Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 Sportback COMPETITION PLUS suzuka grey


kamelus_

Rekomendowane odpowiedzi

Twój model w tej konfiguracji to dla mnie ideał auta jaki sobie bym wymarzył.

Jak dla mnie bajka, zazdroszczę.

Przyjemności z jazdy życzę oraz również czekam na więcej fotek. :)

Dzięki wielkie. Auto odbieram z ceramiki prawdopodobnie w środę to pewnie koło czwartku doczekacie się nowych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna. Zgadzam się w 100% jeżeli chodzi o nowe A5-tki jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny. Sam chciałem poczekać właśnie na Sportbacka ale jak zobaczyłem przód nowej A5 to zamówiłem od razu nową A4-kę. Więc kończąc mój wstęp nie zgadzam się (z oczywistych względów :) ) z opinią, że nowa A4-ka jest brzydka albo, że wnętrze nowych Audi jest brzydkie :). Ale o gustach się nie rozmawia.

Natomiast moje gusta są bardzo podobne do Twoich jeżeli chodzi o dotychczasową A5, a w Twojej wersji jest piękna. Naprawdę fajny config i pięknie wygląda pakiet czerń (można było dołożyć czarne lusterka?). Czekam na zdjęcia wnętrza. Jestem ciekawy ile kosztowała też taka Audiolka w takiej konfiguracji. Chiałbym też strasznie porównać Twojego Banga do mojego. Ze swojego jestem średnio zadowolony, a słyszałem opinię, że w poprzedniej było ciut lepiej. Jak wyglądają Twoje wrażenia?

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności.

PS. McDonald's w tylnym łokciu :) Rozbawiło mnie heh :)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było zamowić czarne lustra ale celowo tego nie zrobiłem. Tak bardziej mi się podoba tym bardziej, że fajnie wyróżnia się side asisst. Jak chodzi o B&O jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo opinie są bardzo różne. W mojej A4 b6 miałem BOSE z odpiętym pinem BOSE (nie obcina wtedy pasma i dużo lepiej gra). W porównaniu do moje B6 to B&O gra znacznie lepiej, dużo więcej dzwięków słychać i bas jest o dziwo dość głęboki i dynamiczny zwłaszcza słuchając nieco głośniej a nie odtwarzałem narazie plików o jakiejś super jakości tylko dobre mp3 więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony na tle opini z neta. Możliwe, że coś poprawili w ostatnim roczniku bo ogólnie modele A5 od 2016 różnią się detalami takimi jak wykończenie, możliwe dodatki, moc silnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było zamowić czarne lustra ale celowo tego nie zrobiłem. Tak bardziej mi się podoba tym bardziej, że fajnie wyróżnia się side asisst. Jak chodzi o B&O jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo opinie są bardzo różne. W mojej A4 b6 miałem BOSE z odpiętym pinem BOSE (nie obcina wtedy pasma i dużo lepiej gra). W porównaniu do moje B6 to B&O gra znacznie lepiej, dużo więcej dzwięków słychać i bas jest o dziwo dość głęboki i dynamiczny zwłaszcza słuchając nieco głośniej a nie odtwarzałem narazie plików o jakiejś super jakości tylko dobre mp3 więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony na tle opini z neta. Możliwe, że coś poprawili w ostatnim roczniku bo ogólnie modele A5 od 2016 różnią się detalami takimi jak wykończenie, możliwe dodatki, moc silnika itp.

No widzisz, także być może w b9 znów zepsuli :) Słuchając radia w ogóle nie ma dźwięków czystych ani niskich tonów. Byłem przed chwilą w Volvo i oglądałem S90 w maksymalnej wersji. Słuchalem sobie średnio ustawionego Wikinga na Esce (zwykłe Radio). Kurcze jaki dźwięk fajny. Dopłata koło 7 tysięcy. Ja do pakietu już z lepszym Audio musiałem dokupić za prawie koło 5 Banga i ogólnie nie słysze tej ceny.. Cicho słuchając muzyki albo radia w ogóle nie ma szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne.. U mnie np B&O gra dobrze ale bez szału.. Przy cichszym słuchaniu Basu prawie w ogole nie ma, dopiero gdy podglosnie to cos tam sie dzieje.. Jedyne co to dźwięk jest bardzo czysty nawet przy max głośności.. Ale brakuje tego głębokiego czystego basu...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję jeździć kilka dni najnowszą A4 od brata właśnie z B&O i powiem tak że gra troszkę gorzej niż w mojej A5tce a porównywalnie z Canton w Octavii... ale pamiętajmy że mega dużo zależy od rodzaju pliku z jakiego leci muzyka.

