. Bardziej zalezalo mi na wyposazeniu, wiec tutaj B8 wygrawa w e91. No i 2.0 TDI FWD znalezc bylo duzo latwiej w porownaniu do mocniejszch silnikow z Q.

Samochod 100% bezwypadkowy, malowane tylko prawe tylne drzwi. Przebieg 180K ori, potwierdzony ksiazka serwisowa + ASO. Byla tylko jedna wlascicielka w DE. Wyposazenie jest widoczne na zdjeciach.

Auto kupowalem na lata wiec planuje troche w nim zrobic. Oczywiscie wszystko ze zdrowym rozsadkiem. Bez napisow "RS4" czy naklejek "NOS".

PLANY

1. Test zegarow

2. Obnizajace sie lusterko przy R

3. Poziom akumulatora na MMI

1. High Beam Assist

2. Hold Assist

3. ACC

4. Tylne lampy NEON + dynamiczne kierunki

5. Elektryczna klapa bagaznika

6. Chip-tuning

7. Srodek Alcantara +elektryka +pamiec

1. Felgi Vossen CV3 19' (lato)

2. Felgi Audi 17' + Continental WinterContact TS860 (zima)

3. Usuniecia oznaczen modelu

4. Ceramiczne zabezpieczenie lakieru

5. Pomalowac zaciski na czarno

6. Konserwacja podwozia

7. Przyciemnione szyby

v8mbjuoo.jpg

bpbaewt4.jpgy4j54vaz.jpg2u97y6ak.jpgcag8w6zk.jpgc99288s9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisze ze pierwszy egzemplarz to byl niewypał [emoji14]

Bezawaryjnosci !

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unl6zxr3.jpg

Rozrzad+Pompa wody

Olej+Filtry

Wymienialem powyzsze czesci w ASO Audi Lwow. Jak tylko wyjechalem od nich zauwazylem czasami migajaca kontrolke swiec zarowych. Zadzwonilem do nich - powiedzieli zebym przyjechal jutro. Na nastepny dzien auto nie odpalalo mi sie. Oni wyslali swoja lawete. Po trzech godzinach stwierdzili ze byl problem z czujnikiem polozenia walu korbowego, ktory oni zalecaja wymienic. Z ich slow jakos go tam wyczyscili czy naprawili juz nie pamietam, no i juz 2 miesiace nie ma zadnych problemow z nim. Podejrzylam ze sami go uszkodzili czy moze ruszyli przy wymianie rozrzadu. Jeszcze poprosilem zeby mechanizm dachu jakos wyczyscili/nasmarowali zeby nie skrzypial przy otwieraniu/zamykaniu. I co wy myslicie? Nasmarowali i wyczyscili ze teraz skrzypi jeszcze gorzej do tego ten bialy smar nie bardzo estetycznie wyglada! Poki co zostawiam to na wiosne. No i na koniec powiedzialem zeby sprawdzili Side Assist, bo nie dziala. Nie wiem jaki baran to sprawdzal, lecz problem tak i nie byl znaleziony. Niedawno wyczytalem ze prawdopodobnie sterownik jest do wymiany, taka dosc czesta usterka w tych rocznikach.

Podsumowujac moja przygode z ASO Audi Lwow - odradzam wszystkich! Tam szybciej zepsuja Ci auto jak naprawia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie musialo byc to 3.0TDI czy QUATTRO. Bardziej zalezalo mi na wyposazeniu

A ja bym ponownie wybrał uboższą wersję ale z quattro :wink: Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musialo byc to 3.0TDI czy QUATTRO. Bardziej zalezalo mi na wyposazeniu

A ja bym ponownie wybrał uboższą wersję ale z quattro :wink: Ale to tylko moje zdanie.

:thumbup1: , każdy ma inne priorytety podczas wyboru auta. Ja również stawiam silnik i napęd ponad wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musialo byc to 3.0TDI czy QUATTRO. Bardziej zalezalo mi na wyposazeniu

A ja bym ponownie wybrał uboższą wersję ale z quattro :wink: Ale to tylko moje zdanie.

nie musialo byc to 3.0TDI czy QUATTRO. Bardziej zalezalo mi na wyposazeniu

A ja bym ponownie wybrał uboższą wersję ale z quattro :wink: Ale to tylko moje zdanie.

:thumbup1: , każdy ma inne priorytety podczas wyboru auta. Ja również stawiam silnik i napęd ponad wyposażenie.

Zgadzam sie)) kazdy ma inne priorytety, lecz B8 z zoltymi swiatlami, czerwonymi wyswietlaczami, no i z taboretami jakos to nie wyglada… Tak samo jak n.p. BMW e60 bez M-Pakietu… No nie wyglada to i tyle..

