Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w tylnej klapie


ANGEL82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj cos dziwnego zauwazylem w aucie (B6 Avant'03)... po przedwczorajszym silnym deszczu.

Otwieram klape a tu mnostwo wody sie leje wszedzie (nawet do srodka bagaznika, na rolete bagaznika itp).

Mysle sobie: pewnie gdzies woda byla w jakiejs rynience i sie zlala teraz.

Zamykam bagaznik i slysze jak woda sie w srodku klapy przelewa...

Podnosze raz jeszcze i znowu sie wylewa przy akompaniamencie przelewajacej sie wody...

Pytanie jest nastepujace.

Jak woda dostala sie do srodka?

Obejrzalem klape dookola i nie widze nic oczywistego...

Moze ktos mial podobny przypadek?

Jakies sugestie co mozna sprawdzic pod katem nieszczelnosci?

Z gory dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij korki numer 44 to wodę z klapy wylejesz.

a9f0162c0f032.jpg

Wielkie dzieki za odpowiedz. Co prawda ten manewr z pozbyciem sie wody juz wczesniej zrobilem, ale zachodze w glowe skad sie ta woda tam wziela w pierwszej kolejnosci... dzis polewalem wszystko woda z butelki (od gory klapy i w boczki) i nie widze skad sie to wlewa do srodka... eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz może dziur pod tablicą po wkrętach ?

No 3 lata mam juz ten samochod i wody nigdy nie bylo... sprawdze pod tablica, na wszelki wypadek. Dzieki za sugestie.

Niecale 2 tygodnie temu mialem wymieniany silnik i ramie tylnej wycieraczki. Widzialem co mechanik robil i jakos ciezko mi uwierzyc ze woda w klapie moze byc jakos powiazana z ta niedawna naprawa...

Dzis po poludniu 'zabawa' z wezem z woda... zobacze czy uda mi sie dowiedziec gdzie jest przeciek...

Update:

Intensywne polewanie woda z weza oraz uzywanie spryskiwacza i wycieraczki nie przynioslo odpowiedzi...

Pozostaje czekac na nastepna wycieczke przy oberwaniu chmury i kolejne sprawdzanie...

Edytowane przez ANGEL82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wypryskując letni płyn przy pomocy tylnej wycieraczki i spryskiwacza zalałem w środku klapę. Pojedyncze pryskanie nie powodowało "powodzi". Co ciekawe z deszczem i myjkami ciśnieniowymi nigdy nie było problemów i dalej nie ma (zawsze sucho). Miałem kiedyś zmienianą tylną szybę, czy miało to jakiś wpływ - nie wiem.

Interesujący przypadek, pisz jak odkryjesz powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij plastik zakrywający i użyj spryskiwacza tylnej szyby. Być może masz pęknięty wężyk lub uszkodzony silniczek, który płyn zamiast na szybę puszcza w klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...