Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wymianą kupułki Audi a4 b5 1.6 ADP


wiciu1024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostat­nio zaku­pi­łem nową kopułkę razem z pal­cem do audi a4 b5 1.6 sil­nik ADP. Bez więk­szych pro­ble­mów udało mi się zdjąć kopułkę i wymie­nić palec, ale pro­blem poja­wia się przy ponow­nym zało­że­niu kopułki na zatrza­ski, bo nie mam spe­cjal­nie do niej dobrego dostępu. Pró­bo­wa­łem dostać sie tam przez scią­gnię­cie zbior­nika z pły­nem chłod­ni­czym, ale dalej ciężko jest zało­żyć zaczepy. Mecha­nik chciał ska­so­wać mnie ponad 100 zł za zało­że­nie samej kopułki, a to troszkę za duża cena moim zda­niem, więc sam pró­buje pokom­bi­no­wać. Jak mogę uła­twić sobie do niej dostęp, żeby bez pro­blemu ją wło­żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ćwiczyć palce albo zapłacić. Gdybyś od razu pojechał do mechanika zapłaciłbyś 30-50 zł, a tak dopłacasz za "samosie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny długi śrubokręt, pręt płaski, albo delikatna breszka. Metodą dźwigni te zatrzaski fajnie wchodzą. Dostęp słaby żeby palcami to założyć, szczególnie ten zatrzask od strony bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na zakończenie tematu mógłbyś opisać jak Ci się udało zapiąć kopułkę.

A mógłbyś napisać jaką miałeś kopułkę, palec i przewody oraz ile lat lub km wytrzymały ?

Co teraz zamontowałeś ? świece też wymieniłeś ? jakie polecasz ?.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...