Ta jak wyzej napisalem, mialem juz B8 i wiedzialem jak to sie prowadzi. No i bylem w stanie zaakceptowac to. A jak wyglada - nie.

6cvfrss7.jpg

Niedawno wymienilem:

Poduszka silnika LEWA

Drazki kierownicze TYL

Przegub wahacza PRZOD LEWY

Kupilem rowniez czujnik polozenia walu korbowego na wszelki wypadek. Przy okazji wymienie go tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wołają w ASO za tą poduche pod silnik ?

675pln

Dzięki

U mnie z lewej poduchy wyciekł olej i widzę że obudowa jest pęknieta. Ale za bardzo nie czuję żeby telepało buda. A jakie objawy były u Ciebie ?

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wołają w ASO za tą poduche pod silnik ?

675pln

Dzięki

U mnie z lewej poduchy wyciekł olej i widzę że obudowa jest pęknieta. Ale za bardzo nie czuję żeby telepało buda. A jakie objawy były u Ciebie ?

U mnie wlasnie telepalo buda… Najbardziej odczuwalne to na zimnym silniku

No przecież pisze ze pierwszy egzemplarz to byl niewypał [emoji14]

Bezawaryjnosci !

Tapniete z SGS7

Dziekuje :)

NIe zawsze trzeba isc do przodu :)

Audi bardzo ladne.

Czesem zeby pojsc do przodu trzeba cofnac sie do tylu :) Dzieki)

niech w końcu służy!!

Dziekuje! Po prawie czterech miesiacach wszystko bez wiekszych klopotow takze na chwile obecna jestem bardzo zadowolony z auta.

ycekmuhk.jpg

d4agpyl4.jpgarn6ty4t.jpg9cef428g.jpg

Witam wszystkich. Ostatnio wymienilem/dokupilem:

Olej+wszystkie filtry OEM

Klocki Ate Ceramic przod/tyl (na oryginalnych klockach po trasie 300km felgi robily sie czarne. teraz juz tego niema)

Lozysko przod lewe OEM

Dywaniki gumowe przod/tyl OEM

Felgi OEM Audi '17 + Opony Continental WinterContact TS860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kolego płaciłes za panorame??bo sama pasta to jest 153 zł a konserwacja 231.40zl :P i bezawaryjnosci

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kolego płaciłes za panorame??bo sama pasta to jest 153 zł a konserwacja 231.40zl :P i bezawaryjnosci

juz nie pamietam dokladnie... jakos ok 300zl i to nic nie pomoglo. raczej odwrotnie jeszcze bardziej teraz skrzypi. na szczescia teraz zima to nie uzywam oczywiscie dachu :-)) lecz na wiosne bede musial cos z tym zrobic... a ty tez planujesz jakas konserwacje, czy moze juz cos z tym zrobiles? jesli tak to prosze napisz czy cos pomoglo... bo kur*a u mnie nawalili bialego "smaru" i nie wyglada to najlepiej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kolego płaciłes za panorame??bo sama pasta to jest 153 zł a konserwacja 231.40zl :P i bezawaryjnosci

juz nie pamietam dokladnie... jakos ok 300zl i to nic nie pomoglo. raczej odwrotnie jeszcze bardziej teraz skrzypi. na szczescia teraz zima to nie uzywam oczywiscie dachu :-)) lecz na wiosne bede musial cos z tym zrobic... a ty tez planujesz jakas konserwacje, czy moze juz cos z tym zrobiles? jesli tak to prosze napisz czy cos pomoglo... bo kur*a u mnie nawalili bialego "smaru" i nie wyglada to najlepiej :kwasny:

Ja już u siebie robiłem ale u mnie pomogło no i nie powiem było to estetycznie zrobione więc ja nie mogłem złego słowa powiedzieć no i działa jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kolego płaciłes za panorame??bo sama pasta to jest 153 zł a konserwacja 231.40zl :P i bezawaryjnosci

juz nie pamietam dokladnie... jakos ok 300zl i to nic nie pomoglo. raczej odwrotnie jeszcze bardziej teraz skrzypi. na szczescia teraz zima to nie uzywam oczywiscie dachu :-)) lecz na wiosne bede musial cos z tym zrobic... a ty tez planujesz jakas konserwacje, czy moze juz cos z tym zrobiles? jesli tak to prosze napisz czy cos pomoglo... bo kur*a u mnie nawalili bialego "smaru" i nie wyglada to najlepiej :kwasny:

Ja już u siebie robiłem ale u mnie pomogło no i nie powiem było to estetycznie zrobione więc ja nie mogłem złego słowa powiedzieć no i działa jak narazie

a gdzie to robiles? chetnie bym tez tam podjechal jesli to gdzies w KRakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...