Co ciekawe w od mojego wspólnika dwuletniej audi S8 Bang gra duuuużo gorzej niż Burmester w Panamerze... dosłownie bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chętnie bym z kimś porównał jakość dzwięku bo wiadomo to odczucie subiektywne. Tak czy inaczej ja narazie słuchałem tylko mp3 w jakości 320 KBS i moim zdaniem gra to naprawdę dobrze. Co prawda nie mam już 16 lat i nie zajeżdżam pod gimnazjum z otwartymi szybami sprawdzając czy mój bas jest słyszalny w promieniu 8 km i nie oczekuje też tego od audio. Jak dla mnie bas ma być wyraźnie słyszalny i głęboki ale nie ogłuszający i tu taki właśnie mam. Na postronnych osobach, które wsiadły do mojego auta audio zrobiło duże wrażenie. Tak dla porównania w mojej A4 odpiąłem pin BOSE bo w fabrycznej konfiguracji dla mnie to nie grało porostu musiałem szukać basu. Po wypięciu pinu BOSE przybyło dużo basu ale był dość krótki i tępy. W B&O mam jescze więcej więcej basu i jest zdecydowanie głębszy. Ciekaw jestem jak to gra na dobrej płycie audio lub DVD. Dziwi mnie też to, że w demo którym jeździłem (bawiłem się też audio bo dostałem auto na dwie godziny) bardzo mi brakowało wyraźnego basu. Ale uznałem że wezmę B&O dla czystości dźwieku i najwyżej pomyślę potem nad jakimś innym wooferem. A tu proszę naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony i napewno nic z audio nie będę dłubał. Tak jak napisałem, wersje produkowane chyba od maja 2016 są zmodyfikowane może objęło to też audio. Nie wiem ale jak ktoś mi powie, że to słabo gra to ratuje go chyba tylko audiofilski zestaw i zabudowa audio od podstaw za 50 tys. zł. (Oczywiście nie twierdzę że B&O w mojej A5 to najlepszy zestaw na świecie bo słyszałem lepsze ale jest naprawdę dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wnosi poprawna regulacja dźwięku w MMI. W Q7 4M mam Bose i gdy odebrałem auto to byłem szczerze zawiedziony, popiero prawidłowa regulacja tonów i efektów sorround zmieniła ten system nie do poznania, tak, że obecnie jestem bardzo zadowolony. Jedynie mam zastrzeżenia do tylnych, górnych głośników wysokotonowych, które lubią sobie popierdzieć podczas głośnego odsłuchu, ale czekam aż pojawi się na allegro więcej gratów od nowych modeli i zapoluję na górne tylne i tylne drzwiowe od B&O i wtedy myślę będzie perfect.

BTW w A4 B7 też mam Bose z odpiętym pinem i nie ma wogóle startu do Bose z Q7, w którym b.dużo wnoszą efekty sorround.

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie porcja świeżych fotek. Autko wreszcie odebrane po powłokach. Zastosowana została 5 letnia ceramika + powłoka krzemianowa na karoserię, felgi i końcówki wydechu. Słońca nadal brak więc nie można pokazać potęgi lakieru :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna lista progowa jest biała a druga czarna ? :D

Nic nowego nie powiem pisząc że wózek masz za***isty :) stołki kosmos!

Wolałeś 5-cio letnią ceramikę? słyszałem że lepsza ( trwalsza ) jest dwuletnia a potem ewentualnie po jakimś czasie ją odświeżyć...

Orientujesz się czy te dokory są identyczne kształtem jak te w A5 z 2013r. ??

Gratki Kamil bo furka jest szczerze obłędna!

Aha jeszcze dodam że pasowałaby Ci tam opcja tych dynamicznych kierunków :) dzisiaj białą mijałem w Katowicach z czymś takim i Ci powiem że pomimo tego że to szczegół to wygląda lux! :)

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna lista progowa jest biała a druga czarna ? :D

Nic nowego nie powiem pisząc że wózek masz za***isty :) stołki kosmos!

Wolałeś 5-cio letnią ceramikę? słyszałem że lepsza ( trwalsza ) jest dwuletnia a potem ewentualnie po jakimś czasie ją odświeżyć...

Orientujesz się czy te dokory są identyczne kształtem jak te w A5 z 2013r. ??

Gratki Kamil bo furka jest szczerze obłędna!

Aha jeszcze dodam że pasowałaby Ci tam opcja tych dynamicznych kierunków :) dzisiaj białą mijałem w Katowicach z czymś takim i Ci powiem że pomimo tego że to szczegół to wygląda lux :)

Nie no światło się odbiło i wygląda jak biała :P

Ceramikę robił mi kolega, na swoim aucie też ma 5 letnią. Poza tym jak jak 2 letnia może być trwalsza od 5 letniej. Po mojemu trochę nielogiczne. Co roku warto położyć ponownie powłokę krzemianową.

Dekory powinny chyba pasować do 2013 ale bardzo trudno będzie takie zdobyć. Ja nigdy a A5 ich nie widziałem. Tylko w A6 i A7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że ta dwu letnia faktycznie "trzyma" się dwa lata a im dłuższa to potem traci na jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego. Moze tak jest ale po znajomości niewiele dopłaciłem do 5 letniej. Poza tym i tak będę co roku robił na nowo powłokę krzemianową. Do tego zawsze myje auto szmponem z 0pH. Powinno sie to przełożyć na 5 lat ceramiki o odpowiednich właściwościach. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie za***iście.

Kurde tymi dekorami mnie pokonałeś... od jutra zaczynam takich szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłokę ceramiczną tak czy siak powinno się wzmacniać co jakiś czas tzn co około 3 miesiące, każdy producent powłok ma do tego swoje dedykowane produkty. Powłoki z czasem się "przytykają" co objawia się np mniejszym kropelkowaniem, szczególnie w dolnych partiach nadwozia. Jeśli robiłeś auto w dobrym studio, powinieneś dostać certyfikat, program "przeglądów" stanu powłoki i instrukcję mycia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłokę ceramiczną tak czy siak powinno się wzmacniać co jakiś czas tzn co około 3 miesiące, każdy producent powłok ma do tego swoje dedykowane produkty. Powłoki z czasem się "przytykają" co objawia się np mniejszym kropelkowaniem, szczególnie w dolnych partiach nadwozia. Jeśli robiłeś auto w dobrym studio, powinieneś dostać certyfikat, program "przeglądów" stanu powłoki i instrukcję mycia auta.

Dostałem ale nie czytałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...