Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocne szarpanie podczas ujmowania gazu


Krystian Szczecina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam audi a4 b6 2004 rok, 1.9 130km. Mam problem z bardzo mocnym szarpaniem samochodu. Gdy ujmę gazu samochód strasznie się trzęsie, nawet jak wcisnę sprzęgło, szczególnie czuć to podczas zmiany biegów, przyspieszając raczej słabo czuć wibracje. oraz na biegu jałowym samochód zaczyna się strasznie trząść przy przekroczeniu około 1600 obrotów. Dodam również że jakiś tydzień temu wogóle nie chciały mi wchodzić biegi, dopiero po kilkukrotnym odpaleniu i zgaszeniu samochodu skrzynia zaczęła działać poprawnie. Narazie samochodem nie jeżdżę ponieważ wibracje są tak silne że wydaje się że silnik zaraz wyskoczy z samochodu.

Moje pytanie brzmi, czy najprawdopodobniej rozleciał się dwumas???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poduszki pod silnikiem sprawdziłes?i pod skrzynia? jak wrzucisz 1 i powoli puszczasz sprzegło "szarpie Ci pedałem"? osobiscie obstawiam poduszki pod silnikiem :) diagnoza prosta jedna osoba do kanalu druga do auta i na zaciągniętym ręcznym z jedyneczki powoli rusza

Edytowane przez dannekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki byly sprawdzane jakieś 2 miesiące temu, wszystkie były w dobrym stanie. Jak ruszam autem bez dodawania gazu to rusza normalnie, bez wibracji, problem zaczyna sie przy wyzszych obrotach, głownie po odpuszczeniu gazu lub zmianie biegu która wiąże się również z odpuszczeniem gazu. Ogólnie to auto lekko wibruje ponieważ dostało kiedyś lekko przodem i poduszka przymocowana do pasa jest ściśnięta mocno z tym pasem ale są to bardzo lekkie wibracje, a te po odpuszczeniu gazu można porównać z wibracjami tak mocnymi jak w maszynie do ubijania kostki, lub czasem jak ci brakuje mocy pod górę tylko że 10 razy mocniej i nie jest to takie jakby wibrowanie tylko jakby bardziej takie przerywane, tak jakbyś strzelał cały czas ze sprzęgła, no sory ale ciężko mi to opisać.

Oraz jeszcze jak wspomniałem ostatnio był problem z wrzucaniem biegów, także stawiałbym raczej na coś po stronie skrzyni, sprzęgło, dwumas, może skrzynia. Może ktoś miał podobny problem.


Problem rozwiązany, wczoraj wieczorem ściągnęliśmy skrzynię. Powodem szarpania okazał się kompletnie zużyty dwumas, kręcił się i miał strasznie duże odchyły, powypadało kilka kulek, oraz w jednym miejscu wystawał z niego kawałek sprężyny. Także dwumas rozwalony w drobny mak. Dzisiaj będziemy zakładać nowy. :)

Edytowane przez Krystian Szczecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...