Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozmiar opon ?


kezsotrab

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na forum jeździ na oponkach 235/45/R17? Czy nie są za szerokie na nasze polskie autostrady?

Ja mam takie i spokojnie daję radę. Tylko na dziurawej drodze zapomnij o trzymaniu kierownicy jedną ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum jeździ na oponkach 235/45/R17? Czy nie są za szerokie na nasze polskie autostrady?

Ja mam takie i spokojnie daję radę. Tylko na dziurawej drodze zapomnij o trzymaniu kierownicy jedną ręką.

Pamiętaj też że zależy na jakiej szerokości felgę je naciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz jeżdżę na stalowych felgach i oponach Fulda Kristall Montero 2 195/65R15. Na lato mam aluminiowe felgi 15". Jaki rozmiar opon będzie najodpowiedniejszy silnik 1.9TDi 110KM. Proszę o opinie. Pozdr.

Nie warto wchodzic w nizszy profil na polskich drogach... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i tu kolega ma racje.. jeszcze wysokość polskich krawężników... według mnie 65 profil jest najodpowiedniejszy

A jeździłeś na niższych profilach że tak piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy po mieście raczej niski profil odpada zwłaszcza jeśli w mieście są nierówne torowiska :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko.. czy na stalowe 15 mozna zalozyc opony zimowe 185/65 i bedzie wszystko ok??

Wedlug tych przelicznikow co sa na forum wywnioskowalem ze mozna ale chcialem sie upewnic...

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes w posiadaniu takich opon to mozesz je zalozyc

Nie naraze szukam opon... ;) ale tak sie zastanawialem czy mozna...

Dzieki za odpowiedzi..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 185 na A4 i wyglądają :thumbdown: Wydają się strasznie wąskie w porównaniu do sylwetki A4. Jeżeli szukasz to bierz 195/65/15 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard z tego co pamietam to 195/65 te beda poprostu wezsze o 1 cm

a takze beda mialy srednice kola mniejsza o 1,3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za firma KHUMO czy jakos tak, bo widzialem ze jeden kolega takie oponki sprzedaje..;)

Chyba Kumho :cool1: Firma jest :good: Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć:

http://www.kumhomotorsport.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam felgę ET 42 7Jx16H2, rozmiar 205/55/16 zimówki na nią będzie chyba OK ? Czy szukać inny rozmiar opon ?

Wiadomo że im węższa zimówka tym lepsza ale nie chce żeby to wyglądało komicznie na B6 :wink4: więc nie wiem czy 195/60/16 nie będzie za wąska i czy wejdzie na tą felgę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam felgę ET 42 7Jx16H2, rozmiar 205/55/16 zimówki na nią będzie chyba OK ? Czy szukać inny rozmiar opon ?

Wiadomo że im węższa zimówka tym lepsza ale nie chce żeby to wyglądało komicznie na B6 :wink4: więc nie wiem czy 195/60/16 nie będzie za wąska i czy wejdzie na tą felgę ?

205/55 bedzie odpowiednie na 7J oraz do B6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie o właściwy rozmiar kół do mojego Audi (A4 Avant Quattro B7 2,0 TDI 170KM). Kupiłem go na oryginalnych felgach aluminiowych 16" i zimowych oponach 205/55/16. Babka, od której kupiłem samochód mówiła, że ma też letnie opony na felgach 17" ale krzyknęła za nie 1000E więc ją olałem. Czy to jest właściwy rozmiar do tego samochodu? Widziałem takie samo audi na oponach o szerokości 225. Jakie ciśnienie powinno być w tych oponach przy trzech osobach i pięciu z pełnym załadunkiem? Niestety naklejka na klapce baku jest zdarta... Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...